Jump to content
Dogomania

Pytanie odnośnie stania na podium


Aisa_

Recommended Posts

Jak uważacie, czy na podium pies powinien stać w pozycji wystawowej, czy może powinien siedzieć przodem do publiczności i "fotoreporterów"? :razz:
A może stać w pozycji wystawowej z odwróconą głową?
Błagam o opinie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Jak uważacie, czy na podium pies powinien stać w pozycji wystawowej, czy może powinien siedzieć przodem do publiczności i "fotoreporterów"? :razz:
A może stać w pozycji wystawowej z odwróconą głową?
Błagam o opinie ;)[/quote]
Ja stosuję taka zasade - jesli tylko pies ma jak (bo podium bywaja rozne..) to staram się ustawić psa na podium tak aby dla fotoreporterow wypadl jak najlepiej. Jesli podium jest np. za male aby ustawic psa i wiadom oz gory ze nie ma jak go tam ladnie ustawic, sadzam go przodem/bokiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YaBear-CubCammy']Hehe, no wlasnie- w sumie to samo bedzie sie nasuwalo, bo pies formatu saluki czy afghan na pudle typu wystawa w Nowym Targu ledwo siedzi na tym,a co dopiero stoi...:P[/quote]

No ok, a co z takim małym shih tzu, który co prawda pięknie się boczkiem prezentuje, ale pyszczka w ogóle nie widac? :lol:

Link to comment
Share on other sites

zalezy, pysk nie koniecznie musi byc widoczny z przodu. jesli pies jest cierpliwy, to mozna rzucic przed "pudło" smakolykiem, dyskretnie, aby tylko nasz pies go widzial, to odwroci główkę:) Aczkolwiek na zdjeciu i tak nikt dokladnie glowie nei bedzie sie przygladal, oogolnemu zarysowi psa jedynie, masci,w iec jest to zbedne.

Link to comment
Share on other sites

Niektore psy sa tak speszone samym byciem na podium ze wtedy lepiej prezentuja sie na siedzaco- szczegolnie wieksze rasy. Niestety podium czesto jest male albo sliskie, duze psy sie po prostu rozjezdzaja. A stawanie przed... hmm najlepiej stosowac gdy jest jakies zagrozenie ze psy moga sie pogryzc. Niestety czesto z tylu podium jest malo miejsca aby przejsc i wtedy moze dojsc do roznych spiec. Wszystko zalezy od danej sytuacji i podium:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Niektore psy sa tak speszone samym byciem na podium ze wtedy lepiej prezentuja sie na siedzaco- szczegolnie wieksze rasy. Niestety podium czesto jest male albo sliskie, duze psy sie po prostu rozjezdzaja. A stawanie przed... hmm najlepiej stosowac gdy jest jakies zagrozenie ze psy moga sie pogryzc. Niestety czesto z tylu podium jest malo miejsca aby przejsc i wtedy moze dojsc do roznych spiec. Wszystko zalezy od danej sytuacji i podium:)[/quote]

Dokładnie, u mnie też wszystko zależy od sytuacji,i pogody,bo czasem podium takie śliskie od deszczu,że nawet psa wole na nim nie sadzać...

Link to comment
Share on other sites

No cóż, potem takie potworki powstają:
[URL]http://www.wystawakrakow07.jpg.pl/?257821,20328,497017[/URL]

Zdjęcie mam z chyba najmniej ciekawej strony a i coś za dużo widać :oops:
No ale trudno, to moja druga wystawa i pierwsze w życiu podium, więc mam nauczkę na przyszłość.

Chociaż też się zastanawiam czy w ogóle byłoby mnie widać gdybym uklękła za tym podium :lol:

Link to comment
Share on other sites

A tak poza tym gratulacje 2 miejsca Aisa i 3 miejsca Flashka-g.:loveu:


A co do tematu to jeżeli podium jest zbyt małe tak ja np. w Bytomiu (podajże:oops:) na młody prezenterze Ola z borzojem wyszła przed podium i ustawiła borzoja i na zdjęciach wszystko grało:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']No cóż, potem takie potworki powstają:
[URL]http://www.wystawakrakow07.jpg.pl/?257821,20328,497017[/URL]

Zdjęcie mam z chyba najmniej ciekawej strony a i coś za dużo widać :oops:
No ale trudno, to moja druga wystawa i pierwsze w życiu podium, więc mam nauczkę na przyszłość.

Chociaż też się zastanawiam czy w ogóle byłoby mnie widać gdybym uklękła za tym podium :lol:[/quote]

ja to wogole mialam nieciekawe miejsce na tej 3 lokacie bo z tylu za podium nie bylo za bardzo jak stanac przez te krzaczki z tylu ktore moj psiak jeszcze chetnie chcial pożrec i sie obracal w każdą strone;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Necia']A tak poza tym gratulacje 2 miejsca Aisa i 3 miejsca Flashka-g.:loveu:
[/quote]

Dziękujemy bardzo! :)

[quote name='flashka-g']ja to wogole mialam nieciekawe miejsce na tej 3 lokacie bo z tylu za podium nie bylo za bardzo jak stanac przez te krzaczki z tylu ktore moj psiak jeszcze chetnie chcial pożrec i sie obracal w każdą strone;)[/quote]

Mój był tak oszołomiony, że wolał stać i się nie odzywać, hyhy :evil_lol:
I ja też przyłączam się do gratulacji.
A piesek Twój, czy "pożyczony"? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o pozę startową to ja miałam z tym nielada problem ponieważ w Lesznie to było nasze 1 podjum i było tak małe że biedny wilczarz nie wiedział co ma ze sobą zrobić:oops: :oops: :oops: :oops: :shake: :shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Dziękujemy bardzo! :)



Mój był tak oszołomiony, że wolał stać i się nie odzywać, hyhy :evil_lol:
I ja też przyłączam się do gratulacji.
A piesek Twój, czy "pożyczony"? :cool3:[/quote]


nie powiedzialabym pożyczony tylko darowany na handling mam nadzieje w odpowiednie rece:) Tym bardziej sie ciesze bo to moja pierwsza wspolna wystawa z Pawnym;)

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze podium jest we Wrocławiu, tam kompletnie nie ma jak się za nie dostać:diabloti: i nawet jak już ustawimy na nim psiaka to publiczność widzi nasz tył:diabloti:

Ja zwykle staram się ustawiać psa na pudle, ale jeśli jest małe lub śliskie, lub ma podłoze z krat (jak kiedyś w Płocku chyba) to wole nie ryzykować i psa posadzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...