Jump to content
Dogomania

Gapa - jej historia miała mieć szczęśliwe zakończenie...


pumcia02

Recommended Posts

Nie zacznę od słów: historia jakich wiele.
Wręcz przeciwnie.
25 maja br została znaleziona suczka, w Warszawie na Włochach. Podeszła i się "przylepiła". Na pierwszy rzut oka widać, że jest w ciąży. Zaprowadzona do lecznicy - okazuje się, że ma chipa. Super! Zadzwoni się na nr, przyjedzie właściciel i będzie z górki.
Niestety telefon nieaktywny. Zaczęły się poszukiwania adresu. Adres udostępniony. Na drugi dzień pani Martyna, która znalazła suczkę jedzie na miejsce. W mieszkaniu nikogo nie ma. Sąsiedzi mówią, że mieszkanie wynajmowane i że tu nie ma żadnego psa. Zostawiła kartkę z prośbą o kontakt.
Następny dzień, cisza, telefon nie dzwoni. Ogłoszenia rozklejone, internet promowany.
Jedzie jeszcze raz na adres z chipa. Słychać, że ktoś jest w mieszkaniu, ale nie otwiera... Sąsiedzi znowu mówią, ze nie ma co sobie głowy zaprzątać, bo tu ciagle kto inny mieszka, poza tym to taka "melina".
Kilka dni z rzędu to samo. Próby skontaktowania się z mieszkańcami podanego adresu. Bez skutku. Nie otwierają i nie oddzwaniają. Wpadł pomysł, żeby iść do najbliższej lecznicy. W kartotekach adres istnieje, ale zarejestrowany jest biały amstaff z ostatnią wizytą sprzed 5 lat... Mimo to prośba, żeby weterynarz zadzwonił na podany nr tel. Niestety nieaktywny.

Co robić? Suczka w ciąży. Właściciela nie ma. Jeszcze trochę i urodzi!
Zapadła decyzja. Czekamy do czwartku, jak nikt się nie odezwie, jedzie na sterylkę.

I w ten sposób w poniedziałek Gapa została wysterylizowana. Właściciela wciąż nie ma.

Suczka jest pogodna. Ma ok 6-7 lat. Jest "domowa". Wie co to łóżko, nie niszczy, nie szczeka, zachowuje czystość.
Na początku dogadywała się z dwoma psami rezydentami, niestety po zabiegu to się zmieniło. Z dnia na dzień jest coraz gorzej.
Nie wiadomo co dalej. Martyna boi się, żeby psy nie zrobiły sobie krzywdy.

Co teraz będzie? Nie wiem.

Suczka jest w Warszawie.

[IMG]http://i58.tinypic.com/24cuphz.jpg[/IMG]

[IMG]http://i59.tinypic.com/5x65xc.jpg[/IMG]

[IMG]http://i58.tinypic.com/3502kqb.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj rozmawiałam z lecznicą, w której była sterylizowana Gapa.
Okazało się, że ona jak przyszła na sterylke to miała juz rozwarcie. Podobno szczeniaki były tak duże, że możliwe że albo suka nie przezyłaby porodu, albo wymagana byłaby cesarka.

W każdym bądź razie skonczylo się dobrze. Gapa dostała jeszcze galastop, bo miała dużo mleka.
Niestety faktura na ten moment jest na kwotę 724zł :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa gonzales']Ciocia Javena robi cudne ogloszonka , napisalalm do cioci, suniu cudna :buzi::buzi:oby wszysko się ulozylo[/QUOTE]
Nie wiem, czy cudne,ale robię. Jestem wprawdzie w trakcie kończenia bazarku. Jeszcze dość sporo mam do zrobienia,ale Ewci nie mogłam odmówić ,żeby zajrzeć. Mogę zrobić pakiecik bidulce. Jaki namiar do ogłoszeń?

Link to comment
Share on other sites

Przybiegam z zaproszenia Ewci i Pumci, przepraszam ale wczoraj nie było mnie cały dzień na dogo, nie wiem? .... naprawdę nie wiem w co mam ręce wsadzić!... ale coś mam nadzieję razem wymyślimy:hmmmm: cudna jest dziewczynka, ma takie aksamitne spojrzenie ,poogłaszamy sunię i szybko znajdzie domek :)
zapisuję.....

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B]Oczywisćie umieścimy na stronie Fundacji SOS dla Jamników.
Jeżeli znalazłby się Com Tymczasowy bardzo chętnie wesprzemy karmą, pomocą w opłaceniu weta.[/B][/SIZE]
Nie damy rady wziać do hotelilku bo miejsc nie ma a i doszedłby koszt hotelowania. A karmę i weta i tak trzeba opłacać.

Link to comment
Share on other sites

Nie dodzwoniłam się do Martyny, mam nadzieje, że wszystko jest w porządku..

W ogóle dziękuje wszystkim za przybycie!!!

[quote name='Javena']Nie wiem, czy cudne,ale robię. Jestem wprawdzie w trakcie kończenia bazarku. Jeszcze dość sporo mam do zrobienia,ale Ewci nie mogłam odmówić ,żeby zajrzeć. Mogę zrobić pakiecik bidulce. Jaki namiar do ogłoszeń?[/QUOTE]

Jeju superOgłaszam z takim tekstem:
[CENTER][COLOR=#333333][FONT=Helvetica]Gapa została znaleziona w maju 2014r. Okazało się, że ma chipa, niestety nie udało się odnaleźć właściciela – zarejestrowane dane były nieaktualne.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]Sunia wie jak zachować się w domu, może zostawać sama, zachowuje czystość, nie szczeka.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]Jest miłą i wesołą suczką. Jest malutka, waży 6kg.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]Ma ok 6-7 lat. Jest już wysterylizowana.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]Przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=Helvetica]Kontakt: 518-693-658

[/FONT][/COLOR][/CENTER][quote name='Isadora7'][SIZE=3][B]Oczywisćie umieścimy na stronie Fundacji SOS dla Jamników.
Jeżeli znalazłby się Com Tymczasowy bardzo chętnie wesprzemy karmą, pomocą w opłaceniu weta.[/B][/SIZE]
Nie damy rady wziać do hotelilku bo miejsc nie ma a i doszedłby koszt hotelowania. A karmę i weta i tak trzeba opłacać.[/QUOTE]

Sunia jest pod opieką Fundacji Noga w Łapę. Na razie jest w DT u pani Martyny, do której nie mogę sie właśnie dodzwonić. Jeśli okaze się, że psy nadal się atakują, to będziemy mieć problem.
Na razie do opłacenia będzie faktura za sterylizacje i opiekę około sterylizacyjną na ponad 700zł (jakaś koszmarna kwota...).

Najważniejsze na tą chwilę jest znalezienie domu! Suńka jest idealna. Nauczona życia w mieszkaniu, zostaje sama, jest grzeczna i przyjazna.


A dzisiaj doszedł nam jeszcze "słodki szczeniaczek" [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253746-Chory-szczeniak-z-rowu%21%21%21-Pomocy%21[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...