Jump to content
Dogomania

Hormonalne wywoływanie cieczki


nenemuscha

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

xxxx dlaczego ty zawsze zakladasz cos zlego?????

a moze sunia nie dostala jeszcze cieczki a juz dawno powinna? a moze kolezanka pisze prace na temat i potrzebuje rad doswiadczonych dogomaniakow?

napisz prosze moze celem wyjasnienia i unikniecia ''podejrzen'' do czego ci to potrzebne..bedzie moze latwiej cos napisac:)

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem tak...
Dwie cieczki w roku moim sukom i mi wystarczaja w zupełności..ale
Mam taką sunie jest u mnie od grudnia..mała,drobna ma teraz 5 lat i jeszcze nie rodziła..miała cieczkę 3 mce temu i krycie było puste,z punktu widzenia hodowlanego i zdrowotnego..dla suki najlepiej żeby jak najszybciej urodziła ze względu na wiek..więc ponieważ ona akurat ma cieczki co 6-9 mcy..chcę wywołać jej cieczkę wczesniej i spróbowac raz jeszcze..puki suka jest jeszcze w takim wieku.

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka pierwsze szczeniaki miała w wieku 5,5 roku drugie jak miała 10 lat> żadnych problemów przy kryciu ani przy porodzie nie było.

Bardzo dużo zależy od samego psa, wiek jest sprawą drugorzędową co nie znaczy ,że nie istotną ;)

Link to comment
Share on other sites

co za zabobony sredniowieczne,zeby suczka lub kotka,dla zdrowia musila chociaz raz rodzic w swoim zyciu:angryy: ,Jak mozna mowic o zdrowiu jak 2x do roku sie pieska pokrywa:shake: przez 5 lub6 lat ,jak robi duzo hodowcow.:mad: Biedne psy:placz:

Link to comment
Share on other sites

Albo nieuważnie czytasz..albo jakis złośliwiec z ciebie..
Moje suki rodza nie częściej niż raz w roku..a nawet żadziej..a ta jeszcze nie rodziła..i stąd te próby..by nie było za pużno...
A osądzać..powinno się tylko ludzi których się zna...:shake:

Link to comment
Share on other sites

to nie lepiej dac jej spokoj,nie rozmnazac.:-( pies z waska miednica moze nie przezyc porodu,do tego piecioletni!!
Co za nieodpowiedzialnosc starego 10 letniego psa pokrywac,mysle ze zyje w kraju kamienia lupanego.Wstyd ,po prostu wstyd mnie za moich rodakow tak myslacych:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Co za nieodpowiedzialnosc starego 10 letniego psa pokrywac,mysle ze zyje w kraju kamienia lupanego.Wstyd ,po prostu wstyd mnie za moich rodakow tak myslacych:oops:[/quote]

To że 10letni nie oznacza, ze za stary :angryy:
Czytaj posty dokładnie a nie wbieraj sobie interesujących dla Ciebie kawałków .

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli krycie było puste to raczej bruceloza odpada ;).
Myślę, że jednak lepiej poczekać do następnej cieczki. Cieczki wywoływane hormonami są najczęściej (z tego co słyszałam) bezowulacyjne. Więc i tak nic ci to raczej nie da, a tak naprawdę może skomplikować sprawę - nie wiadomo kiedy następna cieczka, również mogą się pojawić rozne komplikacje z macicą.

XXX52 - niezła jesteś :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: Zanim coś napiszesz, to przeczytaj ze ZROZUMIENIEM cały temat. Trochę mniej się może ośmieszysz[B].[/B]

Link to comment
Share on other sites

ja tez slyszalam o tych bezowulacyjnych cieczkach ...znam tez dwa psy nooo sunie:) ktore mialy wywolywane cieczki i niestety pojawilo sie ropomacicze...podkreslam tu ze nie twierdze iz z powodu wywolania byc moze to po prostu zbieg okolicznosci.
po wpisaniu w ''google'' '' wywolanie cieczki'' co nieco mozna znalezc ale nie za duzo niestety...ja tez doradzalabym ci jednak rozmowe z wetem a najlepiej z kilkoma:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Jeżeli krycie było puste to raczej bruceloza odpada ;).
[/quote]
Objawem brucelozy u suk podobnie jak u samców moze byc m.in. bezpłodność.

[quote]
To że 10letni nie oznacza, ze za stary
[/quote]
Zdecydowanie oznacza. Nawet jezeli jest pozornie w dobrej kondycji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Puliszonka']

Zdecydowanie oznacza. Nawet jezeli jest pozornie w dobrej kondycji[/quote]

Puliszonka ona nie była w pozornie dbrej kondycji.
Ona była -jest nadal- w rewelacyjnej kondycji na co wskazują badania i nie tylko.
Zresztą gdyby były jakiekolwiek przeciwwskazania do krycia to bym tego na pewno nie zrobiła. Moja suczka nie jest sztuką hodowlaną tylko pełnoprawnym członkiem rodziny. Pokryłam ja tak późno dlatego, że suczka z pierwszego miotu, która mieszkała z nami, uległa wypadkowi i niestety musieliśmy ją uśpić. Jej matka-10cio latlka- dała za pierwszym razem świetny miot więc bez problemu uzyskaliśmy "przedłużenie praw hodowlanych". Dwa szczeniaki z obecnego miotu mieszkają z nami> są rewelacyjne pod każdym względem.
Nie żałuję ,że kryłam 10cio letnią sukę.

Link to comment
Share on other sites

Przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy.
Może Twoja suczka jest bezpłodna w sensie genetycznym> trisomia, monosomia chromosomów płci.
Jeśli robiłaś jej badania w kierunku budowy dróg rodnych, chorób, ... to pozostaje genetyka :roll:

Link to comment
Share on other sites

No mam nadzieję ze nie..myślę że poprostu krycie nie było pewne..to było jej pierwsze krycie..progesteron w środę miała 12..a kryłyśmy w piątek..to było krycie wyjazdowe i pies mógł dopiero w piątek popołudniu..,samo krycie było ok..ale moze termin nie ten...
Dlatego myślę żeby wcześniej spróbować..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kochani moja suczka miala pierwsza cieczke w wieku 16 miesiecy w zeszłym roku 5 stycznia . W zwiazku z tym ,ze jest to suczka rewelacyjna eksterierowo i pod wzgledem charakteru chce ja kryć , mamy juz umówionego chlopaka i cóż , czekamy na cieczke . Minął juz rok i troche mnie to niepokoi , słyszałam od weta ,że wywolywanie chormonami niesie za sobą zagrozenie ropomaciczem i ze mozna psu bezpiecznie podawać witaminy A i E . Podawałam przez 1,5 miesiąca i nic . moze sa jakies inne sposoby które znają doswiadczeni hodowcy . Ciąża i poród drugiej suki w stadzie tez nie mialo wplywu .

Link to comment
Share on other sites

Jest coś takiego jak synchronizacja rui.
Jeśli jedna suczka w hodowli dostanie cieczkę to automatycznie dostają też i inne. Trudność tej metody polega na tym, że terzba mieć drugą sukę z cieczką i że nie jest to metoda 100%towa :roll:

Jedna z moich suk pierwszą cieczkę dostała w wieku 6 mcy a drugą, na skutek synchronizacji rui, dwa miesiące później :-?

Link to comment
Share on other sites

W mojej hodowli są 3 dorosłe suki , jedna to ta opisywana , druga to jej matka i trzecia posokowiec bawarski .w zeszłym roku Fibi dostała swoja pierwszą w zyciu cieczkę ( wiek 16 miesięcy ) 10 dni po urodzeniu szczeniat przez jej matkę . Myślę że to bylo sciśle ze sobą powiazane .Potem cieczkę i szczenieta miała posokówka i nic . Potem cieczkę miala jej matka i nic . Potem następna cieczkę miała posokówka i tez nic .Dzisiaj pod nasza furtka pojawił sie nasz wieloletni narzeczony ( burek który pojawia się zawsze gdy któraś ma cieczkę ) Nawet poszedł kawałek za nami na spacer i zlizywał z trawy siuśki Fibi , więc moze wreszcie coś ruszylo .Posokówka zas w czasie zabawy zaczęła ja kryc , ale bywalo tak juz wielokrotnie i zawsze mialam wtedy nadzieję ale niestety nic sie potem nie dzialo . Narzeczony tez czasami przychodzil na rekonesans i potem znikał znowu na dlugo ale nigdy nie zlizywał śladów po Fibi .Zaczęłam nawet podawac jej bardziej wzbogacona karme bo moze witamin ma za malo ?

Link to comment
Share on other sites

Moje synchronizuja się w obrębie rodziny > matka z córką.
W domu, oprócz jamników, mam jeszcze jedną sukę-terrierkę ale z nią synchronizują się rzadziej. Odstęp wystąpienia cieczki między matką a córką to ok. tydzień, między terrierką i jamnikami jest na ogół dłuższy.

Żywienie ma wpływ na wystąpienie cieczki.
Nigdy nie miałam takiego problemu jak Ty więc trudno mi powiedzieć czy jest to wina nieprawidłowej gospodarki mineralnej :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...