Jump to content
Dogomania

3 miesięczny shih tzu, co może jeść :)?


Ccarolinaa

Recommended Posts

Witam , mój piesek ma 3 miesiące, 19 maja :) i mam pytanie co może już jeść? póki co je 3-4 razy dziennie suchą karmę eukanubę z jagnięciną, poza tym przekąski royal canin takie małe starterki, i kosteczki maced z jagnięciną, tylko pare dziennie, co mogła bym jej jeszcze dawać? mam wrażenie że to trochę mało , myślałam o jakiejś marchewce, kawałku jabłka? a może raz dziennie ryż z marchewką?:)

Link to comment
Share on other sites

Ważne, żeby w tak młodym wieku psiak poznał różne smaki i się do nich przyzwyczajał, bo jeśli kiedyś będziesz chciała zmienić dietę to będzie cieżko. Warzywa oprócz cebuli, owoce oprócz winogron i cytrusów możesz dawać. Serki, jogurty naturalne, generalnie to co zdrowe dla ludzi, ale w małych ilościach i stopniowo, żeby pies nie dostał biegunki. A suchą karmę możesz polewać odrobiną dobrego oleju. Mój Toiek jak był młodziutki bardzo lubiał ryż z jabłkiem i masełkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo, chciała bym dawać mu coś jeszcze oprócz suchej karmy, ale też nie tak żeby ją przestał jeść bo jednak dobra sucha karma ma wszystko co piesek potrzebuje;) dziś dołożyłam jej do suchej karmy ugotowanej marchewki pogniecionej i zjadła ze smakiem:) jutro dam kawałek jabłka, a później może dam troszkę jogurtu naturalnego z ryżem ;) może ktoś jeszcze doradzi??;)

Link to comment
Share on other sites

Warto pamiętać, żeby wszystkiego próbować powoli, w małych ilościach i nie naraz. Jaką karmą karmisz małą? dobrej jakości karma zawiera te wszystkie składniki,które są małemu pieskowi potrzebne do rozwoju. Ja pamiętam,że efli cały czas podawałam suchą karme( puriną) z ryżem i jagnięciną, gotowałam 1-2 razy w tygodniu ryż z marchewką i kurczakiem. podawałam w dodatku raz na 2-3 dni twarożek. Kostki na zęby moja też jadła. Z owoców to tylko jabłka i to też w nie dużych ilościach. Bardzo zdrowe dla psiaków są ryby. Oczywiście warto wiedzieć,żeby nie podawać przyprawionych posiłków, gdyż przyprawy są niezdrowe. Nie polecam rośllin strączkowych , gdyż powodują wzdęcia :)

Link to comment
Share on other sites

Ja podaję jej Eukanube puppy z jagnieciną taka fioletowa;), dziś dostała suchą karme zmieszaną z marchewką ugotowaną i jabłkiem i zjadła ze smakiem;) ale najgorsze jest to że jak ja jem to ona strasznie piszczy skacze i naprawdę jest to straszne nie da sie zjeść, a nie daję jej nic jak jem więc nie wiem czemu się tak zachowuje;(.A o jakim twarożku mówisz? takim wiejskim? i samego go podawałaś do miski czy z czymś mieszałaś??

Link to comment
Share on other sites

Sam twarożek do miski,czasem dodawałam do niego trochę jabłka. Surowego mięsa jakoś nigdy nie daje. Nie, kup zwykły ser twaróg w kostce. Shih-tzu to często takie małe sępy, wiem po swojej. musisz to ignorować, bo inaczej się nauczy i będzie piskiem wymuszać wszystko co jesz. A nie jest to przyjemne, po prostu ona piszczy ignoruj ją, nie patrz na nią i jedz dalej. W końcu zrozumie,że jej piszczenie nic nie daje :)

Link to comment
Share on other sites

Pies to pies, nie lalka i nie dziecko. Shih-tzu może jeść surowe mięso bo to zdrowe i smaczne dla psa. Oczywiście trzeba dostosować się do wieku i rozmiarów psa. Nie rzucisz mu gnata ale delikatną cielęcinę, wołowinę, indyka, koninę, królika. Wybór jest ogromny. Mięsko zmielić, do tego starte jabłuszko i pies będzie happy. Mam cockery, to nieduże psy, szczenięta już w hodowli jadły surowe mięsko, do tego kaszka bobovity i rano zawsze sucha karma jako jeden posiłek.

Link to comment
Share on other sites

Ale rozsądnie z tym mięskiem, szczególnie,gdy masz szczeniaka :) Ja ogólnie moje psy żywię bardzo dobrą,suchą karmą i killka razy w tygodniu gotuje im coś dodatkowo, dostają smakołyki, jakies warzywko, twarożek, czasem rybkę,ale tylko ugotowaną bądź sparzoną, do kaszy nie jestem przekonana i nigdy moim psiakom nie daje, wolę ugotować ryż do tego marcheweczka i jakieś mięsko, albo właśnie rybka. Raz w tygodniu w dodatku gotuje psom jajko ze względu na białko

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedź ;) już postanowiłam że w soboty będzie miała na obiadek ryż z marchewką i jabłkiem, w srode na obiadek twarożek z jogurtem naturalnym, co jakiś czas rybka gotowana poza tym sucha karma czasem mieszana z marchewką i jabłuszkiem bo uwielbia;) myślę że tak będzie dobrze, i dziennie pare smakołyków dla pieska :) co do surowego mięsa nie jestem przekonana.
Teraz inne pytanie jak oduczyłyście swoje szczeniaki siusiania na mate żeby robiły na dworze? ja z moją wychodzę na razie 2 razy dziennie na spacerki i niestety nie umie się załatwiać na dworze, przychodzi do domu i od razu robi na mate, jak jej wytłumaczyć że ma robić na dworze??

Link to comment
Share on other sites

Twój wybór, nie chcesz surowe to dawaj gotowane ale dawaj a tu piszesz ryż, jogurt, owoce, warzywa, twarożek... to jest dobre ale jako dodatek a nie główne jedzenie. Nie zbilansujesz w ten sposób psiego posiłku. Już lepiej kupić dobrą! suchą karmę. Szczeniak w tym wieku intensywnie rośnie, potrzebuje składników odżywczych, starannie dobranego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem, przecież pisałam że psu daje suchą karmę Eukanuba jagnięcina i ryż, ale chciałam jakiegoś urozmaicenia w tygodniu, przecież nie dawała bym psu samego twarożku czy owoców... to normalne że pies musi mieć wszystkie składniki aby prawidłowo się rozwijał, pytanie zadałam- co mogę mu jeszcze dawać..

Link to comment
Share on other sites

A chciałabyś jeść glównie suchą karmę? Nie dziwię się, że piesek chce jeść inne rzeczy, bo to są rzeczy naturalne, zdrowe, mniej przetworzone niż karma, zawierają naturalne witaminy, minerały.
Ja mam dwa shih tzu, które się wychowują na gotowanym jedzeniu. Od czasu do czasu dostają suchą karmę bardzo dobrej (powiedzmy) jakości, ale w ramach nagrody, nawet przestałam karmić mokrym jedzeniem, bo mam dość znajdywania tam różnych "niespodzianek" Moje psiaki jedzą gotowany posiłek, który składa się z mięsa, warzyw, wypełniacza. Zjadają ze smakiem surowe warzywa, owoce. Do tego suplementuję witaminy, siemię lniane i olej.

Twój psiak rośnie i aby nie popełnic blędów żywieniowych, nie doprowadzić do braków - karm suchą, ale dołącz drugi posiłek bardziej naturalny. I nie traktuj tego tak, jak jakiegoś harmonogramu w środę to, w sobotę to. Daj mu to na co ma ochotę - w rozsądnych ilościach i nowe produkty wprowadzaj stopniowo.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że nie chciała bym jeść tylko suchej karmy, ale hodowca polecił mi najbezpieczniejszy sposób żywienia i najłatwiejszy czyli sucha karma i dodatki. Właśnie pałaszuje twarożek z jogurtem naturalnym i troszke karmy, a twarożek to ma na całej mordce ;). A jakie warzywa i owoce może jeść prawie 4 miesięczny shih tzu? na razie jadła tylko surowe jabłko i gotowaną marchew, i toleruje dobrze,tylko że widzę że Pani karmi pieski gotowanym jedzeniem i dodaje sama witaminy itp, ja bym wolała typ żywienia suchą karmę w której znajduję się wszystko bo nie znam się na żywieniu i nie wiem czy pieskowi wszystko dostarczę :)

Link to comment
Share on other sites

Jedzą marchew, buraki, brokuły, kalafior, seler, pietruszkę... co mam w domu i na co mają akurat ochotę. Nie lubią bananów, a ja nie daję cebuli, czekolady, winogron i cytrusów, ale to pewnie wiesz, że tym się nie karmi psów :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Po każdym posiłku, po przebudzeniu psiaka od razu wyprowadzaj go na spacer, nagradzaj za załatwienie się na dworze, za załatwienie się w domu ignoruj, dla psa największą karą ze strony człowieka jest ignorancja. Pokaż mu,że sikanie na dworze jest dla niego opłacalne

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :) właśnie wcina chudy twarożek z jogurtem naturalnym i karmą :) poza tym jej jedzenie wygląda tak, rano dostaje karmę i troszkę gotowanej marchewki żeby zjadła bo sama karmę wybrzydza:( po południu ryż z jabłkiem i karma a wieczorem sucha karma i tak czasami nie zje wieczorem wcale nie chce dużo jeść czy tak może być? poza tym czasem twarożek tak jak teraz. Co do siusiania to już potrafi na dworze:) wychodzę z nią 4 razy dziennie ale czasami jak leje deszcz to mniej i siusia jeszcze w domu al wydaje mi się że mniej :) proszę o odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam , mój piesek ma 3 miesiące, 19 maja :) i mam pytanie co może już jeść? póki co je 3-4 razy dziennie suchą karmę eukanubę z jagnięciną, poza tym przekąski royal canin takie małe starterki, i kosteczki maced z jagnięciną, tylko pare dziennie, co mogła bym jej jeszcze dawać? mam wrażenie że to trochę mało , myślałam o jakiejś marchewce, kawałku jabłka? a może raz dziennie ryż z marchewką? :)

karme ,ktora podajesz pupilowi jest z najwyzszej polki tzn. ,ze jest zbilansowana i nie potrzeba nic wiecej podawac pieskowi 

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że nie chciała bym jeść tylko suchej karmy, ale hodowca polecił mi najbezpieczniejszy sposób żywienia i najłatwiejszy czyli sucha karma i dodatki. Właśnie pałaszuje twarożek z jogurtem naturalnym i troszke karmy, a twarożek to ma na całej mordce ;). A jakie warzywa i owoce może jeść prawie 4 miesięczny shih tzu? na razie jadła tylko surowe jabłko i gotowaną marchew, i toleruje dobrze,tylko że widzę że Pani karmi pieski gotowanym jedzeniem i dodaje sama witaminy itp, ja bym wolała typ żywienia suchą karmę w której znajduję się wszystko bo nie znam się na żywieniu i nie wiem czy pieskowi wszystko dostarczę :)

wlasnie twarozek jogurcik najbardziej zadradliwe jesli bedziesz podawac zbyt czesto bedzie sie drapal i jak karmisz dobra zbilansowana karma nie musisz nic pupilowi podawac ... ja mam 8 miesieczna shih tzu piekna wlos dlugi taka lalaeczka 3,5 kg je karme z hilssa teraz z hilssa d/z i nic wiecej nie podaje,ale  od 2 miesiecy drapie sie potwornie w okolicach uszu byla badana wymazy z ucha ,skora idealna zadnego lupiezu ,ani zadnych zmian, a wciaz sie drapie lekarze rozkladaja rece podejzewaja alergie kontaktowa i musi miec badanie z krwi czy jest alergikiem boje sie poniewaz alergia kontaktowa jest wielkim wyzwaniem ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...