Jump to content
Dogomania

Do jakiej rasy jest podobny mój pies ? - wątek zbiorczy


Mary&Shena

Recommended Posts

Witam wątek powstał z myślą o osobach, które mają kundelka/mieszańca lub psa nieznanego pochodzenia, znają takiego lub chcą takiego przygarnąć, ale zastanawiają się, jakiej jest rasy, w typie jakiej jest lub jakiego przypomina. Jest kilka takich wątków na forum, w których właściciele chcą się dowiedzieć, jaką rasę przypomina ich psiak. Ten wątek jest "wątkiem zbiorowym". Wymagane jest wstawienie zdjęcia psa, o którego nam chodzi. \chodzi o to, by zamiast tworzyć nowe wątki o tym samym tytule i podobnym problemie, napisać w jednym.

Edited by Mary&Shena
Link to comment
Share on other sites

mnie się wydaje, że tytuł jest mylący -powinno być raczej [I]
do jakiej rasy jest podobny mój pies z wyglądu[/I]

bo przecież rasa to nie tylko wygląd , ale i pewne cechy charakteru -zachowania psa
husky nie tylko wygląda inaczej niż amstaf czy owczarek niemiecki, ale to tez pies o całkiem innym charakterze

więc chyba warto mieć świadomość, ze jeśli po wielu wymieszaniach pies przypomina jakąś rasę z wyglądu
to wcale nie musi przypominać tej rasy z charakteru

jesli szczeniak ma duże łapy i przypomina owczarka niemieckiego
to może spokojnie wyrosnąć na niskopodłogowego mieszańca na grubych łapach

czasem spotykam na spacerach ludzi, którzy wzięli/kupili szczeniaka -mieszańca w typie labradora czy spaniela
i jako szczeniak rzeczywiscvie był jakos tam podobny
ale jak dorosnął- to podobieństwo całkiem zniknęło

Link to comment
Share on other sites

Już nie trzeba dodawać tego wyglądu, wystarczy "do jakiej rasy jest podobny mój pies"
Swoją drogą jeżeli widać że jest to mieszaniec labradora z czymś tam to można już przypuszczać jakie będzie miał usposobienie, nie będzie to pewne, w sumie nigdy nie jest, wiele zależy od wychowania, ale jest chociaż jakaś podstawa ;)

Link to comment
Share on other sites

mala_czarna jak dla mnie to jakiś sznaucerek, kolorem z kolei do Yorka podobna, ale ciut za duża :D

Chciałabym aby ktoś moją ciekawość zaspokoił :) Otóż od tygodnia mam w domku dwu miesięcznego mieszańca, ale nie mam pojęcia jaka to może być mieszanka.. :) Ma krótkie łapki, za to długi zawinięty jak u prosiaczka ogonek :) poniżej zdjęcie ;)
[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t1.0-9/1003405_725674797492814_4618478527739841645_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lina_20']mala_czarna jak dla mnie to jakiś sznaucerek, kolorem z kolei do Yorka podobna, ale ciut za duża :D

[/QUOTE]

Ni cholery nie sznaucerek :) :eviltong:
Co do psiaka na zdjęciach, które wstawiłaś to coś mi się zdaje, że może z tego wyrosnąć każda rasa, ale na ostatniej fotce, nie wiem czemu, bo niby kufa w ogóle na to nie wskazuje, ale kojarzy mi się to maleństwo z buldożkiem :)

Link to comment
Share on other sites

mala_czarna,a jaką sierść ma Frotka?
miękką,czy raczej twardą i szorstką?
wygląda jak Welsh Terrier ;)
Frotka może być jego mieszanką-jest hodowany raczej przez myśliwych,może jakiś z miejsca pochodzenia Frotki ma jej mamę?
[IMG]http://www.thedogsbreeds.com/gallery/welsh-terrier/welsh_terrier_2.jpg[/IMG] <- welsh bardziej 'wyjściowy'
[IMG]http://www.dogbreedinfo.com/images17/WelshTerrierIKE2YearsOld.JPG[/IMG] <- taki bardziej podobny do Frotki :)

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że kundello przepiękny, do żadnej rasy raczej nie podobny, chyba, że wziąć pod uwagę uszy, krótkie łapki i przyjrzeć się ostatniemu zdjęciu, to faktycznie, mi też się z buldożkiem skojarzył, chociaż pyszczek kompletnie nie ten, ale szczeniaki po krótkopyskim rodzicu nie zawsze są do niego podobne.

Link to comment
Share on other sites

ojj tak uwielbia pozować :) jest bardzo radosna.. mam jednak problemy z nią opisane tutaj [url]www.dogomania.pl/forum/threads/253456-Agresywna-Pusia?p=22187180#post22187180[/url], [url]www.dogomania.pl/forum/threads/253454-Co-to-mo%C5%BCe-by%C4%87?p=22187195#post22187195[/url]. odpowie ktoś, pomoże?? jestem tu nowa i jakoś nigdy nie przejmowalam się hodowlą Pusieńki ale jednak coś mnie tknęło. a propo jedzienia można dawać zwykłe resztki z obiadu ??

Link to comment
Share on other sites

oj tak uwielbia pozować. ale mam inne problemy z nią. może pomożecie? [url]www.dogomania.pl/forum/threads/253454-Co-to-mo%C5%BCe-by%C4%87?p=22187195#post22187195[/url], [url]www.dogomania.pl/forum/threads/253456-Agresywna-Pusia?p=22187180#post22187180[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...