Jump to content
Dogomania

Shila - owczarek szkocki o charakterze DIABŁA ;)


adiiszek

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękujemy, dziękujemy :)

 

Teraz weekend wolny, może mała pojedzie do 'dziadków' to popstrykamy parę fotek :D 

 

Niby w Amerykańskim, a że jest z pseudo-hodowli to nie liczę, że będzie w jakimkolwiek typie - cieszę się, że jest zdrowa, zwinna, chętna na naukę i zabawy, a że przypomina Amerykańca - nic tylko się cieszyć :PP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Siemanko! :D Z racji tego, że wczoraj miałem urodziny, nie miałem jak dodać wpisu z zabaw z Huskym, kundelkiem (mała pierwszy raz przeciągała się patykiem z innym psem!!!)...

Dziś impreza, więc będą goście, mała odżyje, mam nadzieję, że będzie trzymać fason :)

A tutaj filmik, jak reaguje na twarda piłkę, której nie potrafi ugryźć - https://www.youtube.com/watch?v=-8lAobxpLaQ :)))

Link to comment
Share on other sites

W takim razie wszystkiego najlepszego :)

Moja tymczasowiczka pokochała kulę smakulę, ale trochę się wkurzała, że w pysku się nie wygodnie nosi :D Hahaha, ale rozwaliła mnie Shila, że szczekała na zabawkę :D

Link to comment
Share on other sites

No więc dziś miejsce miał rodzinno-niedzielno-aktywny spacerek, zaczynamy !! https://www.youtube.com/watch?v=u-BAfJm2OUE&feature=youtu.be - nasza ulubiona łączka jako etap prawie każdego spaceru :) Krótki filmik z wygłupów, do tego późniejsza zabawa z baaardzo wyrośniętym labradorem (w końcu mała przestaje się podkulać przed bardzo duzymi psami) i ogólnie .... I LOVE ZIMA :D <3

Link to comment
Share on other sites

Przyjdzie z czasem, małej np. teraz zaczynają się na linii grzbietu odbarwienia - zaczyna rosnąć jej u góry sierść taka podpalana czarna, która wygląda kolorem jak ta, którą miała za szczeniaka :)
Także zmiany czasem przychodzą w ciągu tygodni, dni, wszystko przed Wami :)

No zawsze podkula się gdy pies podbiega, dziś naprawdę potężny dorosły labek podleciał to od razu do niego, wąchanie dupeczek i biegi :D

Link to comment
Share on other sites

ona tą 'kosteczkę' liże, gryzie, nosi jak się nudzi już tak baaaaaardzo bardzo :P

No dla mnie te 'futrzaki' to tacy troszkę inwalidzi - nie jest ten pies ani zwinny, ani szybki, ani zwrotny, jedynie leci tzn. buja się jak kulka..do mnie to nie przemawia :P
Pomijam fakt kołtunów...jezusicku :D

Link to comment
Share on other sites

Tak samo jak owczarki niemiecki wystawowe - im tyłek niżej, tym lepiej, potem pies ma 5 lat na kartku i jest inwalidą i jedyne co robi, to się męczy :/
No ja się śmieje, bo moja jak się goniła z takim futrzakiem to tak jakbyś puściła WHIPETA,a za nim spasionego GRYFONA ;D

Link to comment
Share on other sites

Ismena - bo masz pojęcie o rasie i o tym jakie ten pies ma pokłady energii.

My niestety wszystkie puchacze jakie spotykamy (a kilka ich jest w samym centrum) to psy idące na smyczy, że wzrokiem takim samym jak labradory które wychodzą 2 razy dziennie pod blok na siku i do domu. Gość na Rymerze (dzielnica centrum) puścił swojego 2 letniego puchacza dziś rano do zabawy z moja, to ani szybki, ani zwrotny, moja się nakręciła, a tamten już miał dość. Rozmawiałem z gościem, to wystawy tak, ale po co pies ma biegać jak cytuję 'on nie do tego stworzony, do biegania są inne rasy '.

Szanuję ludzi którzy pracują z psami, kochają aktywność,nawet z puchacza potrafią zrobić torpede ale duża część osób psa wystawowego nawet ze smyczy do zabawy nie spuszcza, bo to wystawowy. To jest po prostu przykre...

Nie pisałem tego o ofutrzonych psiakach żeby Ciebie lub kogoś obrazić, szkoda tylko, że nie wszyscy mają Twoje podejście :))

Przepraszam za błędy, ciężko się długie wypowiedzi pisze na telefonie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja często znajomym pokazuje obecne fotki to się śmieją, że za młodu nie wyglądała nawet jak Collak, a teraz taka damulka :))
No pamiętam jak wzięliśmy ją do domu, taki mały podlotek, a już w trakcie pierwszej cieczki, wymiana zębów to chyba z 5 lat temu była :P

Link to comment
Share on other sites

Niestety, narzeczona jest w szpitalu, ja mam grypę i zapalenie oskrzeli w jednym, więc teraz Shila ma tylko 4 spacery dziennie tzw. 15minutowe - siku, kupka i rundka w koło bloku. Chyba, że spotkamy sąsiada z psem, to wtedy ma okazję się wybiegać. Z racji tego również troszkę zmniejszyłem jej porcję karmy, tak, aby przez ten brak aktywności nie tyła. Nienajgorzej sie złożyło, bo na początku cieczki miała ADHD, teraz jest bardzo spokojna, mało chętna do zabawy, ciągle śpi, gryzie kość i najchętniej tylko by jadła i jadła. Jak narzeczona wróci ze szpitala w nast. tyg to postaramy się coś fajnego 'popstrykać'. Ciekawi również jesteśmy jak Shila zareaguje na powrót Swojej Pani, gdyż nigdy nie rozstawaliśmy się z nią na tak długo. Na zachętę dam parę fotek które robiłem parę dni, tygodni, miesięcy temu, a których CHYBA tu nie było. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Ale urosła :o Zrobił się z niej amerykańsko-klasyczny kolak. Muszę przyznać, że chociaż nie za bardzo jest w moim typie, bo ja uwielbiam klasyki "angielskie" o dłuższej sierści, to ładna z niej psina :)) Śliczne jej ta czarna sierść błyszczy, aż miło na zadbanego psiaka popatrzeć:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...