Jump to content
Dogomania

Podwójna dawka szczepionki p/wściekliźnie


matrioszka2

Recommended Posts

[B] W marcu [/B]zaszczepiłam swoje dwa psy przeciw wściekliźnie.[B]Dzisiaj[/B] syn poszedł na wirusówki.
I w pewnym momencie pani weterynarz oprzytomniała, że się pomyliła i po raz drugi zaszczepiła wściekliznę.:angryy:
Jestem tak zdenerwowana, że nie mogę skupić się na pracy. Syn zdruzgotany.
Pani przeprosiła.Za szczepienie suki nie wzięła pieniędzy (drugiego psa zaszczepiła już właściwie). Zapewniła, że to nie zaszkodzi, jednak (zdublowanej) procedury do książeczki nie wpisała.
Kiedy zadzwoniłam z pytaniami kto i dlaczego,więc "w biegu", chłodno powiedziano mi, że "to koleżanka" - "wirusówki wpisała"
A wściekliznę ?-wścieklizny nie."
Na moje pytanie :dlaczego ? - cisza .... Mówię : to ja dzisiaj podjadę po wpis.
"Dzisiaj do 14-stej !" - usłyszałam rezolutną informację.
No to będę w poniedziałek.
"Dobrze".
Ani żadnych wyjaśnień, ani przeprosin, ani słowa uspokojenia.

[SIZE=4][B]Czy ktoś potrafi mnie uspokoić i potwierdzić opinię wetki, że nic mojemu psu nie będzie po podwójnym szczepieniu p/wściekliźnie marzec i czerwiec?[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

W ulotce szczepionki Biocan R jest napisane, że podwójna dawka nie wykazuje żadnych działań ubocznych. W ulotce Rabisin R, że przy podwójnej dawce nie były obserwowane objawy inne, niż opisane w punkcie "działania niepożądane" - a tam jest wymieniona możliwa nadwrażliwość, która może wystąpić i po jednej dawce.
Napewno nie zachoruje na wściekliznę, bo to są szczepionki z wirusem zabitym (nie tak, jak w niektórych innych zakaźnych - atenuowanym). Myślę, że podobne sytuacje przytrafiają się psom schroniskowym - są przecież zawsze szczepione a nie da się sprawdzić, kiedy były ostatnio.
Na pewno trzeba dopilnować ponownego wpisu, bo szkoda psiaka szczepić po 9 zamiast po 12 miesiącach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...