Jump to content
Dogomania

Najlepsze karmy na rynku


natruszka

Recommended Posts

A ja do zestawienia NAJ dorzucam Marp Holistic. Chyba dość nowa na polskim rynku, ja właśnie kończę pierwszy worek jagnięciny. Genrelanie bardzo OK, ale zastanawiam się nad czymś minimalnie bardziej energetycznym, np. Marp Red Mix (choć tu mnie trochę odstrasza cena), Doxneo z kaczką i łososiem (tu nie jestem za bardzo przekonana do łososia) lub Healthy Doggie (tu mam watpliwość czy coś zmieni bo zaw. białka i tłuszczu jest praktycznie taka sama jak w Marp Lamb).

 

Po Marp Holistic Lamb sierść lśniąca, miękka, mocno wybarwiona (na royalu wet. i happy dogu toscana i neuseeland była jakby wypłowiała). Kupa OK - bardzo zwarta, wygodna do zbierania że tak to nazwę. Jak nie zbiorę w ogrodzie, to się zasusza i szybko zanika. Karma zżerana z prędkością światła, choć u nas  jest to raczej słaby wyznacznik, bo Furia wszystko wpier..la jakby była głodzona ;) Ot, taki typ psa.

 

A jeśli ktoś szuka fajnej karmy z małą zawartością tłuszczu i za mniejsze pieniądze, to Lucullus. Znajomi karmią.

Dobra opinią cieszy się jeszcze Alpha Spirit All Fish i tę też znam, ale nie jako karmę codzienną tylko jako smaczki na ślad sportowy.

Link to comment
Share on other sites

Jesli szukasz sposród karm wysokoenergetycznych, to myślę że fajną karma jest Canagam łosoś szkocki albo wiejskadzoczyzna. Ta pierwsza ma bialko 33 % a tluszczu 17% a druga bialka 37% a tluszczu 19%.. Do tego ma dodatki na stawy, co u psa pracującego zapewne tez jest dodatkowym atutem w jego karmie :)

Link to comment
Share on other sites

Coś na codzień dla pracującego... Gosbi z kurczakiem (ale ma takze rybe i jagniecine w skladzie) no i te wazne dodatki na stawie w sporej ilosci ;) osobiscie nigdy nie testowalam, ale znajoma hodowka onków użytkowych stosuje ją i bardzo sobie chwalą ;) bialka 28% a tłuszczu 18% , znalazlam ja tu : http://www.kocimietka.pl/exclusive-of-gosbi-/156-exclusive-of-gosbi-chicken-rice.html

Link to comment
Share on other sites

Mam 3 letniego spaniela (boykin spaniel, przynajmniej tak wygląda - mieszanka). Strasznie mu wypada sierść, ogólnie brzydka bardzo. Postanowiłem przesiąść się na karmę. On ogólnie jest malo chętny do jedzenia suchej karmy ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Jaką mi polecicie w granicach !DO! 150zł/ok.15kg? :>

Link to comment
Share on other sites

Mam 3 letniego spaniela (boykin spaniel, przynajmniej tak wygląda - mieszanka). Strasznie mu wypada sierść, ogólnie brzydka bardzo. Postanowiłem przesiąść się na karmę. On ogólnie jest malo chętny do jedzenia suchej karmy ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Jaką mi polecicie w granicach !DO! 150zł/ok.15kg? :

 

bosch fish & potato

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://zooart.com.pl/product-pol-4554-JOSERA-Festival-15kg.htmlna pewno połączenie tych wszystkich mączek będzie dla niego dobre? Czy może lepiej coś jednolitego? Jeżelito nie ma znacenia to biore. :))

Za tą cenę ciężko liczyć na lepszy skład ;) Moja suka zjadła cały worek, całkiem ładnie przybrała na tej karmie, futro wygląda ok, całkiem jej smakuje. Jesli masz niejadka to można zalać karmę wywarem lub wodą, robi się na niej taki sosik. Teraz zamówiłam młodej jeszcze jeden worek tej karmy, jak jeszcze trochę przybierze to pewnie wrócimy do karm bez zbóż, Niestety na żadnej innej którą jadła nie chciała przybrać.

Link to comment
Share on other sites

Coś na codzień dla pracującego... Gosbi z kurczakiem (ale ma takze rybe i jagniecine w skladzie) no i te wazne dodatki na stawie w sporej ilosci ;) osobiscie nigdy nie testowalam, ale znajoma hodowka onków użytkowych stosuje ją i bardzo sobie chwalą ;) bialka 28% a tłuszczu 18% , znalazlam ja tu : http://www.kocimietka.pl/exclusive-of-gosbi-/156-exclusive-of-gosbi-chicken-rice.html

Dzięki! Ciekawa karma, ale ... my wolimy ziemniaki zamiast ryżu, nie możemy z kurczakiem, a jagnięcina ma zbliżoną zawartość białka / tłuszczu do tego co mam, przy czym ma o 1,5% mniej włókna niż to co mam, co zwiastuje ... tylko się nie śmiejcie ... zżeranie watoliny z kołdry i innych wynalazków :D Koniec końców wzięłam Healthy Doggie, a w okresach zwiększonego wysiłku będę podlewać olejem z łososia.

 

Talia, jak nie chcesz żeby Ci pies chudł na bezzbożówce, to patrz na stosunek białka do tłuszczu. Jak jest duża różnica , np. jak w Wolfsblucie z koniną czy Lukullusie  - raczej na pewno będzie chudł.

Link to comment
Share on other sites

Talia, jak nie chcesz żeby Ci pies chudł na bezzbożówce, to patrz na stosunek białka do tłuszczu. Jak jest duża różnica , np. jak w Wolfsblucie z koniną czy Lukullusie  - raczej na pewno będzie chudł.

Dzięki :) Uwzglednie to w nastepnych poszukiwaniach :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Mnie ostatnio zaciekawiła karma AlphaWolf, skład prosty i cena jak na bez zbożówkę ok bo 202 zł za 12 kg

Jagnięcina 50% (w tym 30% świeżej jagnięciny, 18% suszonej jagnięciny oraz 2% wywaru z jagnięciny), bataty (23%), groszek, białko z groszku, ziemniaki (6%), siemię lniane, przecier z buraków, suplement Omega 3, witaminy i minerały, wywar warzywny, mięta (odpowiednio 7,5g na kg produktu), frukto-oligosacharydy (92 mg/kg), manno-oligosacharydy (23 mg/kg).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Najlepiej ustalić żywienie z weterynarzem. Nasz polecił nam dietę barfową i kupilismy na próbe opakowanie barf primex o smaku kurczaka. Musze przyznac, ze jestem mile zaskoczona efektami. Nasz piesek raczej nie przepada za zmianami w diecie, ale je ze smakiem nowe jedzonko. Za miesiac chcemy zrobic podstawowe badania, podobno takie zywienie dobrze wplywa na zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...