Jump to content
Dogomania

szczepienie:socjalizacja,Ważne,proszę o odpowiedź...


molinezja

Recommended Posts

Hej, chciałam prosić osoby znające się o odpowiedź na moje pytanie ,mianowicie.
Jestem właścicielką 4miesięcznego szczeniaka,którego nikt nie chciał...
Moje pytanie brzmi piesek w sobotę (17.05) był szczepiony po raz drugi na choroby zakaźne(5składnikową) muszę odczekać 2tyg kwarantanny i mogę wychodzić śmiało z psiakiem,socjalizować z innymi ludźmi ,dziećmi,psami,kotami....tak mi powiedziała Pani weterynarz gdy byłam zapytać się jak to wszystko wygląda czyli tydzień wcześniej przed (17.05) na odrobaczaniu.
Natomiast w sobotę dowiedziałam się od Pana doktora w tej samej klinice że kolejne 3cie szczepienie za miesiąc....potem kolejne 2tyg kwarantanny i można z pieskiem wychodzić....szoook.
Zastanawiam się jak to jest?
Naprawdę muszę czekać z wychodzeniem,przede wszystkim chcę psa socjalizować on ma już 4mc....
Zanim będę mogła wychodzić,spotykać się/go z innymi....będzie miał ponad 5mc.
Moja znajoma ma psa/sunie która była szczepiona tylko 2razy i jest ok ma 5lat.
Proszę o odpowiedź,czy po tej drugiej szczepionce i po kwarantannie będę mogła socjalizować psa(wychodzić),i w tym czasie czekać na 3 szczepionkę?
Czy czekać na 3 szczepionkę, kwarantanna i dopiero socjalizacja(wspólne zabawy).
Czy w ogóle pominąć 3szczepionkę bo to naciąganie...
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

co wet to inna opinia.Ku przestrodze -mój psiak w wieku 14 tyg zero szczepień. Po1 szczepieniu 2tyg kwarantanny ,po 2 szczepieniu tez zerowy kontakt z psami ,spacer na rękach na działke a tam swoboda i ....po 10 dniach parwowiroza !!!/przebieg ostry od zauwazenia objawów ok 4 godz i psiak leciał przez ręce/ na szczęście udało sie uratować !!!! Stąd wniosek ostroznosci nigdy za wiele .

Link to comment
Share on other sites

Wg. kalendarza szczepień, jeśli pies nie był szczepiony w wieku 6-8 tygodni szczepionką puppy, robi się 2 szczepienia + wściekliznę. My tak robiliśmy. Kwarantannę miała po pierwszym szczepieniu, później już nie. Ale przyznam, że nie pomyślałam i nie zapytałam czy po drugim też mam robić.

Nasza mała jest w tym samym wieku, ślicznie się socjalizuje. Kontakt z psami ma. Chociaż teraz już nie jestem pewna czy powinna :P.

Link to comment
Share on other sites

Jesli ma 2 szczepienia to ch.zakazne bym pominela,a zaszczepila sama wscieklizne.chodzi mi o 3 szczepienie.jesli ma sie kontaktowac z roznymi psami to bym odczekala minimum 7 dni od tego drugiego szczepienia.oczywiscie to twoj pies i zrobisz jak uwazasz.jesli masz mozliwosc wychodzenia z psem bez kontaktu z innymi psami to ok.powietrze czy samochody psich zarazkow nie roznosza

Link to comment
Share on other sites

No właśnie,wielkie dzięki za odpowiedzi.......chociaż nie wiele mi pomogły:(
Nadal nie wiem czy po odczekaniu 2tyg kwarantanny po 2giej szczepionce mogę wychodzić z psem na spacery,spotykać go z innymi psami,ludźmi....
Może jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć?
Może dodam że szczeniak urodził się 22.01
1wszą szczepionkę dostał w 10.03 (biocan puppy)
2gą szczepionkę 17.05 (Vanquard Plus 5)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chounapa']Jeśli pierwsza szczepionka była typu "puppy" to konieczne jest trzecie szczepienie.[/QUOTE]


aha no ok.
to dlaczego weterynarze szczepią szczepionką pappy,skoro ona nic nie "daje"

Czyli nie mogę socjalizować psa,wychodzić z nim, aż do końca kwarantanny po 3szczepieniu tak przez to że był szczepiony szczepionką puppy:(

Link to comment
Share on other sites

Szczepionką puppy z tego co rozumiem szczepi się maluszki za młode na pełne szczepienia, by je uchronić przed najważniejszymi chorobami. Dlatego starsze pieski, jak moja Lilo zwykle nie dostają puppy, tylko od razu pełny pakiet w 2 szczepieniach.

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie,szukam i czytam i czytam....również na innych forach,i piszą ze [U]po odczekaniu kwarantanny po drugim szczepieniu można już bez obaw wychodzić[/U] ze szczeniakiem na spacery...i czekać na 3szczepienie,i po nim odczekać parę dni?
Mam psa już 4miesięcznego którego muszę socjalizować....nie chcę psa "dzika"

Link to comment
Share on other sites

Szczepionkami typu puppy mozna tez szczepic i psy dorosle.nie mz znaczenia.jest rownie dobra .podobnie chroni przed parwo i nosowka jak ta 5 cio skladnikowa.
Jak si bardzo obawiasz"zdziczenia"psa to zacznij wychodzic juz teraz,omijajac w miare mozliwosci psy nie wiadomego pochodzenia.niech xi zapozna z ruchem ulicznym ludzmi i samochodami

Link to comment
Share on other sites

Mój szczeniak teraz był szczepiony 5 składnikową,odczekam 2tyg,ścisłej kwarantanny,a później zacznę go zabierać do "ludzi",psów znajomych,omijając nie znane mi stworzenia,oraz będę zwracała baczną uwagę co/gdzie niucha...lub nie pozwolę w ogóle się sztachać:)
A mimo wszystko za miesiąc 17.06 pójdziemy na 3szczepienie i również po nim odczekam parę dni, i później wścieklizna.
Jak uważacie może tak być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chounapa']Tak, tylko że pięcio-składnikowa chroni zdaje się przed większą ilością chorób.[/QUOTE]
jasne że tak,chodziło mi o parwo i nosówkę będacą w składzie tej 5 cio składnikowej
[B]molinezjo[/B] chyba tak,ale to raczej powinnas pytac weteryanrza.on powinien rozwiac twoje obawy

Link to comment
Share on other sites

[B]molinezjo[/B] chyba tak,ale to raczej powinnas pytac weteryanrza.on powinien rozwiac twoje obawy[/QUOTE]

Dzięki gryf80 za odpowiedzi,ogólnie dzięki wszystkim.
Tak jak pisałam wcześniej będąc w tej samej klinice weterynaryjnej,pani wet powiedziała będąc na odrobaczaniu przed 2szczepionką ze po tej drugiej już tylko kwarantanna i wścieklizna i śmiało do świata z pieskiem.
A jak byłam właśnie na tym drugim szczepieniu to była pan wet i powiedział ze za miesiąc 3szczepienie kwarantanna?!!!!!!
Dlatego dziwne,2 wetów dwie różne opinie.Jakbym pewnie na tym 2szczepieniu co byłam trafiła na tą samą panią wet to bym odczekała teraz dwa tygodnie i socjalizowała psa,ale trafiłam na pana weta który ma inne zdanie ze dopiero po 3szczepionce....?
Dlatego zastanawiam się kto ma racje,a kto nie,lub czy nie jest to naciąganie...
Dlatego radze się również Was.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']jeden wet mówi tak ,drugi inaczej-czyli prawda leże po środku :p[/QUOTE]

heheh co prawda to prawda:lol:,a i tak wyjdziesz jak Zabłocki na mydle :eviltong:
Strasznie ciężka ta odpowiedzialność spoczywa już na samym początku bycia nowym właścicielem czworonoga...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja może się nie nadaje za przykład – ale wzięłam nie zaszczepionego szczeniaka ze schroniska, podpisałam się że wiem, że jest nie zaszczepiony i sama go zaszczepię – miał wtedy jakieś 3 miesiące;

i z uwagi na to, ze był totalnie niesocjalizowany – szczerzył zęby na WSZYSTKO
brałam go codziennie na spacery razem ze swoim drugim psem – który uczył go dobrych manier

w międzyczasie go zaszczepiłam raz i drugi i na wściekliznę

pies nauczył się bawić z innymi psami, ludzi nadal się obawia, ale nie tak panicznie jak na początku,
nic nie złapał, mimo braku kwarantanny –miałam farta; no i były wtedy duże mrozy –do -15 stopni

dzisiaj nie wiem jak bym zrobiła – wtedy nie byłam świadoma że ta kwarantanna jest taka ważna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...