Jump to content
Dogomania

Aster - przerażony, wychudzony mlody psiak prosi o pomoc


Recommended Posts

[quote name='1izabelka1']O jakim pozwoleniu mowa ,jeżeli ten pies przybierze na wadze nie będzie miał z chartem nic wspólnego , chcecie pomóc temu psu czy mu zaszkodzić ?[/QUOTE]

To jest wypowiedź dziewczyny od chartów.

[quote name='Ayame Nishijima']Nie wiem czy jest sens zamieszczać na forum. To jednak osobiste dane, po co komuś i sobie robić kłopoty?
Może zrobię tak: Zamieszczę zdjęcie z zamazanymi ważnymi danymi.

Teraz pozostaje podjąć decyzję kto będzie prawnym opiekunem Astera. Ta osoba powinna wystąpić o pozwolenie na charta.[/QUOTE]


Nie wiem czy jest sens z tym pozwoleniem, skoro izabelka mówi, że on niewiele ma wspólnego z chartem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kto to stwierdzi czy Aster to bardziej, czy mniej chart, a może w ogóle z chartem nie ma nic wspólnego ? Czy zezwolenia są potrzebne tylko na rasowe psy, czy także na mieszanki ?
Domysły na nic się nie zdadzą. Trzeba zaciągnąć informacji u źródła, czyli tam, gdzie wydawane są takie zezwolenia.


Edit.

Acha, acha rozdzielając pozostałą po psiakach kasę nie zapomnijcie proszę o kwocie 40,91 zł, której nie wykorzystał Lobo ;)

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Z tego co ja zdołałam ustalić, jeśli jest zrzeczenie na Astera psiak jest bezdomny a hotel jest jego tymczasowym opiekunem, o pozwolenie powinien starać się potencjalny DS[/QUOTE]
Czyli po unormowaniu psychiki Astera trzeba będzie go ogłaszać, informując o konieczności uzyskania przed adopcją zezwolenia.

Link to comment
Share on other sites

A ja ponawiam pytanie: co stanie się z Asterem, jesli potencjalny przyszły opiekun nie otrzyma pozwolenia?


Czy taki pies nie może stnieć bez pozwolenia? Co wtedy, do uśpienia.....................pytam, bo w związku z owym pozwoleniem mam mnówstwo wątpliwości...........pies może zostać wyrzucony na ulicę, trafić do schronu i tam sobie istnieć........a przyszły właściciel musi mieć na posiadanie psa zgodę............dla mnie jest to niezrozumiałe i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzajcie dziewczyny! Dlaczego ma nie dostać zezwolenia? Zezwolenia są po to, aby starostwo wiedziało ile jest takich psów i u kogo. Jest to związane z kłusownictwem i tylko z tego powodu wprowadzono takie wymagania. Tylko skazany za kłusownictwo zapewne nie otrzymałby pozwolenia. Wszyscy inni tak - nie sądzę, aby były problemy. Właśnie takie psy odbierają chłopom na wsiach, bo nie mają zezwolenia, więc są podejrzani, że ukrywają fakt posiadania psa w celach kłusowniczych.
Co do tego kto jest aktualnie właścicielem psa - sądząc po fakturach wystawianych przez hotelik, to organizacja jest jego opiekunem, skoro płaci za jego pobyt i zbiera na to pieniądze na swoje konto.
Hotelik opiekuje się psami powierzonymi mu przez opiekunów/włascicieli. Hotelik to nie schronisko, które ma za zadanie opieke nad bezdomnymi zwierzetami.

Link to comment
Share on other sites

Epe organizacja o, której piszesz masz na myśli OTOZ Animals Tarnów nie jest opiekunem Astera, nie płaci za jego pobyt ( nie pobieram pieniedzy za hotel Astera). Animalsi użyczaja konta do wpłat to tyle w żaden inny sposób Aster nie jest z nimi związany.[quote name='epe']Nie przesadzajcie dziewczyny! Dlaczego ma nie dostać zezwolenia? Zezwolenia są po to, aby starostwo wiedziało ile jest takich psów i u kogo. Jest to związane z kłusownictwem i tylko z tego powodu wprowadzono takie wymagania. Tylko skazany za kłusownictwo zapewne nie otrzymałby pozwolenia. Wszyscy inni tak - nie sądzę, aby były problemy. Właśnie takie psy odbierają chłopom na wsiach, bo nie mają zezwolenia, więc są podejrzani, że ukrywają fakt posiadania psa w celach kłusowniczych.
Co do tego kto jest aktualnie właścicielem psa - sądząc po fakturach wystawianych przez hotelik, to organizacja jest jego opiekunem, skoro płaci za jego pobyt i zbiera na to pieniądze na swoje konto.
Hotelik opiekuje się psami powierzonymi mu przez opiekunów/włascicieli. Hotelik to nie schronisko, które ma za zadanie opieke nad bezdomnymi zwierzetami.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']...
WIecie, to zezwolenie nie musi być wielkim utrudnieniem...
Nie demonizujmy tego na razie.[/QUOTE]
Nie zamierzam, ja tylko sugeruję kierunki działania :)


[quote name='MALWA']A ja ponawiam pytanie: co stanie się z Asterem, jesli potencjalny przyszły opiekun nie otrzyma pozwolenia? ...[/QUOTE]
Będziemy szukać innego opiekuna :)


[quote name='MALWA']...Czy taki pies nie może stnieć bez pozwolenia? Co wtedy, do uśpienia.....................pytam, bo w związku z owym pozwoleniem mam mnówstwo wątpliwości...........pies może zostać wyrzucony na ulicę, trafić do schronu i tam sobie istnieć........a przyszły właściciel musi mieć na posiadanie psa zgodę............dla mnie jest to niezrozumiałe i tyle.[/QUOTE]
Potencjalny opiekun takiego psa najpierw stara się o zezwolenia, a potem o psa :)

Link to comment
Share on other sites

Ja wiele przebywam obok chartów, na ringach jesteśmy obok i na pokazach itd- w końcu to kolejna rasa polska...ten pies to już prędzej mix Dobek bo wg mnie na zdjęciu nie ma charciej głowy wcale!
[IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10487308_1436342259974911_1457236509616696887_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Bea100 ma dużo racji! Ja też miałam takie skojarzenie, gdy mu się wnikliwie zaczęłam przyglądać. Miałam to wcześniej napisać, ale Bea100 mnie uprzedziła:lol: Ponadto, ludzie mniej chętnie mogą chcieć mix charta, bo może im się to kojarzyć z nadmiernie długimi spacerami? Że charta trzeba "porządnie wybiegać"?
A mix dobermana może lepiej się kojarzyć, zwłaszcza tym, którzy kiedyś dobermany lub mixy mieli?
To myślcie dziewczyny, co wiele głów, to nie jedna!;)

Link to comment
Share on other sites

Dobka wiele osób skojarzy z agresywnym mordercą. I też będzie źle. Może zostańmy przy mixie i poczekajmy czy jeszcze przytyje i jak wtedy będzie wyglądał.
Może kiedy zmieni się jego zachowanie będzie mniej charcio trzymał głowę? Może robi to tylko ze strachu?

Póki co mamy czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Dobka wiele osób skojarzy z [B]agresywnym mordercą.[/B] I też będzie źle. Może zostańmy przy mixie i poczekajmy czy jeszcze przytyje i jak wtedy będzie wyglądał.
Może kiedy zmieni się jego zachowanie będzie mniej charcio trzymał głowę? Może robi to tylko ze strachu?

Póki co mamy czas.[/QUOTE]

Chcesz dać Asterowi ''rasę'' ktora miło kojarzy ?? To wpisz go jako mixa yorka !
Przestań z psów robić ''morderców'', juz jeden pies przez Twoje głupie gadki stracił dom.
Nie ma złych psów czy mordercow. Są tylko nieodpowiedzialni właściciele. Aster jak najbardziej może być mixem dobka, są miłośnicy tej rasy.
Można wrzucić do ogłoszeń zdjęcia Astera z dziećmi, zobaczą że łagodny i uwielbia dzieci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']Chcesz dać Asterowi ''rasę'' ktora miło kojarzy ?? To wpisz go jako mixa yorka !
Przestań z psów robić ''morderców'', juz jeden pies przez Twoje głupie gadki stracił dom.
[/QUOTE]

Doda, zacznik odpowiadać na to, co jest napisane, a nie na to co Ty sobie wyobrażasz, że jest napisane.

Szukanie psu jakiejkolwiek rasy na siłę, byle ukryć podobieństwo do harta jest idiotyczne.
WIęcej poisać ani tłumaczyć swojej wypowiedzi nie będę. Twój zarzut jest zbyt głupi, by podejmować dyskusję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Doda, zacznik odpowiadać na to, co jest napisane, a nie na to co Ty sobie wyobrażasz, że jest napisane.

[B]Szukanie psu jakiejkolwiek rasy na siłę, byle ukryć podobieństwo do harta jest idiotyczne.[/B]
WIęcej poisać ani tłumaczyć swojej wypowiedzi nie będę. [B]Twój zarzut jest zbyt głupi, by podejmować dyskusję.[/B][/QUOTE]

Ad.1
Można napisać, że idiotyczny jest upór w twierdzeniu, że Aster to mix charta. Prowadzi jedynie do komplikowania sytuacji jego opiekunów aktualnych i przyszłych.
Skoro tak lubisz naciskać na Betkak, to nie komplikuj jej sytuacji, która i tak jest zagmatwana, można nie szukać mu podobieństwa do żadnej z ras. Moze tak będzie najlepiej.
Ad.2
To,że Doda działa na Ciebie jak płachta na byka wszyscy wiemy,ale napisała tylko to, o czym pisała Aga-ta! Jakos do Aga-ta nie masz śmiałości tak napisać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Ad.1
Można napisać, że idiotyczny jest upór w twierdzeniu, że Aster to mix charta. Prowadzi jedynie do komplikowania sytuacji jego opiekunów aktualnych i przyszłych.
Skoro tak lubisz naciskać na Betkak, to nie komplikuj jej sytuacji, która i tak jest zagmatwana, można nie szukać mu podobieństwa do żadnej z ras. Moze tak będzie najlepiej.
Ad.2
To,że Doda działa na Ciebie jak płachta na byka wszyscy wiemy,ale napisała tylko to, o czym pisała Aga-ta! Jakos do Aga-ta nie masz śmiałości tak napisać?[/QUOTE]
Tak na marginesie zapytam,[B] kto niby ma wydac opinie pisemna [/B]ze pies jest w typie rasy charta lub innej. Czy ktos zna taki zapis a jesli tak, chetnie go poznam. Ja osobiscie nic o takim zapisie nie wiem. A skoro takiego zapisu nie ma wiec po co szukac dziury tam gdzie jej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Ad.1
Można napisać, że idiotyczny jest upór w twierdzeniu, że Aster to mix charta. Prowadzi jedynie do komplikowania sytuacji jego opiekunów aktualnych i przyszłych.
Skoro tak lubisz naciskać na Betkak, to nie komplikuj jej sytuacji, która i tak jest zagmatwana, można nie szukać mu podobieństwa do żadnej z ras. Moze tak będzie najlepiej.
Ad.2


Epe, nikt sie przy niczym nie upiera. Ja sama napisałam, ze na siłę szukanie psu rasy (jakiejkolwiek) jest bez sensu. Patrz - post 320. To po prostu mix i już.
Czy naciskam na Beatę w jakimkolwiek temacie, to już może niech się Beata wypowie. ;)

Doda nie działa na mnie w żaden szczególny sposób. Doda po prostu napisała nieprawdę. Nawet jeśli tylko ją powtórzyła. A napisała to tutaj i wprost do mnie. Nie zaglądam na inne wątki, bo nie mam ani zapędów narcystycznych, ani paranoi, by szukać, czy ktoś aby nie napisał o mnie nic złego. Nie śledzę wypowiedzi Aga-ta, nie dyskutuję na wątku Bena od kiedy został zmanipulowany. To co miałam do Aga-ty napisałam jej na PW, uzyskałam odpowiedź i uznałam sprawę za zamnkniętą. Obiecałam jej tez więcej głosu w tym temacie nie zabierać i nie krytykować publicznie jej działań. Mam ciekawsze rzeczy do roboty, niż obrzucanie innych... powiedzmy błotem, ku radości innych ludzi i trolli, których też w sieci nie brakuje.

Proponuję przejść do tematu wątku, czyli Astera. Teraz ważne są dwie sprawy:

1. Jak z behawiorystą? Kiedy jest szansa na pierwsze spotkanie?
2. Jak jego stan fizyczny i czy dzięki prostym zabiegom jest jakaś poprawa. Jak jego ogon?
Poztytwny jest przyrost wagi i wzrost zaufania
Aż bym chciała zobaczyć jak sam przybiega i wykłada się na kolejny masaż - zwłaszcza, ze pamietam ile kosztowało nas przygotowanie go do pierwszego. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...