Jump to content
Dogomania

Brok- wulkan niekończącej się energii! Jak to wyżeł!


Wola istnienia.

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

weimary i irlandy raczej podobne wielkościowo i wagowo są, nawet we wzorcach. Zależy czy pies czy suka. Ale na pewno większe od niemieckich :)

Chociaż moja np. moja goldenka jest wyrośnięta (pewnie po preparatach podawanych za szczenięctwa na stawy i kości) i jest większa od 90% goldenów
9nawet psów) które znam, na wystawach nawet sędzia postanowił ją zmierzyć bo nie wierzył,że mieści się we wzorcu. Co było nawet całkiem zabawne :D
Więc zależy od jednostki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Clavia']Chociaż moja np. moja goldenka jest wyrośnięta (pewnie po preparatach podawanych za szczenięctwa na stawy i kości) i jest większa od 90% goldenów
9nawet psów) które znam, na wystawach nawet sędzia postanowił ją zmierzyć bo nie wierzył,że mieści się we wzorcu. Co było nawet całkiem zabawne :D
Więc zależy od jednostki :)[/QUOTE]

i jak, zmiescila sie? :D

[QUOTE]mój potrafi odnaleźć w sobie cziłke[/QUOTE]
a u mnie natomiast Brok sie rozciąga na tyle, na ile nóżki pozwolą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam i przepraszam za nieobecność. Wszystko wynikło przez szkołę, pierwszy wrzesień, a oni nas już strasznie cisną. Brok wręcz przeciwnie, trochę zmądrzał. Gorzej jest jednak z odwołaniem, wałkujemy i wałkujemy, zmieniamy co jakiś czas smaki, ale już coraz częściej bardziej go interesuje skacząca żaba albo inny pies. Tak to jest naprawdę okej. Agresji do innych psów nie ma, ale jest widoczna chęć dominacji. Ostatnio już zdominował takiego wyżła węgierskiego. :shake: jeśli chodzi o jego nowy nawyk- wiecie może jak oduczyć szczyla zjadać rzeczy ze stołu? Niestety, ale nie mam drzwi do kuchni, żeby je po prostu zamknąć. Jeśli chodzi o wagę- to jeśli dobrze pamiętam to około 25 kg. 
Dlaczego nie wstawialiśmy ostatnio zdjęć?

Edit: Przepraszam za te &dads i podobne, ale miałam jakiś problem z dodaniem zdjęć. 
118f1g4.jpg
A tak całkiem poważnie to mamy kilka zdjęć. Brok robi się coraz brzydszy; :laugh2_2:
214b11e.jpg
zthymb.jpg
6tiuy0.jpg
I na koniec telefoniczna sztuka pt: "Wspaniały widok na nic interesującego"
2iqmryv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witamy w końcu!

Ale on już taki doroslutki się zrobił. :smile:

25 kg.. to już się zacznie zatrzymywać, ale zmądrzeć nie zmądrzeje, on teraz tylko udaje, mówie Ci :evil_lol:

 

Z tym jedzeniem ze stołu to najlepiej nic nie zostawiać, a jeśli już to zakrywać miską :eviltong: Wtedy po prostu nie będzie wyrabiał sobie nawyku, bo jak wejdzie mu w krew to naprawdę trzeba będzie go oduczać. Też jest trochę inaczej, jak pies kradnie jedzenie, wpycha się jak właściciel je, a inaczej jak chodzi po kryjomu coś zżerać - u was jak?

 

Odwołanie jak ćwiczycie - uda się albo nie uda? czyli, że jest rozproszenie i go wołasz? Może skoro nie przychodzi za każdym razem spróbować z linką? bo tak to się uczy, że może Cie olać i nic z tego większego i złego nie wynika ;-) Spróbuj więcej poćwiczyć w małych rozproszeniach jak nic się nie dzieje, bo on już zapewne skumał "o Pani mnie woła to chyba coś jest na linii interesującego". Poza tym nagradzaj go właśnie możliwością zabawy z innym psem, kiedy przyjdzie a w pobliżu jest jakiś pies to super nagródź nie tylko smakami a mizianiem a potem jeśli jest taka możliwość pozwól mu się przywitać, czy pobawić. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Wielki już jest :)

Moja ma 4 miesiące i rośnie w takim tempie,że nie nadążam :)

Nagle z 5,5kg szczeniaczka zrobiła się 11 kg młodzież :P

 

A przecież dopiero co przyjechała.

 

My odwołanie teraz z linką robimy bo zapachy stały się bardziej atrakcyjne niż ja. Dzięki temu nie uczy się,że może mnie olać

Link to comment
Share on other sites

Co do kradzieży ze stołu to ciężka sprawa. Meri już wie, że nie wolno... jak pani jest obok  :siara:  Ale wczoraj jak byłam w drugim pokoju to ściągnęła sobie ze stołu saszetkę na smaki i zaczęła wyjadać. 
Więc co do kuchni to nie ma chyba nic pewniejszego niż postawienie brameczki jak dla dzieci. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...