Jump to content
Dogomania

diabolina

Recommended Posts

Mam kupionego yorkshire terriera suczkę w wieku 8-9 miesięcy. Jest z metryką ZKwP najprawdopodobniej na wystawę się nie nadaje ponieważ jak sie okazało jest za mały(1,80kg) i już nie urośnie i wygląda na 4 miesięcznego szczeniaka ! Co zrobić? I jak według was powinien wyglądać york w wieku 8-9? Z góry Dziękuje za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

No a co możesz zrobić, nawet jak pies nie będzie zgodny z wzorcem? Przecież go nie wywalisz. Kupowanie małego szczeniaka i stawianie na to, że będzie to pies wystawowy to totolotek, niestety. Chociaż w większości przypadków, trafia nam się pies, który nie jest jakiś tam wybitny, ale mieści się w tym wzorcu. Czasem tak nie jest i trzeba się z tym pogodzić. Hodowla psów z założenia jest sprawą hobbystyczną, choć wielu ludzi o tym zdaje się zapomina. Nikt tutaj gwarancji nie wystawia.

Jeżeli jednak kupiłaś psa wystawowego w wieku 9 miesięcy, gdzie hodowca może przewidzieć jego predyspozycje i zapewnia, że pies będzie wystawowy, no to to już jest oszustwo. Yorki to mała rasy, rosną/rozwijają się szybko, w takim wieku można już przewidywać pewne rzeczy.
Niestety, nie znam się na wzorcu yorków, może ktoś się wypowie na ten temat, tzn ile powinno ważyć szczenię w tym wieku i czy istnieją szanse, że zmieści się w wzorcu.

Podpisałaś umowę? Masz tam zaznaczone, że kupujesz psa wystawowego i co jeżeli okaże się, że pies nie nadaje się na wystawy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabolina']Mam kupionego yorkshire terriera suczkę w wieku 8-9 miesięcy. Jest z metryką ZKwP najprawdopodobniej na wystawę się nie nadaje ponieważ jak sie okazało jest za mały(1,80kg) i już nie urośnie i wygląda na 4 miesięcznego szczeniaka [/QUOTE]

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/86.pdf[/URL] waga max, gdzie masz minimalną we wzorcu ?

Link to comment
Share on other sites

Niby pies z prestiżowego ZK a nie można go wystawić (tylko jest tak zwany na kolanka)i zrobić hodowlanki, to równie dobrze można kupić psa pięknego, zdrowego np. ze stowarzyszenia. W metrykach powinna być jakaś adnotacja NIE HODOWLANY, NIE WYSTAWOWY a nie ludzie naciągają na kasę bo ma dokument ZK.

Link to comment
Share on other sites

A co takiego prestiżowego jest w ZK? Związek jak związek.

Czy w ogóle zdajesz sobie sprawę, że pies to jednak żywa zwierze, a nie komputer, który ma spełniać dane kryteria i funkcja i tak ma być? Nikt, nigdy nie da Ci gwarancji, że pies będzie taki a nie taki.
Z jakiej hodowli masz psa? Domniemam, że jeżeli tak bardzo zależało Ci na wystawach to jest to jakaś wybitna hodowla?

A tak szczerze, to czytałaś uzyskane odpowiedzi, czy jesteś tutaj tylko po to, żeby ponarzekać na ZK? Masz tu link do wzorce, gdzie nie ma zaznaczonej wagi minimalnej...
Ja po tej wypowiedzi wyczuwam zwykły trolling, lub skoro już to wspomniałaś to może jednak należysz do jakiegoś stowarzyszenia, które to właśnie chcesz sobie tutaj reklamować. Ot, trochę czarnego PR.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabolina']Niby pies z prestiżowego ZK a nie można go wystawić (tylko jest tak zwany na kolanka)i zrobić hodowlanki, to równie dobrze można kupić psa pięknego, zdrowego np. ze stowarzyszenia. W metrykach powinna być jakaś adnotacja NIE HODOWLANY, NIE WYSTAWOWY a nie ludzie naciągają na kasę bo ma dokument ZK.[/QUOTE]
1) we wzorcu nie ma min wagowego,
2) jak się nie zna na psach, to wystarczyło przed zakupem wejść na dogo i się zorientować, poprosić kogoś kto się zna , aby pojechał do hodowli z Tobą,
3) nie widziałam psa, nie znam hodowli, ale także nie znam Ciebie, tak jednak jakość jest w naszym durnym społeczeństwie, ze w modzie są jak najmniejsze pieski, więc jak był taki maciupki, to chętnych była kolejka, dlaczego mieliby właśnie wcisnąć go Tobie ?
4) jesli kupowałaś psa wystawowego, to powinnaś mnieć to w umowie, a także zmnieszoną cenę, jeśli pies będzie miał wady dyskwalifikujące.
5) w metryce by miał wpisane nie hodowlany, gdyby miał wady, które wykluczałyby go z hodowli, nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie rósł pies w momencie przeglądu hodowlanego.
To, że ZK ma pewien prestiż nie oznacza, ze każdy hodowca jest dobrym hodowcą, trochę myśleć też trzeba. To nie fabryka, tylko biologia, każdy "wyrób" jest indywidualny i niepowtarzalny.
Ja brałam psa najmniejszego miał ok. 2/3 masy ciała w stosunku do braci miotowych (tamte to były prawdziwe basiory), a teraz mój jest z nich najlepiej zbudowany.
Waga to nie wszystko, jesli mimo małego wzrostu będzie miał zdrowie, super włos i ruch, to moze okazać się poszukiwanym reproduktorem.
Czasami jak czytam takie posty to się zastanawiam, po co niektórym pies, przecież nie wystawami człowiek żyje. Najważniejsze aby był zdrowy i miał fajny charakter.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']A co takiego prestiżowego jest w ZK? Związek jak związek.

Czy w ogóle zdajesz sobie sprawę, że pies to jednak żywa zwierze, a nie komputer, który ma spełniać dane kryteria i funkcja i tak ma być? Nikt, nigdy nie da Ci gwarancji, że pies będzie taki a nie taki.
Z jakiej hodowli masz psa? Domniemam, że jeżeli tak bardzo zależało Ci na wystawach to jest to jakaś wybitna hodowla?

A tak szczerze, to czytałaś uzyskane odpowiedzi, czy jesteś tutaj tylko po to, żeby ponarzekać na ZK? Masz tu link do wzorce, gdzie nie ma zaznaczonej wagi minimalnej...
Ja po tej wypowiedzi wyczuwam zwykły trolling, lub skoro już to wspomniałaś to może jednak należysz do jakiegoś stowarzyszenia, które to właśnie chcesz sobie tutaj reklamować. Ot, trochę czarnego PR.[/QUOTE]


Ad1. Oczywiście, ze tak. Uwielbiam zwierzęta czy to pies, kot czy dzikie węże mozna powiedzieć że bardziej niż ludzi czym więcej ich poznaje. A hodowle znalazłam z polecenia.

Ad2. Nie będziesz mi narzucać narzekania, bo nie narzekam. A odpowiedzi czytałam. Mam doskonały wzrok. Nie należałam i nie należę do żadnego stowarzyszenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='maltanczyk89']Ale jak kupisz pieska ze stowarzyszenia czyli z "pseudo" to nie masz pewności czy czasem rodzice maluchów nie są rodzeństwem ,albo syn z matką .Każdy ma inne podejście ,ja mam tak że albo prawdziwa hodowla ,albo pies ze schroniska .[/QUOTE]
A jak kupisz ze związkowej hodowli to masz pewność?
Jaką?
Bo ci hodowca tak powiedział? :D
Nie masz żadnej pewności dopóki nie zrobisz badań DNA. Po tym o się dzieje w tej modnej i chodliwej rasie można się wszystkiego spodziewać, bez znaczenie czy to związek, czy jakieś stowarzyszenie.

Link to comment
Share on other sites

Tylko jak kupię z prawdziwej hodowli to np. widzę rodowody rodziców ,mam do wglądu protokół z odbioru miotu ,dostaję metrykę na podstawie której zostanie wydany rodowód .Teraz coraz częściej hodowle decydują się na badania DNA jak są bardzo liczne mioty .Skoro sadzisz że nie ma żadnej różnicy pomiędzy pseudo a prawdziwą to już Twoja sprawa ,tylko ciekawe dlaczego jak ludzie maja problem z chorym psem to się okazuje że kupili z pseudo a nie z prawdziwej ,sadzisz ze to tylko zbieg okoliczności że z pseudo są chore a z prawdziwej zdrowe ?
Ja już na tym forum bardzo dużo naczytałam się o pseudohodowlach i o problemach z psami jakie ludzie mieli .Ja miałam maltańczyka który ważył niecałe 3 kilo a widywałam i takie które ważyły ponad 7 kilo i co to była ta sama rasa ,nie sadzę .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...