Jump to content
Dogomania

Drapanie...


Asiula

Recommended Posts

Cześć,
Mój Fokus(2 latka) drapie się około 5-7 razy dziennie. Najczęściej po spacerze i po przebudzeniu ze snu ...
Problem tkwi w tym, że ok. miesiąca temu zakupiłam obroże Foresto, na początku się drapał, potem przestał i teraz drapanie się nasiliło (przynajmniej tak mi się zdaje)
Wet powiedział, że to normalna ilość ,,drapnięć" dziennie ...
Ale jednak coś mi w tym wszystkim nie pasuje.
(Nie ma zaczerwienień ani wysypki.
Skóra zdrowa jak u szczeniaka)
CZY WASZYM ZDANIEM 5-7 RAZY DZIENNIE DRAPNIĘĆ TO DUŻO ??
Proszę o pomoc !

Edited by Asiula
Link to comment
Share on other sites

A więc tak, wspominam o tym problemie już w innym wątku...
Okazało się że Fokus ma uczulenie na Kiltix'a... były codzienne wizyty u weta zalecone kąpiele w specjalnych szamponach, itd.
Po wszystkim postanowiłam kupić Foresto .
Jak już wspomniałam.

Było źle, potem dobrze a teraz ... bardzo źle...
Karma zmieniona. Z brita na Belecando dla wybrednych. (Skład dobry... ale mięsa co prawda nie za dużo ...bo 32%) Ale to tylko karma przejściowa...
Lecz to na pewno nie od karmy. Nie ma na nic uczulenia. Zdrowy, silny, (wybredny) kundel... tylko to drapanie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='LadyS']Jeśli obawiasz się, ze to stan choroby - idź do weta, niech pobierze zeskrobinę z miejsca, gdzie pies się drapie, i zobaczycie, czy coś się wyhoduje ;)[/QUOTE]
zeskrobiny można też wziąć pod mikroskop,wtedy przynajmniej wykluczy się,lub potwierdzi świerzba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...