Jump to content
Dogomania

Kleszczowy problem


DarkRomance

Recommended Posts

Witam serdecznie :)
Dzisiaj rano zauważyłam nad okiem mojego pieska czerwonego kleszcza. Złapał go przez noc, bo wczoraj wieczorem nic nie miał. To już nie jest jego pierwszy kleszcz w jego karierze. W każdym razie pognałam rano do weta, ale babka nie mogła go wyjąć, bo pies za bardzo się rzucał. Podała mu preparat przeciwko kleszczom i kazała czekać. Powiedziała,że sam wyleci. Następnie moja mama stwierdziła,że sama go wyjmie. Ścisnęła kleszcza i chyba cały jego odwłok nieznacznie spłaszczyła (nie jestem pewna, ale chyba nie żyje). Nie wyjęła kleszcza, ale zauważyłam,że pajęczak wszedł głębiej i jakby cofał się pod skórę.
Co mam zrobić? Mam czekać? :placz:

Link to comment
Share on other sites

Może wet powinien podać mu jakieś leki uspokajające ,odczekać troszkę jak piesek się wyciszy i wtedy go wyjąć .Możesz tez iść do innego weta który go wyciągnie ,bo żeby z nim chodził to nie jest za dobry pomysł .Tak na wszelki wypadek zbadaj mu krew bo różnie z tymi kleszczami bywa .

Link to comment
Share on other sites

Nic nie bedzie. Co mialo by byc, to juz sie odbylo. Wystarczy teraz obserwowac psa, czy ma goraczke, cieply nosek albo wymiotuje. Wtedy trzeba do lekarza. Tego roku jest strasznie duzo kleszczy,z trawy wpadna na psa i tak dlugo szukaja odpowiedniego miejsca, az sie wezra.Dobrze by bylo po kazdym spacerze przegladnac siersc psa, moze gdzies wedruja poszczegolne egzemplarze.Moja sunia lubi ganiac po krzakach, to i przyniesie do domu odpowiednia porcje -nawet i 10 sztuk na jeden raz.

Link to comment
Share on other sites

Jesli do tej pory kleszcz nie odpadl, to wez pensete i sprobuj go wyciagnac. A co bedzie za darmo jezdzil na twoim psie!
Acha, trzy dni temu moj TZ skarzyl sie, ze na lini plecow cos go gryzie. No i oczywiscie byl kleszcz, wyciagnelam, pomazalam Olejkiem Drzewa Herbacianego i dzisiaj jest juz suche i zagojone miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...