Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

Maxi już całkowicie ok, apetyt jej dopisuje i ogólnie wszystko wróciło do normy. Niestety pochorowała się Mini (czarna suczka mamusia). Dziś dostała biegunki, nie ma apetytu, ma gorączkę. Poza tym czuje się dość dobrze, jest wesoła i chętnie wychodzi na spacery. Byłam z nią dziś u weta, dostała zastrzyki i jutro też mam się z nią pojawić. Wet powiedział, że z racji wieku (Mini ma ok. 4 lata) powinna łagodniej przejść chorobę i prawdopodobnie nie trzeba będzie podawać kroplówek.

Przy okazji zaszczepiliśmy 2 maluchy Mini. Szczepienie trochę wcześniej niż normalnie i specjalną szczepionką tylko  na parwo z racji zagrożenia zachorowaniem. Za dwa tygodnie powtórka. Za tydzień taką samą szczepionką będą szczepione 4 szczeniaki Midi (teraz są w trakcie odrobaczania). Mam nadzieję, że wszystkie maluchy uda się uchronić przed wirusem.

 

Poniżej faktura i koszty:

29 zł odrobaczenie Midi + 4 szczeniaki,

77 zł dzisiejsze leki dla Mini,

60 zł szczepienie dwóch szczeniaków Mini.

wetf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2021 o 20:39, Tyśka) napisał:

Ktos szuka małej suczki, może znacie i moglibyście polecić?

 

Wrzuciłam tam Midi, choć na jej adopcję trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

Mini niestety musiałam dziś zawieźć do weta na kroplówkę (zostanie tam do jutra, jutro też zostanie nawodniona), ponieważ wczoraj wieczorem i dziś rano znów pojawiła się wodnista koopa, zdarzyły się także wymioty. Sunia nadal nie miała apetytu. Jej maluchy na szczęście już same jedzą, więc nie wymagają jej obecności (ona i tak już chyba straciła pokarm).

Poniżej rachunek za sobotnią wizytę (112 zł); sunia czuła się dobrze, dostała leki oraz antybiotyk do podania na wczoraj i dziś, wet dał mi także pastę Intensivet, żeby jej podawać. Mieliśmy nadzieję, że to wystarczy, ale niestety bez kroplówek się nie obejdzie:( Oby tylko sunia wyzdrowiała. Midi i szczeniaki na razie zdrowe.

minirach.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maxi dziś miała sterylkę, wszystko ok. Była już zaciążona:( Nawet wet się zdziwił, bo nic po niej nie było widać, była szczupła. Sunia ma już właściwie dom, jak się tylko będzie wszystko dobrze goić, to za parę dni przyjadą po nią Państwo z Lublina, którzy już kilka lat temu adoptowali od nas suczkę i potem jeszcze do ich rodziny pojechała kolejna. Obie suczki miewają się dobrze, ale ta u tych Państwa (Emi) straciła w grudniu współtowarzyszkę, która była tam już wcześniej. Jest smutna i Państwo postanowili dać dom kolejnej małej suni. Dom z ogrodem i wspaniali ludzie z ogromnym sercem dla zwierząt. Już kupują wyprawkę i szeleczki pod wymiar dla Maxi:)

 

Mini czuje się już dobrze, zaczęła jeść:) Jeszcze wczoraj z nią byłam u weta, dostała zastrzyki. Koszt leczenia poniedziałek-wtorek-środa to 228 zł.

minif.jpg

 

 

Sunia jak wydobrzeje całkowicie będzie mogła być sterylizowana, więc porobię jej trochę zdjęć. na razie proponujemy ją ludziom, którzy dzwonią w sprawie Maxi. Jest bardzo fajniutka, rozdaje znienacka buziaki prosto w usta;) One w ogóle wszystkie trzy są bardzo fajne suczki, tylko początki były trudne, bo nie wiedziały co to smycz i bardzo się bały.

Jutro jadę do weta zaszczepić 4 maluchy Midi. Wszystkie szczeniorki są rozkoszne, dokazują i mają ogromny apetyt:) jakiś terierek się musiał podkraść, bo trzy maluszki mają króciutki ogonki:)

Dla Midi jest już wstępnie domek w Warszawie bardzo dobrze brzmiący (Państwo chcą poczekać aż sunia będzie gotowa do adopcji). Potrzebna wizyta pa.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Murka napisał:

Maxi dziś miała sterylkę, wszystko ok. Była już zaciążona:( Nawet wet się zdziwił, bo nic po niej nie było widać, była szczupła. Sunia ma już właściwie dom, jak się tylko będzie wszystko dobrze goić, to za parę dni przyjadą po nią Państwo z Lublina, którzy już kilka lat temu adoptowali od nas suczkę i potem jeszcze do ich rodziny pojechała kolejna. Obie suczki miewają się dobrze, ale ta u tych Państwa (Emi) straciła w grudniu współtowarzyszkę, która była tam już wcześniej. Jest smutna i Państwo postanowili dać dom kolejnej małej suni. Dom z ogrodem i wspaniali ludzie z ogromnym sercem dla zwierząt. Już kupują wyprawkę i szeleczki pod wymiar dla Maxi:)

 

Mini czuje się już dobrze, zaczęła jeść:) Jeszcze wczoraj z nią byłam u weta, dostała zastrzyki. Koszt leczenia poniedziałek-wtorek-środa to 228 zł.

minif.jpg

 

 

Sunia jak wydobrzeje całkowicie będzie mogła być sterylizowana, więc porobię jej trochę zdjęć. na razie proponujemy ją ludziom, którzy dzwonią w sprawie Maxi. Jest bardzo fajniutka, rozdaje znienacka buziaki prosto w usta;) One w ogóle wszystkie trzy są bardzo fajne suczki, tylko początki były trudne, bo nie wiedziały co to smycz i bardzo się bały.

Jutro jadę do weta zaszczepić 4 maluchy Midi. Wszystkie szczeniorki są rozkoszne, dokazują i mają ogromny apetyt:) jakiś terierek się musiał podkraść, bo trzy maluszki mają króciutki ogonki:)

Dla Midi jest już wstępnie domek w Warszawie bardzo dobrze brzmiący (Państwo chcą poczekać aż sunia będzie gotowa do adopcji). Potrzebna wizyta pa.

Tak, jak napisała Murka, na Midi czeka w Warszawie domek i potrzebna jest wizyta przedadopcyjna, to będzie chyba Ursynów - Al. Komisji Edukacji Narodowej. Może ktoś mógłby tam pojechać?

 

Link to comment
Share on other sites

Tyśko, mam do Ciebie prośbę o kolejne ogłoszenie... Może ktoś zareaguje na Twój tekst, bo na mój nie ma żadnego odzewu, nie potrafię pisać tak kwieciście, jak Ty :)

Tym razem chodzi  kotkę Marysię, dorosłą buraskę. Ponad dwa miesiące temu przywiozłam ją chorą ze wsi ( giargia, koci katar, podejrzenie FIV, ale test PCR go wykluczył) i przesiedziała ten okres w szpitalnej klatce w Izbicy do wczoraj, kiedy to musiałam ją zabrać stamtąd z powodu zamknięcia lecznicy ( COVID). Teraz kotka jest u mnie zamknięta w nieużywanym pokoju i bardzo tęskni za towarzystwem ludzi, ale niestety - może przebywać tylko tam, ze względu na Inkę, która nieustannie poluje na koty :(  Chciałabym, żeby kicia jak najszybciej znalazła dom, ale widzę, że będzie z tym problem, bo są młodsze od niej, ładniejsze, a ona jest średniej urody . 

Tutaj wstawiam link do mojego ogłoszenia: https://www.olx.pl/d/oferta/przemila-buraska-marysia-szuka-domu-CID103-IDI4jV5.html

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ala123 napisał:

Tyśko, mam do Ciebie prośbę o kolejne ogłoszenie... Może ktoś zareaguje na Twój tekst, bo na mój nie ma żadnego odzewu, nie potrafię pisać tak kwieciście, jak Ty :)

Tym razem chodzi  kotkę Marysię, dorosłą buraskę. Ponad dwa miesiące temu przywiozłam ją chorą ze wsi ( giargia, koci katar, podejrzenie FIV, ale test PCR go wykluczył) i przesiedziała ten okres w szpitalnej klatce w Izbicy do wczoraj, kiedy to musiałam ją zabrać stamtąd z powodu zamknięcia lecznicy ( COVID). Teraz kotka jest u mnie zamknięta w nieużywanym pokoju i bardzo tęskni za towarzystwem ludzi, ale niestety - może przebywać tylko tam, ze względu na Inkę, która nieustannie poluje na koty :(  Chciałabym, żeby kicia jak najszybciej znalazła dom, ale widzę, że będzie z tym problem, bo są młodsze od niej, ładniejsze, a ona jest średniej urody . 

Tutaj wstawiam link do mojego ogłoszenia: https://www.olx.pl/d/oferta/przemila-buraska-marysia-szuka-domu-CID103-IDI4jV5.html

Oczywiście mogę ogłosić... :) Choć żyję na niedoczasie i przyznam szczerze, że nawet zapomniałam edytować ogłoszenia Inki :( Poproszę o zdjęcia Marysi.

A z suniek z Tomaszowa to Mini i Midi szykuje się domek, tak? A Maxi?

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Tyśka) napisał:

Oczywiście mogę ogłosić... :) Choć żyję na niedoczasie i przyznam szczerze, że nawet zapomniałam edytować ogłoszenia Inki :( Poproszę o zdjęcia Marysi.

A z suniek z Tomaszowa to Mini i Midi szykuje się domek, tak? A Maxi?

Maxi ma już domek pewny, Państwo przyjadą w niedzielę po sunię.

Dla Midi i Mini też już są chętne domki, które brzmią bardzo dobrze, także myślę, że na razie nie ma potrzeby ich ogłaszania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...