Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

23 godzin temu, Tyś napisał:

Wspaniałe wieści dla Hugo.
I trzymam za decyzję Pani - to cudowna szansa dla Mary :)

Kurcze, to nietycie oby nie było związane z chorobą, np trzustką :(

Trzustka raczej nie, bo Mara robi ładne koopy. Ona czasem poharkuje, może ma niewydolność serca... To często powoduje u psów chudnięcie.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś napisał:

Złe wieści przeplatają się... dobrymi(?).
Czytałam na fejsbuku, że Ząbek pojechał do stolicy. Trzymam kciuki za niego! :)

O, no to super:) kudlataja pewnie trochę odetchnie, bo to był wymagający psiak.

A Hugo ma jutro gości, Państwo będą w Szczebrzeszynie i wpadną odwiedzić chłopaka:)

Link to comment
Share on other sites

Hugo miał dziś gości z całą masą smakołyków, akcesoriów (smycz, zabawki, miseczka, kocyk) oraz wieloma rękami do głaskania:)

Na początku trochę się bał, ale smaczki go szybko przekonały, że goście nie mają wobec niego złych zamiarów.

Państwo przyjadą jeszcze jutro i po niedzieli chyba także. Chcą, aby powoli się do nich przyzwyczaił zanim ostatniego dnia urlopu (bo przyjechali na Roztocze się powczasować i urzędują w hotelu pod Zwierzyńcem) zabiorą go do stolicy.

895293e5325f880bgen.jpg

02b1b6ce57d6faa7gen.jpg

9f59557500e489d7gen.jpg

dc100d0b6eca8240gen.jpg

Jedna z dziewczynek powiedziała do Huga jak już mieli odjeżdżać "Hugo! Jesteś najlepszą atrakcją na Roztoczu!"

To właśnie ta dziewczynka wypatrzyła go w internecie i od tego się wszystko zaczęło:)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pamiętacie Daszę ? Na początku maja ubiegłego roku pojechała do dt w okolice Warszawy. Niestety wszystko na to wskazuje,że powinnam ją  stamtąd zabrać: pojawiły się problemy behawioralne, tam jest duża rotacja psów ( dt współpracuje z OTOZ), Dasza widocznie straciła poczucie bezpieczeństwa i podobno staje się agresywna w stosunku do nowoprzybyłych członków stada...Jedyne wyjście,jakie mam, to umieścić ją w hoteliku u Murki.
Przez pewien czas nic nie wskazywało na to,że będą jakieś problemy, ale teraz okazuje się,że są.

Tutaj są zdjęcia sprzed kilkunastu tygodni, wszystko wygląda bardzo normalnie:

 

image (1).jpg

20160421_140456.jpg

CSC_0408.JPG

image(1).jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Mam kolejne potrzebujące pomocy zwierzęta. To znaczy, poproszono mnie o pomoc:  w jednej z gmin powiatu zamojskiego - Radecznicy wyrzucono w reklamówce trzy małe kociątka, jedno z nich było jeszcze ślepe. Jakaś kobieta zabrała je do opuszczonej szopy i tam je karmiła strzykawką do wczoraj, ale dzisiaj rano musiała wyjechać. Zrobiłam wydarzenie na fb , ale tam cisza. Maluchy potrzebują domu tymczasowego i kogoś, kto mógłby im poświęcić trochę czasu. Może ktoś z Dogomaniaków ma jakiś pomysł?

Tutaj jest link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1838738253079270/?active_tab=highlights

 

P1040736.JPG

 

P1040743.JPG

P1040734.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Beagelka, o której pisała wcześniej ala123 wczoraj trafiła do nas. Bardzo sympatyczna starsza suczka:) Sunia pozostaje pod opieką Stowarzyszenia SOS Beagle.

6e1e21c370152427gen.jpg

89b26c96625fd610gen.jpg

382a4dff8c30ce37gen.jpg

 

U Huga wszystko ok, oto mail:

Cytuj

Uprzejmie informuję, że Hugo ma się dobrze.

Transport zniósł bardzo dobrze, pierwsza noc - o 4.20 zakomunikował popiskiwaniem, że ma potrzebę ! i dobrze się stało (wielka kupa (biegunkowa) i litr moczu.

Drugi dzień spędził z nami na budowie i na trawniku u zaprzyjaźnionego sąsiada (bawił się z dziećmi). Druga noc bardzo spokojna - wybrał legowisko w pokoju dziewczynek! Rano załatwił się pod krzaczkiem.

Dzisiaj większość dnia na dworze (spacery) - wiecznie węszy (niuchacz). Za to nie miał ochoty na jedzenie suchej karmy ( daliśmy mu spokój ). Przyszła klatka - po przeniesieniu legowiska do klatki uciął sobie "poobiednią" drzemkę.

Bardzo grzeczny, trochę nieufny i nadpobudliwy na obce dźwięki. Dobrze się prowadzi na smyczy ( z każdym spacerem jest odważniejszy - koty obszczekuje. Co chwilę sprawdza czy wszyscy są w pobliżu - podchodzi i wyciąga nos.

Dziewczynki poukładane i chętne do spacerów (na razie) - ukochany, najpiękniejszy.

Żona początkowo sceptyczna uległa jego czarowi od pierwszego wejrzenia.

Bardzo chętnie podróżuje samochodem - wskakuje gdy tylko otwieramy drzwi.

Wszystko na dobrej drodze i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Niedługo wyślę jakieś zdjęcia ( na razie nikt o tym nie pomyślał ! )
 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mam pytanie, czy wydarzenie Winiego jest jeszcze aktualne? Bo czytałam, że były dwa...moze ktoś dac link?

Magda zawiozła go wczoraj do domu do Krakowa. Ludzie mają juz fundacyjnego kota, podpisali umowę...Dom super, na początku było małe spięcie z kotem, ale teraz juz jest dobrze. Chciałam wpisać na fb i nie moge znaleźć wydarzenia, znalazłam tylko przeterminowane. 

Magda dodatkowo w drodze powrotnej znalazła kota w złym stanie i co zrobiła?.....oczywiście zabrała go ze sobą...no bo co innego mogła zrobić...szuka teraz dt dla niego.

Teraz z innej beczki 

Szukamy domu dla spanielowatej suni. Sunia została wyrzucona z samochodu najprawdopodobniej bo była w ciąży... Urodziła szczeniaki u ludzi, którzy zlitowali się nad niąi dali jej dt. Szczeniaki znalazły domy, sunia nie może zostać tu gdzie jest, bo ludzie maja juz dwa psy, szukamy jej domu. Jednak wczesniej chcemy ją wysterylizowac, ponieważ sunia jest w typie spaniela i mogło by sie to źle skończyć :( Sunię nazwali Bestia ;)

 

14302424_1814806648766643_280389103_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ale fajne wieści!! :)

Nie wiem nic o drugim wydarzeniu. Niestety to moje się przeterminowało :( zawsze ustawiam datę na kilka miesięcy do przodu co najmniej, a na tym od początku miałam problem z ustawieniem daty i stąd było tylko na miesiąc i przeoczyłam przesunięcie, przepraszam :(

https://www.facebook.com/events/1728869057365185/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...