Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

8 godzin temu, ala123 napisał:

Cieszę się bardzo :) Czy te zdjecia zostały zrobione w domu Gibona ?

Tak, w domu:)

 

5 godzin temu, ala123 napisał:

A tutaj zdjęcia jamnikowatej suni z maluchem ( chłopak). Sunia ma na imię Figa.

20180902_152752.jpg.0b5d2052bb767096398b0f5182c44adf.jpg

Czyli udało się ją gdzieś ulokować?

 

Mam już opis RTG Sari. Wet mi dodatkowo napisał: 

Istotne jest to że przy badaniu klinicznym zmiany w tym stawie są zdecydowanie gorsze niż to co wyszło na zdjęciu. Być może to w związku z tym ze pewne zmiany nie są jeszcze uwapnione i ich nie widać, bo uraz był całkiem niedawno. Dlatego istotne jest by jej podawać preparaty które będą hamowały powstawanie większych zwyrodnień.

 

sarirtg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jamnikowatą sunię z dzieckiem zabrałyśmy do bardzo awaryjnego domu tymczasowego, bardzo... Nie mieszkają w domu lecz w prowizorycznym pomieszczeniu. Tylko taką miałyśmy możliwość, ale przynajmniej nie jest na łańcuchu i nie ma tam takiej ilości kleszczy i pcheł, jak w poprzednim miejscu.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, ala123 napisał:

Jamnikowatą sunię z dzieckiem zabrałyśmy do bardzo awaryjnego domu tymczasowego, bardzo... Nie mieszkają w domu lecz w prowizorycznym pomieszczeniu. Tylko taką miałyśmy możliwość, ale przynajmniej nie jest na łańcuchu i nie ma tam takiej ilości kleszczy i pcheł, jak w poprzednim miejscu.

 

czyli te wszystkie psiaki zabrane od tamtych ludzi?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2018 o 00:17, Murka napisał:

W lipcu otrzymałam wpłatę 15 zł od ranias, więc uzupełniam:

Stan konta na 31 lipiec wynosi +525 zł.

 

I trochę rozliczeń psiaków (stan konta na 31.07):

SARI:

-420 zł hotelowanie 27.06-31.07

-80 zł transport z Cześnik

-7,50 zł odrobaczenie II

-48 zł szczepienia (wścieklizna + wirusy)

-3,50 zł dojazd weta

Razem: -559 zł

 

BONO:

-285 zł hotelowanie 4-22.07

-70 zł transport z Jarosławca

-48 zł szczepienia (wścieklizna + wirusy)

-3,50 zł dojazd weta

-15 zł odrobaczenie II

Razem: -421,50 zł

 

GIBON:

+230,90 zł Chełmska Straż

-30 zł hotelowanie 29-31.07 (zniżka na hotelowanie ze względu na karmę)

Razem: +200,90 zł

 

LULUŚ:

-20 zł hotelowanie 30-31.07

-70 zł transport z Jarosławca

Razem: -90 zł

Sumując rozliczenie za lipiec (nie wliczam Bono, bo został w całości opłacony):

+525 zł

-559 zł Sari

+200,90 zł Gibon

-90 zł

= +76,90 zł (to jest stan na 31 lipiec)

Wpłaty w sierpniu:

+20 zł ranias

+160 zł Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

+20 zł Beata ZG (forum oaza)

+50 zł Emalia112 (forum oaza)

+250 zł gogisia (forum oaza)

+100 zł Kasionek (forum oaza)

+70 zł Łatka (forum oaza)

+100 zł Bronisława S. (forum oaza)

+60 zł Maria M. (forum oaza)

+60 zł Zofia R. (forum oaza)

+50 zł Adasiowa (forum oaza)

RAZEM ze stanem z końca lipca +1016,90 zł.

 

Koszty:

-180 zł transport szczeniaka do Katowic

-300 zł transport Reksa z Lublina do Gorlic

-320 zł transport Kropki z Zamościa do Warszawy, Foksi do Grójca i Czesi z Lublina do nas

Razem za transporty: - 800 zł

 

SARI - sierpień:

-372 zł hotelowanie 1-31.08

-7,50 zł odrobaczenie

-6 zł Fiprex

-161 zł RTG + leki

-10 zł przejazdy do lecznicy na sterylizację i RTG

Razem: -556,50 zł

 

GIBON - sierpień:

-320 zł hotelowanie 1.08 - 1.09 (zniżka ze względu na karmę)

-7,50 zł odrobaczenie II

-100 zł kastracja

-10 zł przejazdy do lecznicy na kastrację

-28 zł szczepienie na wirusówki

-25 zł szczepienie na wściekliznę

-10 zł przejazd do lecznicy na szczepienie

-45 zł czip

-5 zł przejazd do lecznicy na zaczipowanie

-25 zł transport do DS

Razem: -575,50 zł

 

LULUŚ za sierpień:

-110 zł hotelowanie 1-11.08

-5 zł odrobaczenie II

Razem: -115 zł

 

FOKSIA za sierpień:

-153 zł hotelowanie 17.08 - 03.09 (zniżka ze względu na karmę pozostałą po Gibonie)

-5 zł odbiór z lecznicy

-121 zł koszty wet. (odrobaczenie, odpchlenie, badanie, szczepienia)

-45 zł czip

-5 zł przejazd do lecznicy na zaczipowanie

Razem: -329 zł

 

FELEK za sierpień:

-127,70 zł hotelowanie 17-31.08 (zniżka ze względu na karmę pozostałą po Gibonie)

-5 zł odbiór z lecznicy

-121 zł koszty wet. (odrobaczenie, odpchlenie, badanie, szczepienia)

Razem: -253,50 zł

 

SUMUJĄC:

+1016,90 zł wpłaty

-800 zł transporty

-556,50 zł Sari za sierpień

-575,50 zł Gibon za sierpień

-115 zł Luluś za sierpień

-329 zł Foksia za sierpień

-253,50 zł Felek za sierpień

RAZEM: -1612,60 zł

Stan konta na 31 sierpień wynosi -1612,60 zł.

 

UF, mam nadzieję, że się wszystko zgadza.

 

Link to comment
Share on other sites

Foksia pozdrawia z Grójca. 

Pani mówi, że sunia jest wesoła i przesympatyczna, ale niestety załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w domu... Nawet po kilku godzinach biegania po dworze. Znalazła sobie jedno miejsce na środku pokoju i uznała je za swoją toaletę. Kobieta nie jest jeszcze załamana, twierdzi, że da radę, ale znając podobne przypadki obawiam się,że różnie może się to skończyć. Pani chętnie skorzystałaby z pomocy osoby doświadczonej, fachowca. Może ktoś coś podpowiedzieć?

41430082_449100572163645_8187730322276745216_n.jpg.059cf2a7a9ba3bff0a6cd0884300798b.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.09.2018 o 17:59, Murka napisał:

 

Wpłaty w sierpniu:

+20 zł ranias

+160 zł Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

+20 zł Beata ZG (forum oaza)

+50 zł Emalia112 (forum oaza)

+250 zł gogisia (forum oaza)

+100 zł Kasionek (forum oaza)

+70 zł Łatka (forum oaza)

+100 zł Bronisława S. (forum oaza)

+60 zł Maria M. (forum oaza)

+60 zł Zofia R. (forum oaza)

+50 zł Adasiowa (forum oaza)

RAZEM ze stanem z końca lipca +1016,90 zł.

 

 

 

Wpłaty z Forum Oaza pochodzą z mojego ogrodniczego bazarku zorganizowanego na tym forum dla podopiecznych Ali123.

I tu także, wypada mi serdecznie podziękować- wszystkim biorącym udział w bazarku a także tym, którzy dołożyli się finansowo poza bazarkiem.

Całkowity przychód z bazarku wyniósł ok. 1200,-

Poproszę jeszcze o potwierdzenie wpłaty na konto Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt- taka wpłata powinna tam wpłynąć z tego bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Trochę nowych fotek Felka. Przenieśliśmy go do domu, bo psiak jest bardzo strachliwy. Fantastycznie odnajduje się pośród innych psów, od razu ożywa, dokazuje, bawi się. Niestety jest bardzo płochliwy i z byle powodu (jakiś hałas, obcy ludzie, silnik samochodu) panikuje i ciągnie do domu. W domu zachowuje czystość, ale lubi podjadać to i owo (np. swój kocyk), ale dobrze sprawdzają się gryzaki - jak ma coś do mamlania to jest ok:)

felekk.jpg

felekk1.jpg

felekk2.jpg

felekk3.jpg

felekk4.jpg

felekk5.jpg

felekk6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Murko za zdjęcia Felka :)

Kobietki, bardzo potrzebuję pomocy fachowca dla pani, która adoptowała Foksię. Podpowiedzcie mi coś, ona cały czas załatwia się w domu, boję się,że kobieta zrezygnuje z niej, chociaż na razie nie bierze tego pod uwagę. Foksia mieszka w Grójcu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2018 o 07:15, danuta1 napisał:

Wpłaty z Forum Oaza pochodzą z mojego ogrodniczego bazarku zorganizowanego na tym forum dla podopiecznych Ali123.

I tu także, wypada mi serdecznie podziękować- wszystkim biorącym udział w bazarku a także tym, którzy dołożyli się finansowo poza bazarkiem.

Całkowity przychód z bazarku wyniósł ok. 1200,-

Poproszę jeszcze o potwierdzenie wpłaty na konto Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt- taka wpłata powinna tam wpłynąć z tego bazarku.

Czy na konto Chełmskiej Straży Ochr. Zwierząt wpłynęła kwota 1200zł czy łącznie z wpłatami do Murki? Ostatnio potwierdzono mi wpłatę 300zł od Małgorzaty S. . Czy jakieś wpłaty powinny jeszcze tam być? Proszę o info na priv, w poniedziałek napiszę do prezeski .

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ala123 napisał:

Dzięki Murko za zdjęcia Felka :)

Kobietki, bardzo potrzebuję pomocy fachowca dla pani, która adoptowała Foksię. Podpowiedzcie mi coś, ona cały czas załatwia się w domu, boję się,że kobieta zrezygnuje z niej, chociaż na razie nie bierze tego pod uwagę. Foksia mieszka w Grójcu.

Napisz do Sowy, może ona coś poradzi

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, danuta1 napisał:

Chodziło mi o potwierdzenie właśnie tych 300,-. bo tylko ta kwota powinna być na koncie Chełmskiej Straży.. - reszta poszła na konto Hoteliku u Murki.

Te 300 zł są już u mnie na koncie, otrzymałam wpłatę z  Chełmskiej Straży bodajże w czwartek.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku załatwiania się w domu skuteczna, choć czasochłonna, może być metoda "pępowiny".  Czyli suczka cały czas na smyczy, przywiązanej do pasa opiekuna.  I niestety niemal 24-godzinna obserwacja - każdy niepokój, każde szukanie miejsca ma spowodować wyprowadzenie psa przez opiekuna - dlatego ta uwiązana smycz. I w czasie wyprowadzania konieczna bardzo intensywna zabawa z psem - bieganie, zachęcanie do ruchu, to przyspiesza załatwianie się. Drugi sposób - trening klatkowy.  Czyli suka sama zostaje w zamkniętej klatce na krótki czas nieobecności domowników, natychmiast po powrocie wyprowadzana. Trzeci - jeśli suka wybrała sobie jakieś miejsce w pokoju = położenie tam maty. Suka załatwi się na matę - ok, można potem matę przesuwać do drzwi, wreszcie wynieść na zewnątrz.

Na spacerze przydałby się kontakt z drugim psem - psy i psice chętnie znaczą moczem miejsce, gdzie załatwił się inny pies. Wtedy można pochwalić, nagrodzić.

Jest jeszcze kwestia żywienia - zebrane z wiejskich dróg psy raczej nie były odżywiane bogatą suchą karmą, tylko resztkami czy rozmoczonym chlebem. Przejście na suchą karmę bardzo uaktywnia jelita, powoduje częstsze wypróżnianie się, zwiększa także bardzo pragnienie i w efekcie pies sika i załatwia się bardzo często. Wtedy pomaga powrót do żywienia rozmoczonym jedzeniem. A suchą karmę, jeśli to konieczne, wprowadza się ostrożnie, tylko jako dodatek do rozmoczonego jedzenia.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła pani od Foksi, sunia już załapała o co chodzi ze spacerami i że właśnie wtedy należy się załatwiać. Wszystko jest na dobrej drodze, pani jest nastawiona optymistycznie, nie bierze pod uwagę żadnego zwrotu.

Szczerze mówiąc, serce mi zamarło, jak zobaczyłam w telefonie,że to ona dzwoni, spodziewając się złych wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...