Jump to content
Dogomania

Oskarka (Olcia) i Carmen błękitnookie huski. Są wieści z nowego domu. :)


Hala

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czekamy i mamy nadzieję, że jak tylko Hala znajdzie wolną chwilę to się coś dowiemy... Do tej pory po cichutku podczytywałam wątek ślicznych sunieczek, ale dziś to trudno po cichu czytać... Trzymam kciuki za pieseczki i ich dzielną opiekunkę i przesyłam same dobre i serdeczne myśli :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie na dogo to już praktycznie nie ma... ale dzwoniłam właśnie do Halinki, bo też już się zaczęłam martwić...
Hala prosila mnie o zdanie relacji z tego, jak się czują dziewczyny, ponieważ Ona nie moze , bo wysiadł Jej net !

Dziewczyny były dziś u weta, spędziły tam 1,5 h !
Olenka wyciągneła sobie jeden szew, pan doktor znowu Ja zaszyl.
Wiecej problemów było z Carmenka. ROzgrzebała sobie brzusio fachowo ;]
Halinka kupiła dziewczynom klosze i zielone galotki dla Carmenki, zeby już zostawiła brzuszek w spokoju.
Ponoc ranka sie saczy i nie jest super, no ale Hala da sobie radę.
Właśnie zabierala sie za zrobienie zastrzyku :-o
Dzielna Hala
No, prosiła też, abym napisała, że kochany pan doktor nie wziął nic za wizytę, bo schroniskowym psiakom trzeba pomagać. Więcej takich lekarzy !

No i jest jeszcze jeden problem. SĄSIEDZI. Każa wydać Hali pieski i mowią, że nie godzą sie na wspólne mieszkanie z psiakami :angryy:
CO ZA LUDZIE.
Biedna Hala , naprawde nie jest Jej łatwo, z takimi podlymi sasiadami.
No może i dziewczyny nie naleza do spokojnych i cichutkich psiakow, no ale bez przesady. :angryy:

No, to tyle. Mam nadzieje, ze o niczym nie zapomnialam....

Link to comment
Share on other sites

Jakby co, to wczoraj na prośbę Hali wystawiłam je na allegro.

Rzeczywiście, ludzie lubią chyba tę rasę, bo mają już dwóch obserwatorów.


[URL]http://www.allegro.pl/item215114212_dwie_sunie_w_typie_husky_szukaja_jednego_domu_.html[/URL]

Może nie powinnam, ale wstawiłam dwa zdjęcia z Shanią.




Jeśli nie chcesz tych zdjęć, Hala, wykasuję.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie , wiedziałam , że o czymś zapomniałam.
Allegro !
Halinka mówiła, że ludzie odzywają się w sprawie dziewczyn, ale albo chcą tylko jedną, albo dwie ale dopiero w sierpniu...
W kazdym razie coś się dzieje dzięki allegro :multi:
Oby tak dalej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ellfica']No i jest jeszcze jeden problem. SĄSIEDZI. Każa wydać Hali pieski i mowią, że nie godzą sie na wspólne mieszkanie z psiakami :angryy:
CO ZA LUDZIE.
Biedna Hala , naprawde nie jest Jej łatwo, z takimi podlymi sasiadami.
No może i dziewczyny nie naleza do spokojnych i cichutkich psiakow, no ale bez przesady. :angryy: [/quote]


[quote name='ellfica']kochany pan doktor nie wziął nic za wizytę, bo schroniskowym psiakom trzeba pomagać. Więcej takich lekarzy ![/quote]

no no no oby było więcej takich doktorków..

co do sąsiadów to ogromnie współczuję [B]Hali [/B]bo widać wsółczuci potrafią okazać dla biednych suniek..:mad::mad:...

Link to comment
Share on other sites

Nie ma żadnych takich przepisów, na szczęście. Sąsiedzi co najwyżej mogą jej, że tak powiem, nagwizdać :cool1:

Mam nadzieję, że domek szybko się znajdzie. Dzisiaj mają już 5 obserwatorów na allegro, a zrobię im dzisiaj jeszcze inne ogłoszenia, bo widzę, że chyba domek na CITO potrzebny :cool1:


A Hala pewnie też może znajdzie u sąsiadów coś, co jej się nie podoba i każe się tego pozbyć. Np. jakieś hałaśliwe brzdące :mad:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dzwoniła do mnie Hala. Widzę, że wieście o psach już macie więc nie będę powtarzać heh... nie rozumiem tylko sąsiadki, która tam najwięcej się pluje, a jej pies jak tylko ktoś się ruszy na klatce to hałasu robi jak całe wyjące schronisko.. :angryy:
Po weekendzie pojadę do Halci z odsieczą, by zająć się psami gdy nikogo w domu nie będzie (pojechałabym już dziś, gdyby nie to, że jutro wyjeżdżam i że w niedzielę egzamin :shake: )
Co do przepisów to niestety kochane, powstały takowe,które zabraniają psom wydawać odgłosy o wysokości iluś tam decybeli, no i jest napewno ograniczenie czasowe-nie mogą szczekać/wyć dłyżej niż chyba godzinę albo pół na dobę...-i to będzie w przepisach o ochronie środowiska, bo hałas jest do takowych przypisywany (dobrostan i te bajery) tak więc jeśli sąsiedzi będą chcieli się ich pozbyć to tak czy inaczej to zrobią... z psami na wsiach nie ma takiego problemu bo jest ich dużo i nikt nie wnika który to daje znak, że żyje hehe,... ale bloki to istna katastrofa pod tym względem... choć jeśli by tak działać zgodnie z zasadą oko za oko... to można sąsiadom też sufu narobić odnośnie pieska... to samo dotyczy dzieci :p

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://mikolow.naszemiasto.wp.pl/wydarzenia/739624.html"] http://mikolow.naszemiasto.wp.pl/wydarzenia/739624.html[/URL]
Jacy ludzie są głupi i chamscy... heh... Ktoś ma pretensje że sąsiedzi mają psy a sam ma kurnik-co za różnica czy śmierci od psa czy kury... :angryy: a znów jeśli to są spore działki to ile oni by musieli mieć tych psów żeby sąsiadom przeszkadzały... [URL="http://mikolow.naszemiasto.wp.pl/wydarzenia/739624.html"]:wallbash:[/URL]
czysta złośliwość :shake:

Link to comment
Share on other sites

Czekamy w takim razie na wieści od Hali .
Prawdę mówiąc , czytałam ustawę " Prawo ochrony środowiska " , ale najwyrażniej mi umkneło :shake:
Czasem są to uchwały Rad Miejskich lub osiedlowych .
Ciekawe , jak zmierzą te decybele i czas szczekania :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

napewno będą siedzieć ze szklanką przytkniętą do ściany i nagrywać hehehe... :evil_lol:
co do ustawy to tu : [URL]http://www.wolfpunk.most.org.pl/oks.htm[/URL] jest też rozdział o hałasie, ale niestety nie ma szczegółów. by je poznać Hala musiałaby się zwrócić do rady osiedlowej lub miejskiej bo faktycznie to te drobniejsze organy ustalają dopuszczalny poziom hałasu... jakie to idiotyczne heh... mi też nieraz sąsiedzi przeszkadzali jak mieszkałam w kamienicy ale nigdy nikt nie robił o to awantury... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Jakoś tak przed północą miną dopiero dwie doby odkąd sunie są na allegro, a mają już 7 obserwatorów i ponad 950 wejść. Coś szykuje się chyba jakiś rekord.
Ciekawe, czy tam ktoś konkretny dzwonił do Hali...

Link to comment
Share on other sites

A tutaj Ciocia, na samym dole ogłoszenia, sobie poczyta :p

Ja piszę już na początku, żeby nie licytować, ale chyba ludzie nie bardzo rozumieją, o co chodzi w tych aukcjach charytatywnych.

[URL]http://www.allegro.pl/item215114212_dwie_sunie_w_typie_husky_szukaja_jednego_domu_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...