Jump to content
Dogomania

HODOWLE CHI -linki, odnośniki, informacje


miumiu

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Zależy po jakich rodzicach, z jakiej hodowli i jak się pies przedstawia wystawowo (bo to, że się pisze, że jest wystawowy to jeszcze nic).

W świecie 10 tysięcy złotych to taka cena normalna jak za wystawowego psa z dobrymi genami.
Zazwyczaj zagraniczne hodowle sprzedają psy na wystawy za 2000-2500 euro minimum.
W Rosji można znaleźć fajnego psiaka wystawowego za 1500 euro.

Link to comment
Share on other sites

Miałam suczkę za mniej więcej takie pieniądze, importowałam ją z zagranicy.

Wszystko zależy po jakich rodzicach jest ten pies, jakie ma geny. W Polsce taka średnia cena wystawowego psa (takiego wystawowego co cośtam już ugra + dobrymi genami) to 5-6 tys. Na bank bywają psy droższe, mamy w Polsce coraz więcej światowej klasy psów, ściąganych z top hodowli za ogromne pieniądze więc sprzedaje się je już w Polsce za te 10 tysięcy.
Wyślij mi na pw wiadomość jaki to pies za te 10 tys? :)

Link to comment
Share on other sites

szczerze powiedziawszy to sledziłam na roznych stronach ceny psów przez dobrych pare miesiacy i nie napotkalam psa w takiej cenie. dopiero ostatnio pierwszy raz. moze w koncy chihuahua beda w takich cenach a nie po 1000 zl. bo to juz dla mnie jest przesada. taki maly pies nie powinien byc dostapny dla kazdego. wlasnie ze wzgledu na swoje gabaryty.

jesli znajde ogloszenie to przesle link.

Edited by kfiatek19833
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Miałam suczkę za mniej więcej takie pieniądze, importowałam ją z zagranicy.

Wszystko zależy po jakich rodzicach jest ten pies, jakie ma geny. W Polsce taka średnia cena wystawowego psa (takiego wystawowego co cośtam już ugra + dobrymi genami) to 5-6 tys. Na bank bywają psy droższe, mamy w Polsce coraz więcej światowej klasy psów, ściąganych z top hodowli za ogromne pieniądze więc sprzedaje się je już w Polsce za te 10 tysięcy.
Wyślij mi na pw wiadomość jaki to pies za te 10 tys? :)

absolutnie się nie zgodzę. 5-6tys to nie jest średnia cena za wystawową chihuahua. Średnia cena to jakieś 3tys około. Bo jedna hodowla sprzeda za 8tys bo tak sobie wymyśliła, inna za 2,5tys, bo tak sobie wymyśliła. Można z psem jeździć po świecie i robić mu championaty kilku krajów, wydać na to fortunę, a można mu zrobić tylko championat PL, i nikt nie powiedział że ten pies jest gorszy, to po prostu aspiracje właściciela. Ale szczenięta po obu psach mogą być równie śliczne i jak najbardziej wystawowe. Podobnie krycia- można kryć psem za grube pieniądze bo ma mnóstwo championatów, można pokryć równie ślicznym ale nie tak utytułowanym.

Zresztą, ceny kryć są czasem wyssane z palca, podobnie jak ceny szczeniąt. Widzę śliczne maluchy za 800 euro z Rosji np, widzę też przeciętne chihuahua za 4-5 tysięcy w Polsce, bo sobie hodowca tyle akurat zażyczył i ma ładną stronę internetową i dobrą reklamę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Wysłałam wiadomość.
A odpowiadając na post powyżej, tu nie chodzi o śliczne szczenięta, bo wszystkie szczenięta są śliczne, raczej, chodzi o pięknie zbudowane psy z dobrym charakterem na show.
Ceny też mają swoje uzasadnienie na ogłół !!!! Wiadomo, trzeba się znać, a to wcale nie jest łatwe. Może średnia cena w polsce, to tak jak mówi Pa-ttti, ale co to za psy i co to za linie? A za tym co to za potomstwo póżniej? Zupełnie się nie zgadzam z tym. Zacząć można od średniej jakości, ale jak potem dość do tych z najwyższej półki?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wysłałam wiadomość.
A odpowiadając na post powyżej, tu nie chodzi o śliczne szczenięta, bo wszystkie szczenięta są śliczne, raczej, chodzi o pięknie zbudowane psy z dobrym charakterem na show.
Ceny też mają swoje uzasadnienie na ogłół !!!! Wiadomo, trzeba się znać, a to wcale nie jest łatwe. Może średnia cena w polsce, to tak jak mówi Pa-ttti, ale co to za psy i co to za linie? A za tym co to za potomstwo póżniej? Zupełnie się nie zgadzam z tym. Zacząć można od średniej jakości, ale jak potem dość do tych z najwyższej półki?

ale tak jak pisałam, cenę ustala sobie hodowca a często jest ona wyssana z palca i ma się nijak do "jakości" szczeniąt.

Jeśli hodowca jeździ po całym świecie na wystawy i kryje najlepszymi psami, to tak czy inaczej wydaje na to sporo kasy. Hodowla psów bywa bardzo kosztownym hobby.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich

Jak dobrze wiemy chihuahua to na najfajniejsza rasa i chcemy o tym przekonać wszystkich

dlatego prosimy o pomoc Nasza Niunia bierze udział w konkursie na Psa roku 2015

Pomóżcie na wygrać bo kto ma wygrać jak nie słodka chihuahua 

Głosujcie z nami liczy się każdy głos 

 

http://plebiscyty.ec...1,t,id,kid.html

 

Dziekujemy i bedziemy informowac o postępach

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam na forum.

Chcę kupić chihuahua do domu - nie chcę go wystawiać ani rozmnażać. Proszę o jakieś sprawdzone hodowle z Wielkopolski. Z jakim wydatkiem muszę się liczyć? 1000zł wystarczy? Jak wybrać szczenię z miotu? - boję się obcych psów, chcę wybrać psa jak najbardziej spokojnego. Wiem, jak wiele zależy od wychowania, ale pies sam z siebie też jakiś charakter już ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Widzę, że hodowle nie są aktualizowane.

 

Rosołowe Gwiazdki, reportaż na temat tej "hodowli" był w Uwadze

http://incognitopl.blogspot.com/2015/02/a-mogliscie-zabic-dziekujemy.html

 

Isubusz- hodowla jest i w ZKwP i w  PKMPR.  ZKwP widocznie nie jest w stanie weryfikować jak ktoś się zapisze też do innego stowarzyszenia.

"nasza hodowla nazyWa się isubusz..Nalezymy do PKMPR.. " 17.08.2016

http://www.kupsprzedaj.pl/o/chihuahua-krotkowlosy-i-dlugowlosy/3453229

z 21.08.2016

Rasa Chihuahua
Nazwa hodowli isubusz
Nazwa stowarzyszenia (związku) Związek Kynologiczny
 

http://olx.pl/oferta/chihuahua-dlugowlosy-i-krotkowlosy-CID103-IDbukON.html#e14f7e9e2f

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Statut_ZKwP.pdf

Członkostwo Związku ustaje :

§  18C

5) wstąpienia do innej krajowej organizacji kynologicznej, co automatycznie powoduje ustanie członkostwa,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...