Jump to content
Dogomania

Problem z nerkami a smakołyki


przemo

Recommended Posts

Cześć,

Jeśli pisze nie w tym dziale co trzeba proszę moderatora o przeniesienie lub skasowanie.

Wziąłem jagdteriera ze schroniska (to nie mój pierwszy pies ani pierwszy terier). Pierwsze tygodnie w domu = wielkie postępy bo suka bardzo inteligentna. W tzw. międzyczasie kompleksowe badania krwi -> problem z nerkami (za dużo mocznika -> wskazane mało białka w diecie).

Weterynarz sugeruje że pomimo dojścia do poziomu mocznika w normie nie powinniśmy do diety włączać nic poza karmą weterynaryjną bo może nie chcieć jej później jeść (wydaje mi się to mało prawdopodobne bo smakołyki podaje w bardzo małych ilościach).

Problem w tym, że jest duży kłopot w szkoleniu metodami pozytywnymi (smakołyki były najskuteczniejszym bodźcem). Tak na prawdę jest regres z każdym tygodniem. Tzn. w domu jest świetnie ale poza domem występuje "zanik słuchu" mimo że suka mocno stara się utrzymać kontakt wzrokowy ze mną (prawie chorobliwie).

Czy poza karmą weterynaryjna mogę włączyć cokolwiek do diety. Czy jeśli smakołyk będzie miał mało białka to mogę włączyć choćby symboliczne ilości?

Będę wdzięczny za podpowiedzi doświadczonych w temacie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I psy bardzo szybko uzależniają się od jedzenia słodkich rzeczy. Był taki czas niedawno, że Bobo jadl tylko biszkopty ze sklepu. Oj uwierzcie, że miałam problem z ich odstawieniem i powrotem do normalnej diety.
Owszem, uważam, że od czasu do czasu można dać coś co na pozór wydaje się zdrowsze niż jest, np. biszkopt, ale bez przesady.
A dla nerkowca dobre będą jakieś smakołyki z gotowanych ziemniaków :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...