Jump to content
Dogomania

czy pies po kastracji sika raz, a dobrze i ignoruje suczkowe zapaszki?


jo_ann

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie- czy wykastrowany pies/w wieku juz dojrzalym/ moze zaczac zaltwiac sie na raz, jak suczka? pytanie hipotetyczne, bo planuje sunke, a u mojego poprzedniego psa bardzo mnie zwyczaj niedosikiwania sie mimo dlugie spaceru denerwowal :razz:

Link to comment
Share on other sites

moje wszystkie psy sa kastrowane ,i nie zauwazylam zeby inaczej siusialy.nie ma roznicy czy przed kastracja ,czy kastracji.jedno wiem z pewnoscia ,ze pieski kastrowane w mlodszym wieku po okolo pol roku nie oznaczaja terenu,natomiast kastrowane w wieku dojrzalym oznaczaja teren mimo kastracji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='jo_ann']mowie o przypadku, kiedy kastruje sie calkiem doroslego psiurka :razz: ok2-4letniego /znalezionego.../[/QUOTE]

Jeśli chodzi o te suczki to myślę że pies wykastrowany jako dorosły suk nie będzie ignorował. Na pewno nieraz natknął się już na "suczkowe" zapachy i jest to kwestia nie tylko hormonalna, ale już wyrobionego skojarzenia w psychice psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 years later...

pracując w schronisku przeprowadziliśmy już trochę kastracji.
I doszłam do wniosku im młodszy pies tym lepsze skutki kastraji-pies nie jest nadpobudliwy seksualnie, nie znaczy terenu, potrafi załatwić się jak suczka, czyli raz a porządnie(ale krzaki dalej obsikuje)
im starszy pies tym mniej widać działania katracji, pies nadal może kompulować , gania suczki z cieczką, jest nadpobudliwy. kastracji w żadnym wieku nie zmienia chrakteru i temperamentu psa.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale to tylko wyjątki.

ryu_o, jeśli pies sika w domu może jest jakiś inny powód. Kastracja nie zaszkodzi, może pomóc ale nigdy nie masz gwarancji.
W schronisku mieliśmy kiedyś psa, który poszedł do DS i zaczął znaczyć teren, okazało się ze ma zapalenie pęcherza

Link to comment
Share on other sites

Kastracja psa niehodowlanego tak czy inaczej ma sens. Pies się nie męczy przez popęd płciowy, nie świruje przy cieczkach itd. No i nie ryzykuje sie raka prostaty, a juz z tej okazji psa usypiałam - od tego czasu wszystkie psy kastruję i jest spokój z wyciem, rakiem itd.
Przy młodszym psie faktycznie pomogło na znaczenie domu, przy starszym złozyło się iles tam czybnników, w tym wcześniej wspomniane odejście naszej suni, którą Filip uważał za niewiastę godną obrony (choć cnota jej wątpliwa była i ochrona nieco spóźniona, bo panna za młodu latawicą była niebywałą)

Link to comment
Share on other sites

Juz na temat pozytkow i problemow kastracji/sterylki jest pare tematow, nie bylabym tak hurra optymistyczna i ciagnela pod noz wszystko, co sie rusza.
Inna sprawa sa psy wyadoptowywane, schronowe, inna - psy posiadajace madrego opiekuna, potrafiacego zadbac o upilnowanie pupila.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w takim razie niemądrym opiekunem, ale wiem, ilu ludzi puszcza psy luzem z jajami własnie, a na pytanie "co, jak zrobi szczeniaki: odpowiadają "to problem właściciela suki" - sama takich znam. Wszystkie moje psy są cięte i szczerze mówiac dobrze mi z tym, bo nie martwię się, ze któryś jednak jakoś zwieje i się rozmnoży.
I już nie robię offtopu :)

Link to comment
Share on other sites

Piesa mam i to ok 6-7 letniego ze schroniska :D On znaczy tylko w 1 pokoju gdzie jest dużo zapachów, no i czasem w moim pokoju jak jest "coś ciekawego" do obsikania albo kosz... Mój ojciec zaczyna mieć duży dystans do psa a to nie wróży nic dobrego. Czyszczenie wszystkiego wodą z octem na nie wiele się zdaje bo i tak pies to zrobi... Nie wiem już co zrobić... chyba zabiore go do weta żeby sprawdził czy piesiur :D jest zdrowy... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...