Jump to content
Dogomania

pies z zagranicy


marcin857

Recommended Posts

Witam chciałem kupić bądź zaadoptować buldoga angielskiego. Na stronie wirtualnej polski są ogłoszenia, jak się okazało są to ogłoszenia ludzi z anglii. Na maile ludzie odpowiadają, piszą że psy mają czipy i wszystkie papiery, potrzeba tylko zrobić opłatę za przelot psa w kwocie 500 zł. Jest to adopcja więc więcej kasy nie chcą.

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z sprowadzaniem psów z zagranicy ?
Jestem gotowy teraz dać pieniądze i za kilka godzi mieć psa z "dostawą do domu" jak pisali właściciele. Tylko czy to nie jakieś oszukaństwo ?
Jak przeprowadzić przekazanie pieniędzy ?

Link to comment
Share on other sites

Oszalałeś? Nie daj się nabrać. Jakiś czas temu gdy szukałam jamnika dostałam też taką propozycję.Napisałam,że jadę do Londynu za tydzień ( bo stamtąd rzekomo pisali "właściciele" pieska) i żebyśmy się umówili na odbiór psa.Napisali mi więc,że nie mogą oddać psa nikomu w Londynie bo "zapłacą duży podatek".I skończyła się na tym korespondencja.Na wszystkich portalach ogłoszeniowych przestrzegają przed takimi transakcjami.Jesli nie wierzysz zaproponuj,że sam psa odbierzesz.Ciekawe co Ci odpiszą :) To oczywiste,że absolutnie nie można płacić za psa,którego na oczy nie widziałeś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin857']Witam chciałem kupić bądź zaadoptować buldoga angielskiego. Na stronie wirtualnej polski są ogłoszenia, jak się okazało są to ogłoszenia ludzi z anglii. Na maile ludzie odpowiadają, piszą że psy mają czipy i wszystkie papiery, potrzeba tylko zrobić opłatę za przelot psa w kwocie 500 zł. Jest to adopcja więc więcej kasy nie chcą.

Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z sprowadzaniem psów z zagranicy ?
Jestem gotowy teraz dać pieniądze i za kilka godzi mieć psa z "dostawą do domu" jak pisali właściciele. Tylko czy to nie jakieś oszukaństwo ?
Jak przeprowadzić przekazanie pieniędzy ?[/QUOTE]


No na bank to jest oszust, dziwne, że w ogóle Ci przez myśl przeszło, że nie :D

Link to comment
Share on other sites

Tak teraz zapłacisz 500zł, a potem pies "utknie Ci gdzieś na lotnisku, albo będzie miał złe papiery" i znowu będziesz musiał płacić z tym, że kilka razy więcej. Nie daj się oszukać, w szczególności, gdy e-mail pisane są łamaną polszczyzną (zdania z translatora). Wiem z doświadczenia całe szczęście zdążyłam wszystkiego uniknąć no i nie zapłaciłam pieniędzy oszustom (poczytałam na necie i znalazłam takie same przypadki - kotki ,pieski rasowe zza granicy oni nie mają się jak nimi opiekować dlatego oddają, za darmo dowóz pod drzwi, a kończyło się na tym, że ani kasy, ani zwierza nie było.:shake:

Może poszukaj gdzieś z Polski :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...