Jump to content
Dogomania

Umowa gminy w sprawie wyłapywania zwierząt ze Schroniskiem w Białogardzie!!!!!!!!!


blaniutka

Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o pomoc, jakieś sugestie. Gmina, w której mieszkam totalnie olewa sprawy bezdomnych zwierzaków. Umowę na wyłapywanie bezdomniaków podpisaną ma ze schroniskiem w Białogardzie oddalonym od nas o 560 km!!! Po za tym chyba każdy syszał o tym schronisku i o jego właścicielu, gdzie psy giną w niewyjaśnionych okolicznościach!!!! Mam dwie znajdy którymi gmina nie raczyła się nawet zainteresować. Obecnie po mojej okolicy błąka się psiaczek wyrzucony z auta, kuleje. Chciałam go zawieść do weta ale niestety strasznie boi sie dorosłych i ucieka. Do gminy nie chce go zgłaszać dlatego ze boje sie o jego dalszy los jesli przyjedzie po niego hycel z Białogardu, o ile w ogole gmina wykaze jakiekolwiek zainterenoswanie w sprawie. Co mam zrobic?
Pozdrawiam

Edited by blaniutka
Link to comment
Share on other sites

Wiem, bo czytałam uchwałę gminy na ten rok w tej sprawie, w której zawarta jest informacja z kim gmina ma podpisaną umowę. O tym, że gmina olewa psy wiem z własnego doświadczenia ponieważ mam dwie przygarnięte psiny i próbując im pomóc za każdym razem początkowo udawałam się do gminy gdzie mnie zbywano. Poza tym nie jestem jedyną osobą próbującą pomóc bezdomniakom w naszej gminie i każdy spotyka się z taką samą reakcją ze strony gminy. Pozwól, że zacytuję urzędnika, który jest odpowiedzialny za te sprawy: "jak będę miał czas to może podjadę we wskazane miejsce i zobacze co da się zrobić", "skoro pies przebywa u Pani to nie jest już bezdomy", "Dwa tygodnie powinno nam zająć przewiezienie psa do schroniska" itd. NIe mówiąc już o tym, że w zeszłym roku gdy rozmawiałam z tym Panem nie potrafił mi podać nazwiska hycla z którym mieli wówczas podpisaną umowę ani nazwy schroniska do którego kierowane są psiaki. Nie mówiąc już o jakiej kolwiek pomocy finansowej na szczepienia czy też dokarmianie psiaków bo jak urzędnik stwierdził nie mają na ten cel funduszy, co jest nieprawdą bo każda gmina ma przeznaczony budżet, na ten rok jest to kwota nie mniej niż 25 000 zł (informacja również zawara w uchwale).

Link to comment
Share on other sites

pisz oficjalne pisma, tak żebyś miała na piśmie odpowiedź. i dowód nadania. jak idziesz sobie pogadać to mogą Cię zbyć, jak coś oficjalnie przychodzi do gminy i ma stempelek to już tego olać nie można, bo spokojnie wtedy będzie można ich do odpowiedzialności za zaniedbania podciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...