Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

W najbliższy czwartek oraz kolejny za tydzień w "Głosie" (Skierniewice i okolice, Żyrardów i okolice, Rawa Maz. i okolice) ukaże się ogłoszenie o zaginięciu Zorki. Zapłaciłam od razu za dwie edycje - 216,48zł.  Ostatnio dzwoniły dwie osoby, że natknęły się na psa podobnego do Zorki, jednak żaden nie okazał się nią.              Bakusiowa rozesłała do sołtysów wsi plakaty z prośbą o rozwieszenie i poinformowanie mieszkańców o poszukiwaniach, ale na razie chyba nie ma odzewu. Nie wiem, co można jeszcze zrobić? Ja nie mam żadnego pomysłu...

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisała Ala wpadłam na pomysł aby wysyłać do sołtysów wsi plakaty wraz z prośbą o pomoc w postaci wywiadu wśród mieszkańców. Sołtysów jest sporo. Gmina Skierniewice i okoliczne gminy jak Kawęczyn Nowy, Godzianów, Głuchów i Rawa Mazowiecka. Na razie od sołtysów nie ma odzewu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2018 o 19:49, bakusiowa napisał:

Tak jak napisała Ala wpadłam na pomysł aby wysyłać do sołtysów wsi plakaty wraz z prośbą o pomoc w postaci wywiadu wśród mieszkańców. Sołtysów jest sporo. Gmina Skierniewice i okoliczne gminy jak Kawęczyn Nowy, Godzianów, Głuchów i Rawa Mazowiecka. Na razie od sołtysów nie ma odzewu.

to już tyle miesięcy, więc może jak ktoś przygarnął Zorkę da znać

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam wreszcie zestawienie wpłat z bazarku, który zorganizowała danuta1 na Forum Ogrodniczym OAZA. Konto udostępniła Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, do którego ja nie mam wglądu, dlatego trwało to tak długo. Kwota uzyskana z bazarku to 695zł.

Dziękujemy za wpłaty:

Katarzyna M. - 80zł

Lucyna B. -  50zł

Malgorzata S. - 100zł

Małgorzata M. - 65zł

Dariusz G. - 100zł

Wioletta P. - 100zł

Anna J. - 100zł

Jest jeszcze jedna wpłata - 100zł - prawdopodobnie od Rafała W., która nie została potwierdzona przez Chełmską Straż.

Dziękujemy raz jeszcze Forum Ogrodniczemu OAZA za umożliwienie zorganizowania bazarku na rzecz suczek :) I polecamy się na przyszłość :)  Dzięki wielkie danuta1 za pomysł i zorganizowanie bazarku :)

Dochód z bazarku zostanie przekazany na konto Murki na poczet długu za cztery suczki z Sitna.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2018 o 09:48, Olena84 napisał:

to już tyle miesięcy, więc może jak ktoś przygarnął Zorkę da znać

Oby tak było... Serce mi pęka na myśl o biednej Zorce, o jej poniewierce i nie wiadomo czym jeszcze...

Z ogłoszeń w gazecie na razie cisza :(

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Mam nadzieję, że Zorka jeszcze żyje :( To miks teriera, a to twardziele...

Czy ktoś mógłby wyróżnić ogłoszenie Caeli, podopiecznej ala123? https://www.olx.pl/oferta/sheltie-spaniel-nie-to-dlugowlosa-keksikowa-slodycz-CID103-IDuj1iD.html

Ja już wyróżniłam ogłoszenie.

Nie wiem, czy Zorka żyje...Nie ma ostatnio żadnych sygnałów. Jakby zapadła się pod ziemię. Jeżeli żyje, to jak jej pomóc, gdzie szukać, jak odnaleźć ???

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2018 o 12:17, ala123 napisał:

Sen z powiek spędza mi nie tylko zaginięcie Zorki, ale też pewna suczka ze szczeniakami, która błąka się co najmniej od lata w tej samej gminie, gdzie kiedyś była Zorka.

Szczeniaków było podobno 7 lub 8, w tej chwili zostały 3. W październiku ktoś ze wsi poinformował mnie,że psy łapią kury i źle się to dla nich skończy. I pewnie tak było. Nie bardzo wiem, jak rozwikłać ten problem, ponieważ w gminie nastąpiły zmiana na stanowisku wójta, teraz nic się tam nie wskóra, co najwyżej mogą odstrzelić psy...

Chciałabym jakoś pomóc tym żyjącym psom, na pewno trzeba wysterylizować suczkę-mamę. Może się też okazać, że małe to też suczki, więc i je również. Technicznie nie wiem, jak to zrobić, jak złapać, gdzie umieścić, a jeżeli umieścić, to z czego opłacić...

Na razie mam tylko zdjęcia zrobione nocą kamerą na podczerwień ( chyba!), suczka jest ostrożna i najczęściej przyprowadza młode w miejsce, gdzie od czasu do czasu kobieta wystawia im jedzenie.

061.JPG.d2747e87741d75a8ef7481f33a810ae0.JPG

 

 

Cytat

Dzisiaj rozmawiałam z facetem z tej wsi, gdzie żyje suczka z młodymi. On twierdzi,że w sumie jest ich wszystkich 5 szt. + ten jeden dochodzący. Suczka-mama jest podobno ONkowata, dość duża. Nie wiem, jak to ugryźć, od czego zacząć. W poniedziałek jeszcze raz zadzwonię do gminy. Wydaje mi się jednak,że usłyszę to samo co ostatnio, ale spróbuję. Najpierw pewnie trzeba by było wysterylizować suczkę. Ten człowiek ze wsi twierdzi,że spróbuje ją złapać " na jedzenie, bo to przecież chodzi głodne"... Mam nadzieję,że młode są na tyle duże,że sobie poradzą jakiś czas.

Wracam do powyżej zacytowanej sprawy stada psów na wsi. Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak,że trzy młode zostały złapane i umieszczone w schronisku, pies, który przyłączył się do stada,zwany na wsi Reksiem również wylądował w schronisku nie wiadomo po co, ale tak zadecydowali urzędnicy gminni; natomiast suka matka, która przede wszystkim powinna była być złapana,  po raz kolejny oszczeniła się. Na razie nie wiadomo ile ma szczeniąt. Nadal jest bardzo nieufna, wręcz dzika.

Reksia udało się wyciągnąć ze schronu, aktualnie przebywa w hoteliku pod Lublinem, koszt 450zł. To bardzo przyjazny i sympatyczny pies, zsocjalizowany całkowicie, kiedyś musiał mieć dom. Weterynarz jego wiek określa na 1,5 - 2 lata.  Zrobiłam ogłoszenia na OLX, ale na razie cisza. 

W kwestii ogłoszeń  chciałabym prosić Tyśkę o pomoc... Jej ogłoszenia są najbardziej skuteczne.

Wstawiam kilka zdjęć Reksia. Wygląda na nich na dużego psiaka, a tymczasem waży tylko 18kg.

IMG_4427_resize.jpg.6c6c66d61b6959219166ae732025e92e.jpg

IMG_4441_resize.jpg.c673fa4a8b87376357e9a47b67935730.jpg

IMG_4442_resize.jpg.f67bd83683604dc158167d403097ee1a.jpg

IMG_4450_resize.jpg.424f1f824b0a756e72fb044ab7cd9c27.jpg

IMG_4465_resize.jpg.359b16f66735054515d88e24756027f3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ala123, proś Tyśkę śmiało, nie krępuj się :)
Napisz mi na pw informacje o psiaku, jeżeli jeszcze coś Ci się przypomni oprócz tego, co tutaj napisałaś oraz podeślij resztę zdjęć :). Aaa i namiary do kontaktu:)

Nie wiem, czy moje ogłoszenia są najskuteczniejsze, ale dziękuję za uznanie :) Chciałabym, aby tak było.

Szkoda, że matka nie jest złapana, ale dobrze, że reszta tak. Do schroniska... ale może uda się z czasem je powyciągać... przynajmniej nie zginął marnie.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

ala123, proś Tyśkę śmiało, nie krępuj się :)
Napisz mi na pw informacje o psiaku, jeżeli jeszcze coś Ci się przypomni oprócz tego, co tutaj napisałaś oraz podeślij resztę zdjęć :). Aaa i namiary do kontaktu:)

Nie wiem, czy moje ogłoszenia są najskuteczniejsze, ale dziękuję za uznanie :) Chciałabym, aby tak było.

Szkoda, że matka nie jest złapana, ale dobrze, że reszta tak. Do schroniska... ale może uda się z czasem je powyciągać... przynajmniej nie zginął marnie.

Dzięki Tyśko :)

Myślę cały czas o wyciągnięciu ich ze schroniska, boję się jednak trochę, bo podobno są dzikie. A schronisko nie sprzyja socjalizacji, więc może jest jeszcze gorzej niż było na wsi.

Z tym bezpieczeństwem w schronie to też nie jest tak; psy tam umierają nawet nie wiadomo jakie to są liczby. Np ostatnio zabrano dwa psy z dwóch różnych gmin; jeden pojechał 26 kwietnia a 3 maja już nie żył, o czym osoby interesujące się jego losem dowiedziały się dopiero 14 maja. Wcześniej dostawały sprzeczne informacje, raz -  że takiego psa w ogóle nie było, drugi raz - że żyje i ma się dobrze. Ten drugi pies pojechał do schronu na początku kwietnia, w poniedziałek dziewczyny dowiedziały się,że nie żyje. Powodów śmierci obu psów nie podano. Arogancja i chamstwo !!

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, ala123 napisał:

Dzięki Tyśko :)

Myślę cały czas o wyciągnięciu ich ze schroniska, boję się jednak trochę, bo podobno są dzikie. A schronisko nie sprzyja socjalizacji, więc może jest jeszcze gorzej niż było na wsi.

Z tym bezpieczeństwem w schronie to też nie jest tak; psy tam umierają nawet nie wiadomo jakie to są liczby. Np ostatnio zabrano dwa psy z dwóch różnych gmin; jeden pojechał 26 kwietnia a 3 maja już nie żył, o czym osoby interesujące się jego losem dowiedziały się dopiero 14 maja. Wcześniej dostawały sprzeczne informacje, raz -  że takiego psa w ogóle nie było, drugi raz - że żyje i ma się dobrze. Ten drugi pies pojechał do schronu na początku kwietnia, w poniedziałek dziewczyny dowiedziały się,że nie żyje. Powodów śmierci obu psów nie podano. Arogancja i chamstwo !!

Schronisko to powinno być takie miejsce gdzie psiak zje, napije się, ogrzeje i poczeka na swojego człowieka, a ciarki przechodzą jak sie słyszy co się dzieje...

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Olena84 napisał:

Schronisko to powinno być takie miejsce gdzie psiak zje, napije się, ogrzeje i poczeka na swojego człowieka, a ciarki przechodzą jak sie słyszy co się dzieje...

U nas w Zamościu jest horror !

Dziękuję Olenie  za wpłatę 54,40zł z bazarku oraz Aldrumce za wpłatę 50zł, również z bazarku :) :)

Za chwilę przeleję kwotę 105zł na konto Murki.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, potrzebuję bardzo pilnie osoby do przeprowadzenia wizyty przedadopcyjnej dla kotki w Krakowie, a właściwie w Skawinie. W niedzielę prawdopodobnie będzie przewożony z Zamościa do Krakowa psiak, kotka zabrałaby się przy okazji. Czy ktoś mógłby przeprowadzić tę wizytę?  Chodzi o  kotkę, którą ostatnio zabrałam z ulicy. Została już wysterylizowana i czeka w klatce na dom.

P1010573.JPG.a987cafb367ec8a3f4f0e306d100fd98.JPG.51b7e5ab9f9c1e3d6a384a761c303c2d.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2018 o 16:35, ala123 napisał:

 

W kwestii ogłoszeń  chciałabym prosić Tyśkę o pomoc... Jej ogłoszenia są najbardziej skuteczne.

Znalazłam namiary i inne zdjęcia Reksia, więc ogłoszenie zrobiłam: https://www.olx.pl/oferta/twoje-psie-marzenie-ma-na-imie-reksio-CID103-IDus0Br.html
Powodzenia, Reksiu!

A co z kotką? Udało się znaleźć kogoś do wizyty?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Znalazłam namiary i inne zdjęcia Reksia, więc ogłoszenie zrobiłam: https://www.olx.pl/oferta/twoje-psie-marzenie-ma-na-imie-reksio-CID103-IDus0Br.html
Powodzenia, Reksiu!

A co z kotką? Udało się znaleźć kogoś do wizyty?

Dziękuję Tysko za ogłoszenie Reksia :)

Jest osoba, która przeprowadzi wizytę jutro o 13.  Teraz będę potrzebować transportu dla kotki do Krakowa ( mam nadzieję!).

Zapraszam przy okazji na bazarek:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.05.2018 o 00:44, Tyś(ka) napisał:

A Zizu o której jedzie z Gosią? ;) Bo z reguły Gosia jeździ wieczorem -  kotka się nie zdoła załapać?

Zizu pojechał wczoraj o godz.17. Kota nie chciała zabrać, zresztą już drugi raz. Po tym przypadku, kiedy to dwa czarne kotki jechały do Warszawy z jej siostrą i okazało się, że mieszkanie to melina, Gosia chyba straciła do mnie zaufanie i pewnie uważa, że rozdaję koty każdemu, kto się zgłosi.

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

W porządku rozumiem. To być może uda się z inny transportem.

W niedzielę będzie transport. Pojadą dwie kotki z Izbicy, jedna  "moja" druga od Dory1020. Zmieszczą jeszcze dwa koty lub jeden pies.

Link to comment
Share on other sites

Tę suczkę musiałam dzisiaj zabrać na sterylkę. Jesienią porzucono ją w jednej z wsi niedaleko Zamościa, w jakiejś stodole oszczeniła się, teraz znowu była w ciąży. 

Kolejny raz będę prosić Akcję Sterylizację o pokrycie kosztów zabiegu :(

33422543_2086532488257584_6212311319081648128_n.thumb.jpg.f72b06292d49874c63942a85c62411b4.jpg

33322841_2086532308257602_6096599247950446592_n.thumb.jpg.6d245d5fb08c79c804c7aeb5ccff651e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...