Jump to content
Dogomania

Erman-prawie doberman


Erykowa

Recommended Posts

My po przeprowadzce koni.Zrobilismy dokładnie 19 km w 5,5 godz.Erman pierwsze oł trasy ciągnął jak głupi-jak szlismy na końcy to chciał dorównać do pierwszego konia a jak szlismy pierwsi to ciągle się zatrzymywał i "platał",żeby zobaczyć czy ostatni idzie ;)Dobrze,ze były tylko 3.

Potem go pusciłam i latał od przody na koniec stawki ;)A jak koleżanka wsiadła na jednego (tak to prowadzilismy w ręce) to ładnie się trzymał jej i konia,spoglądając tylko za mną.Także ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona.Przyszedł wypił michę wody,połozył sie na 2 min i poleciał z piłką do ogródka ...

Ale zaraz wrócił chyba bardzo głodny bo wyżerał suchy chleb dla koni :)

Jak przegram to coś z trasy wstawie,głownie Er ma zdjęcia z Melką także fajnie razem wygladają.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki dziewczyny.

Er zachowywał się naprawdę grzecznie jak na spotkanie z końmi po prawie 2 mieś.przerwie.Ale nie było tez tak idealnie,bo jak konie stały to próbował je podgryzać i też szczekł.Dużo lepiej jak szlismy bo sie "pilnował",zeby ich nie zgubić i nie kombinował wtedy.Teraz chcąc nie chcąc bedzie ze mna częściej u nich bywał to mam nadzieję,ze sie całkiem 'oswoi" i nauczymy się,ze koni sie nie goni.Bo jak idą to zachowuje się grzecznie ale jak stoja albo nie daj boże galopuja po pastwisku to je goni i podgryza.Ale liczę,ze i z tym sie uporamy :)

Link to comment
Share on other sites

Musisz go karcić za te gonitwy i podgryzanie, tj nauczyć go, że tak się nie robi. Dobermany mają "duże poczucie humoru" jeżeli chodzi o takie sprawy, tj lubią się podniecać same z siebie i traktują takie sytuacje jak genialną zabawę, twoja rolą jest pokazanie mu, że akurat TA zabawa jest zakazana.

Link to comment
Share on other sites

No to my "ćwiczymy' ;)

Przyszliśmy z Er w niedz.rano je nakarmić.Konie wypuściłam,Ermana zamknęłam w boksie i poszłam po siano i słomę.Na początku szczekał i piszczał ale zaraz się uspokoił.I w nagrodę przed odejściem puściłam go ale nie był już zainteresowany :). Kolejne karmienie w piątek,zobaczymy jak będzie :)

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę :) Mocno żałuję, że zawaliłam socjalkę mojego kundla, on okropnie prowokuje konie, pogania je szczekaniem, pcha się pod kopyta, próbując dziabnąć... Dlatego ograniczam jego kontakt z końmi, przecież z łatwością mogą go rozdeptać.

Link to comment
Share on other sites

Er podczas przeprowadzki oberwał od Nałoga bo koniecznie chciał przelecieć mu pomiędzy tylnymi nogami ale na szczęście te moje konie bardzo obyte z psami i naprawdę muszą je mocno wyprowadzić z równowagi,żeby któryś kopnął czy poszedł z zębami na psa.Melka to w ogóle jak tylko ma żarcie pod pyskiem to podszczypujący za nogi czy ciągnący za ogon nie robi na niej wrażenia :)

Ale myślę,ze jak ktoś ma bardzo sporadyczny kontakt z końmi to znów nie jest to taki problem jak pies nie nauczony przy nich się zachowywać.My nie mamy "wyjścia" i Eryk musi się przy nich prawidłowo zachowywać bo oprócz tego,ze moje są w miarę spoko do psów to bywam też dużo w innych stajniach/zawodach a tam już różnie.

Link to comment
Share on other sites

Hej

U nas ostatnio ciemno,szaro ,buro i ponuro :) wtedy tak spędzamy z Erykiem popołudnia ;)

(niestety kiepskie bo ciemno)

e3335.jpg

 

A teraz Ci którzy uważają,że "marudzę" pisząc,że Erman cieniutki,drobniutki i wąziutki ;)

Z naszą sąsiadką zza płota,min 12 latką (wzięta ze schroniska) Bellą

ndt1lk.jpg

 

34phvg5.jpg

 

wrl1r9.jpg

 

2lo2o1y.jpg

Link to comment
Share on other sites

2yl5wzn.jpg

 

mj5uex.jpg

 

Belucha "nic nie robi".Ma wielki ogród,kojec i max raz w mieś.idzie na grzyby z sąsiadem do lasu.Teraz ma już zwyrodnienia w kręgosłupie,więc nie proponuje,że będę ją brać z nami bo szybko się meczy ale ona właściwie nigdy nic więcej nie robiła a taka przypakowana

Link to comment
Share on other sites

Dobra genetyka haha ;)

Niie ma co przyrównywać 12 letniej suki do młodego samca :evil_lol: Erman rośnie i organizm całą energię przeznacza na to. Kiedy wzrost się zakończy, przyjdzie czas na budowanie mięśni. Ludzcy 14 latkowie też nie są zbyt przypakowani z tego samego względu ;). Organizm ma wtedy co innego do roboty. Erman wygląda zupełnie normalnie jak na swój wiek, do tego ma dużo ruchu, nie ma szans, żeby tył.
Inna sprawa, że dobki bez rodo są zwykle smuklejsze niż rodowodowi koledzy, ale tak naprawdę to zwykle wychodzi im to na zdrowie. Głęboka klatka piersiowa zwiększa prawdopodobieństwo skrętu żołądka, a duża masa osłabia stawy. Doberman ma być eleganckim, zwinnym psem, a nie rottweilerem na dłuższych nogach. Powiedziałabym, że ta suka zbyt dobrze wygląda nawet, no ale to starszy pies więc i tak nie jest najgorzej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...