Jump to content
Dogomania

Hormonalne wywoływanie cieczki


nenemuscha

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxx52']zastanawiam sie po co?[/QUOTE]

Choćby po to, że np. planuje się krycie suki repem zza granicy i nagle okazuje się, że ów rep będzie miesiac wcześniej w Polsce i nie trzeba będzie narażać suki na wielogodzinne jazdy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Choćby po to, że np. planuje się krycie suki repem zza granicy i nagle okazuje się, że ów rep będzie miesiac wcześniej w Polsce i nie trzeba będzie narażać suki na wielogodzinne jazdy?[/QUOTE]

to wtedy zamiast wywolywac hormonalnie cieczke, ktora i tak ze znacznym prawdopodobienstwem moze byc bezowulacyjna, lepiej jest co nieco zamrozic:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']to wtedy zamiast wywolywac hormonalnie cieczke, ktora i tak ze znacznym prawdopodobienstwem moze byc bezowulacyjna, lepiej jest co nieco zamrozic:)))[/QUOTE]

Owszem, można. Tak samo, jak wywołać cieczkę ;)

Link to comment
Share on other sites

ja bym sie nigdy nie zdecydowala na wywolywanie cieczki u mojej suki.
przede wszystkim dlatego, ze jest to ingerencja w organizm, ktora moze skonczyc sie roznie.
nie widze potrzeby ingerowania w nature w tym przypdaku. szczegolnie, ze sztucznie wywolywane cieczki bardzo czesto bywaja bezowulacyjne-czyli suka nie moze zajsc w ciaze. i wtedy i tak czekasz do nastepnej cieczki, ktora nie wiadomo, kiedy nastapi.

w dzisiejszych czasach nie terzeba sztucznie wywolywac cieczek.
inseminacje mrozonym nasieniem daja bardzo dobre rezultaty.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Byliśmy na konsultacji w sobotę u wet. od rozrodu. Jesteśmy umówieni na jutro na USG, jeśli okażę się, że wszystko z układem rozrodczym jest okej (nie ma torbieli i zmian na jajowodach i jajnikach) to będziemy podawać hormony. Moja wet uspokoiła mnie. Są to bardzo nowoczesne i bezpieczne środki. Dopóki się ich nie nadużywa to prawdopodobieństwo ropomacicza jest znikome. Cieczka normalnie będzie owulacyjna. Wet powiedziała również, że nie istotne jest to czy chcę ją kryć przy tej cieczce czy nie, bo takie opóźnienia są niebezpieczne. Dodatkowo jest duże prawdopodobieństwo, że po takiej "terapii hormonalnej" cieczki znacznie się wyregulują. Będę dawać znać po jutrzejszej wizycie. Trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...