Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

Dziś byłam z Cyganem u weta, bo już drugi raz miał akcję z gwałtowną biegunką. Pierwszy raz zdarzyło się to ok. miesiąc temu. Z dnia na dzień dostał rozwolnienia, kał z każdym wypróżnieniem był rzadszy i Cygan przy tym piszczał jakby go coś okropnie bolało. Dałam preparat na biegunki (Pectovit), przegłodziłam tego dnia i następnego dnia było już ok. 

Teraz znów się coś takiego zdarzyło, przy czym doszły wymioty (raz karmą, potem wielokrotne żółcią) i biegunka wieczorem przeszła w krew... Znów szybko dałam Pectovit, Stoperan, zrobiłam głódówkę i następnego dnia wszystko jak ręką odjął. Po uzgodnieniu z dziewczynami pojechałam do weta, żeby zrobić mu badanie krwi i USG brzucha - żeby znaleźć przyczynę tych jednodniowych problemów. 

Na USG nie widać żadnych poważnych zmian, które mogłyby powodować takie stany. Lekko powiększone to i owo, zagazowany żołądek,  bolesność brzucha, ale nic poważnego. Mam już wyniki krwi i są wprost idealne... Także zagadka...

Link to comment
Share on other sites

To chyba był jakiś wirus, bo jeden z psów sąsiadki miał identyczne objawy, a u nas pojedyncze psiaki miały np. wymioty. 

W każdym razie wet nie znalazł u Cygana nic, co by wskazywało na jakiś problem. Wygląda na to, że jest po prostu wrażliwy na wirusy.

Tutaj opis USG:

http://fotosik.pl/zdjecie/pelne/520d72a7be66a959

 

Wczoraj Lolek miał kastrację. Koszt 108 zł (niestety wet stał się teraz VATowcem i musi doliczać podatek). Na fakturze są także koszty Cygana (USG i badanie krwi): 124,90 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2068ceef2d426245

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE ZA LISTOPAD:

 

AMIGO:

Stan konta na 31 październik wynosił -319 zł.

+319 zł Ala123 (bazarek)

+15 zł ranias

-450 zł hotelowanie 1-30.11

Stan konta na 30 listopad wynosi -435 zł.

 

MISIO:

Stan konta na 31 październik wynosił -353,48 zł.

+50 zł Renata D.

+50 zł Gosia G.

+50 zł Krystyna S.

+75 zł Krystyna S.

Stan konta na 30 listopad wynosi -128,48 zł.

 

CYGAN:

Stan konta na 31 październik wynosił -204,70 zł.

+50 zł Renata D.

+50 zł Sybilla N.

+15 zł Joanna B.

+15 zł Agata W.

+50 zł Gosia G.

+100 zł Ewa K.

-360 zł hotelowanie 1-30.11

-124,90 zł USG + badanie krwi 

-16 zł przejazd do lecznicy

Stan konta na 30 listopad wynosi -425,60 zł.

 

MILI:

Stan konta na 31 październik wynosił -308 zł

+308 zł ala123 (bazarek)

-300 zł hotelowanie 1-30.11

-5 zł odrobaczenie II

-24 zł przejazdy do lecznicy na sterylizację

Stan konta na 30 listopad wynosi -329 zł.

 

LOLEK:

Stan konta na 31 październik wynosił -197 zł.

+50 zł Ewa L.

+15 zł Joanna B.

+150 zł Sybilla N.

+19,50 zł Beata K.

+100 zł Krystyna S.

+100 zł Renata D.

+120 zł Gosia G.

+150 zł Maria P.

+23,40 zł Beata K.

-360 zł hotelowanie 1-30.11

-200 zł chip, paszport, badanie, szczepienie

-16 zł przejazd do lecznicy

-108 zł kastracja

-32 zł przejazdy do lecznicy na kastrację (zawiezienie i odbiór)

Stan konta na 30 listopad wynosi -185,10 zł.

Link to comment
Share on other sites

Parę fotek Mili. Sunia na początku bała się psów i broniła przed nimi, ale szybko się przyzwyczaiła. Zefirkę (na pierwszych zdjęciach) na początku atakowała, ale minął jeden, dwa dni i teraz się razem bawią:)

Sunia całe życie na zewnątrz, przy budzie, nigdy nie była w domu. A teraz co chwila ciągnie pod drzwi i trzeba ją zachęcać, żeby dłużej pospacerowała:) w poopce motorek, prędkie toto i wszędobylskie bardzo:)

079299770e86023cgen.jpg

6c5c8351feab554dgen.jpg

351d68c39c4502e7gen.jpg

bdb777e9bdf6e396gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2019 o 17:31, Murka napisał:

To chyba był jakiś wirus, bo jeden z psów sąsiadki miał identyczne objawy, a u nas pojedyncze psiaki miały np. wymioty. 

W każdym razie wet nie znalazł u Cygana nic, co by wskazywało na jakiś problem. Wygląda na to, że jest po prostu wrażliwy na wirusy.

Tutaj opis USG:

http://fotosik.pl/zdjecie/pelne/520d72a7be66a959

 

Murka,postaraj się dać kał Cygana do badania.To badanie może wiele wyjaśnić skąd te dziwne biegunki się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
30 minut temu, ala123 napisał:

22 grudnia minęły 2019 roku minęły 2 lata od zaginięcia Zorki :(

Cały czas pamiętam...

Zastanawiam się, czy może zrobić jeszcze raz akcję z plakatami?

z4.jpg

Nigdy nie trzeba wątpić,tracić nadziei,warto go nadal poszukiwać,plakaty,ogłoszenia.Niedawno przeczytałam o owczarku poszukiwanym przez trzy lata.Ludzie dali znać gdzie jest.I to ciekawe,że poznał ich,zadziwiające.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...