Jump to content
Dogomania

Piekny,wystraszony Kaukaz Baron, juz w hoteliku. Brakuje 100zł deklaracji!


ana666

Recommended Posts

jeszcze co do takich adopcji dziś własnie byłam u znajomej która za moja namowa wzieła Rudego:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/249573-ZAGŁODZONY-4-lata-NIE-WYCHODZĄCY-Z-KOJCA-RUDYY-już-w-SUPERR-DOMKU[/URL]!!!!!!!!!!!!!!
tak ją ugryzł w reke ze ponad tydzień była niezdolna do pracy,dzis mi pokazywała blizny na nodze,jej tate ugryzł w brzuch.Był u niej szkoleniowec/behawiorysta i tez go pogryzł. Wiedzieli ze to jest trudny pies i sa wspaniali ze go nie cha oddac bo większosc osób by juz dawno go oddała. temu ja Pikusia nikomu teraz bym nie wydała,niez mojego ramienia bo mały piesek to pół biedy a duzy moze nawet zagryzc.Nie chce miec potem wyrzutów sumienia ze dałam komus takiego psa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a skąd wiecie że nei zgłosi się z ogłoszenia ktoś kto będzie chciał i potrafił pracować z psem
przecież nie tylko ludzie siedzący na dogo czy innym forum znają się na kaukazach

moim zdaniem nic nie szkodzi spróbować z ogłoszeniami
równie dobrze może odezwać się ktoś fajny z ogłoszeń
kto będzie mial i wiedzę i umiejętności żeby z nim pracować

co do pogryzień to ugryźć może kazdy pies bo w końcu pies to tylko pies

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']a skąd wiecie że nei zgłosi się z ogłoszenia ktoś kto będzie chciał i potrafił pracować z psem
przecież nie tylko ludzie siedzący na dogo czy innym forum znają się na kaukazach

moim zdaniem nic nie szkodzi spróbować z ogłoszeniami
równie dobrze może odezwać się ktoś fajny z ogłoszeń
kto będzie mial i wiedzę i umiejętności żeby z nim pracować

co do pogryzień to ugryźć może kazdy pies bo w końcu pies to tylko pies[/QUOTE]

Ja chyba po prostu przestałam wierzyć w takie cuda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Ja chyba po prostu przestałam wierzyć w takie cuda...[/QUOTE]

furciaczek ale zrobienie takich ogłoszeń nas nic nie ksoztuje
a może się trafi ?
wiem, ze bezpieczniej hotelik, socjalizacja itd
ale nikt nie kaze wydawac psa pierwszej osobie która zadzwoni

Link to comment
Share on other sites

Muszę przyznać, że dziwny ten wątek. Trafiłam tu przypadkiem jakiś tydzień temu. Teraz zaglądnęłam znów, bo spodziewałam się uzyskać jakąś odpowiedź na moją propozycję wysłaną na pw.

Boicie się, że schronisko uśpi psa - tak umotywowane jest nie podawanie miejscowości ani szczegółów. Ogłoszeń nie chcecie, chociaż to dość realna szansa dla psa na bezpośrednią adopcję. No i zbieracie na hotel - nie małe przecież pieniądze. Zaproponowałam Wam znacznie tańszą opcję, ponieważ my pracujemy z takimi psami, ale nie jest to nasza podstawowa działalność zarobkowa.Nie było żadnej reakcji. Dziwi mnie to trochę, bo przecież zależy Wam na wyciągnięciu psa, prawda?

Szczerze mówiąc mnie zastanawia kwestia schroniska - jeśli normą jest tam usypianie psów nieadopcyjnych, to jest to zwyczajne przestępstwo - przepisy regulują kiedy można uśpić zwierzę, i "nieadopcyjność" zdecydowanie na to nie zezwala. Może więc warto byłoby przyjrzeć się tej sprawie dokładniej, żeby pomóc nie jednemu tylko Pikusiowi, ale całej reszcie nieadopcyjnych psów które tam przebywają?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pisąlaś do mnie Pw to przepraszam ale nie dostałam.
Info ze usypiają dostałam od kogos, nie byłam tam i nie wiem jak jest, nie mam żadnych dowodów na to, na pewno psy sa wywożone do niemiec, to jest pewne. Kilka osób mi mówilo ze czesto psy znikają, nie ma zadnych info o losach psów i sa podejrzenia o usypianie, były to rózne osoby, które sie nie znają, dlatego myślę ze jest w tym coś prawdy.
Jesłi chodzi o uregulowania prawne to mozna uspić psa agresywnego oraz chorego, jak im udowodnisz ze pies nie był np.agresywny i nie powinni byli go uspić?
znam schronisko gdzie tak usypiali i pomimo zgłoszeń nikt nic nie zrobił, bo wystarczyło ze pracownik lub kierownik powiedział ze pies warczał, albo gryzł i koniec tematu.

Link to comment
Share on other sites

Wiosna, do kogo pisałaś pw? Napisz proszę o swojej propozycji do mnie albo do any.
Pomijając wszystkie inne kwestie, w ogłoszeniu trzeba podać namiary (telefon, mail) do osoby która psa wyadoptowuje. Jakie namiary mielibyśmy podać? Do schroniska? To się mija z celem. A ogłoszenia zaczniemy robić, owszem, gdy pies będzie w hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

Zahra as Sahra, napisałam właśnie do Ciebie - nic nie doszło?
Napiszę tu, bo to żadne tajemnice - zaproponowałam Ci hotel u nas. Nie za 15,00 zł, ale za 12,00 ze szkoleniem i socjalizacją (lub za 10 bez - choć w jego przypadku ta opcja nie ma wielkiego sensu). Z trudnymi psami pracujemy od lat, zresztą nawet tu jest kilka osób, które nas zna.

A co do schroniska - postarajcie się sprawdzić w miarę możliwości jak to tak wygląda. Z jednej strony to fakt, że "swój" weterynarz łatwo może naciągać albo być naciągany przez fałszywe opinię pracowników. Z drugiej pisanie publicznie, że takie rzeczy się tam dzieją, jeśli nie wiecie tego na pewno też jest nie tak.
Jak chcesz pogadać o tym to chodźmy na pw, to nie są tematy na publiczne, otwarte forum. Nawet jednak jeśli coś jest trudne do udowodnienia, nie znaczy to, że nie jest możliwe. Choćby to, że już teraz nie jedno schronisko w Polsce musi opiniować psy agresywne komisyjnie - niby nic, ale jednak utrudnia łatwe pozbywanie się niewygodnych psów. Milczeć i czekać nie warto, szkoda psów, wszystkich przecież nie sposób stamtąd zabrać, to nie rozwiąże problemu. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zahra as-Sahra']Wiosna, do kogo pisałaś pw? Napisz proszę o swojej propozycji do mnie albo do any.
Pomijając wszystkie inne kwestie, w ogłoszeniu trzeba podać namiary (telefon, mail) do osoby która psa wyadoptowuje. Jakie namiary mielibyśmy podać? Do schroniska? To się mija z celem. A ogłoszenia zaczniemy robić, owszem, gdy pies będzie w hoteliku.[/QUOTE]

a nie można podac namiarów do kogoś z was?
skoro dajecie info o psie na watku to tak samo mozecie 'dać info' o osobie zainteresowanej adopcja

cały czas jestem zdania, że warto spróbowac z ogłoszeniami
na pewno nic się na tym nie starci :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jadwiga']proszę o nr konta.mogę pomóc tylko jednorazowo,rozumiem,że pies jest duży i dlatego hotel drogi,ale boję się,że nie dacie rady uciągnąć,jeśki adopcja noie nastąpi szybko...[/QUOTE]

Dziękuję :)

Moim zdaniem nie ma sie co zastanawiać, bo różnica w cenie spora a tez byłabym spokojna, ze u wiosna Pikus będzie miał równie dobra opiekę co w obecnie zarezerwowanym hoteliku...

3x Pikuś ma jakies ołoszenia, które robiła Pani ze schroniska zaraz jak tam trafił i tak wiszą cąły czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']Zahra as Sahra, napisałam właśnie do Ciebie - nic nie doszło?
Napiszę tu, bo to żadne tajemnice - zaproponowałam Ci hotel u nas. Nie za 15,00 zł, ale za 12,00 ze szkoleniem i socjalizacją (lub za 10 bez - choć w jego przypadku ta opcja nie ma wielkiego sensu). Z trudnymi psami pracujemy od lat, zresztą nawet tu jest kilka osób, które nas zna.
[/QUOTE]
Wiosna, nie wiem jak to jest możliwe, ale nie dostałam od Ciebie pw! Dobrze, ze napisałaś o tym na wątku, inaczej bym się nie dowiedziała. Generalnie - jestem za współpracą, jak najbardziej!!! Cieszę się bardzo! Napiszę do Ciebie pw, trochę później, bo dopiero wróciłam do domu po długiej nieobecności:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ana666'].

3x Pikuś ma jakies ołoszenia, które robiła Pani ze schroniska zaraz jak tam trafił i tak wiszą cąły czas.[/QUOTE]
a macie jakies oinfo czy był odzew?

może wartno z nowymi zdjęciami nowymi informacjami zrobić ?

nei wiem jak wyglądają te ogłoszenia co ma ale jesli ktos się skusi i zadwoni i od razu usłyszy ze pies jest np niepewny i być mozę agresywny to wiadomo ze nie wezmie
a jakby podkreslic w ogłoszeniu ze potrzebuje takich a takich ludzi to wiadomo ze i tak 359 tel to będa jakies oszołomy ale moze akurat ten 360 będzie tym z którym warto rozmawiac

Link to comment
Share on other sites

Jestem z zaproszenia. Przeczytałam o Pikusiu i też uważam, że zanim pójdzie do DS, musi uwierzyć, ze człowiek nie zawsze krzywdzi ( w tym wypadku, chyba właśnie tak było. Jest przerażony obecnością nieznanych ludzi.)
Myślę, ze kiedy zaufa, szybko znajdzie dom. Jest młody i piękny!
Mogę pomóc jedynie deklaracją 10 zł, do końca roku. Myślę, ze do tego czasu znajdzie odpowiedni dom - czego mu szczerze życzę !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']a nie można podac namiarów do kogoś z was?
skoro dajecie info o psie na watku to tak samo mozecie 'dać info' o osobie zainteresowanej adopcja [/QUOTE]
No właśnie, nie musicie wymieniać nazwy schroniska.

[QUOTE][COLOR=#000000]Pikuś ma jakies ołoszenia, które robiła Pani ze schroniska zaraz jak tam trafił i tak wiszą cąły czas.[/COLOR][/QUOTE]
No więc coś tam robią w tym schronisku, żeby go wyadoptować, niewiele, ale coś.

Nie bójcie się, że od razu będą chętni na adopcję, zresztą to Wy możecie zrobić wizytę przedadopcyjną i upewnić się co do świadomości i wiadomości przyszłych właścicieli na temat rasy i ewentualnych trudności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']
...
No więc coś tam robią w tym schronisku, żeby go wyadoptować, niewiele, ale coś.
[/QUOTE]
Schronisko nie robi nic zeby go wyadoptować, oglasza go Pani która tam chodzi do psów, jej jedynej chyba zalezy zeby te psy znalazły domy. ale nie mówmy ze schronisko.


[quote name='moca35']witam, deklaruję stałą 20zł/mc. proszę pilnie o konto, jutro zrobię przelew.[/QUOTE]
[quote name='madziak25']Cioteczki mogę dać 5 zł od 10 lipca[/QUOTE]

[quote name='Czarna Kafka']Dorzucam 10 zł stałej[/QUOTE]
[quote name='Havanka']....
Mogę pomóc jedynie deklaracją 10 zł, do końca roku. Myślę, ze do tego czasu znajdzie odpowiedni dom - czego mu szczerze życzę ![/QUOTE]
Bardzo dziekuję:Rose: już ślę numer konta
[quote name='furciaczek']Wiadomo juz kiedy bedzie kastrowany?
Trzeba tez pamiętać o kosztach transportu i wstępnie rozejrzeć sie za kimś kto mógłby pomoc.[/QUOTE]

Miał byc kastrowany w zeszłym tygodniu, ale nie mieli niby czasu i ma byc w tym, od kastracji po dwóch tygodniach moze być zabrany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...