Jump to content
Dogomania

Szczeniaki na wystawach


KaRa_

Recommended Posts

Nie wiem, bo jeszcze nigdy nie wystawiałam psa, ale mam zamiar się uczyć=)
Ale to, że mam 11 lat to w niczym nie przeszkadza dowiedziałam się, że dzieci mogą też wystawiać psy, najpierw musi zdobyć championa młodzieżowego, ale moja ciocia wystawia szczeniaka..
I zaliczył już 5 wystaw, z tego z żadnej nie wrócił bez nagrody..=)MĄDRY SZCZENIAK!!!, ale musisz go oswoić, poćwiczyć trochę i tyle..Jak nic nie zajmie to przecież nic się nie stanie. Musisz z nim poćwiczyć, motywować go i tyle ja już się uczę i nic straconego, dobrze mi idzie.. Tobie też tak pójdzie...=)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj tam, młodzieżowego championa nie ma obowiązku robić ;)

My się zaczęliśmy wystawiać w tym roku, jak Simbik miał 10 miesięcy. Pomimo trudnych początków, biegania zamiast kłusu przy innych psach (bo przecież się bawiiiiimy! :lol:), z wystawy na wystawę bywało coraz lepiej, teraz jest dobrze, ale nadal pracujemy ;)

A na swojej pierwszej wystawie był zupełnie towarzysko - niecałe 6 mies. miał, więc i tak by nie dało rady go zgłosić (w 2009 nie było jeszcze klasy baby), ale zaczął się już oswajać z dużą ilością psów itp.
Jak kiedyś kupię drugiego psa to od malucha będzie jeździł, nawet towarzysko, bo takie oswajanie strasznie dużo daje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Ja swojego Masia zaczęłam wystawiać w wieku 11 miesięcy bo gdy go kupiłam miał już 10.. I wiem że mamy braki w socjalce choć z wystawy na wystawę robi spore postępy i na ostatniej było już prawie idealnie to już wiem że każdy mój kolejny szczeniak będzie zabierany na wystawy od 3 miesiąca życia w klasie baby :) Szkód to nie narobi a przyniesie same plusy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...