Jump to content
Dogomania

Nowy Bosch Soft+


andromeda

Recommended Posts

  • 1 month later...

no i jak po tym pstrągu?widać róznicę np.w wyglądzie sierści

Już kończy się worek, starsza jadła go dośc długo (z przerwą na wyjazd), młoda je od ponad tygodnia bez przerwy. Przyznam szczerze, że młodsza nie miała lepszych kupek na żadnej inne karmie, za sierść dostała wiele pochwał od znajomych (wiadomo, ja tak od razu nie wyłapie zmian).

Sam pstrąg chyba nie jest zbyt apetyczną karmą, ale starsza zje go bez problemu na sucho, młodszej dosmaczam.

Za kilka dni zaczynamy kaczkę :)

 

Daria&Iga, dam Ci znać jak otworzę worek. Wydaje mi się, że on będzie taki gumkowaty, ale nie całkiem miękki i troszkę wyczyści ząbki.

Link to comment
Share on other sites

My juz próbujemy kaczkę,karma specyficznie pachnie ale nie jakoś odrażająco sa dosc duże kawałki jak np.na mini psa ale są miękkie wiec nie ma problemu do pogryzienia. Moja młodsza suka jest dosyć wybredna,ale jak dotąd zajada sie ze smakiem i nawet nie marudzi ????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Niestety wersja półwilgotna to u nas klapa. Młodsza tylko pierwszy raz zjadła bez wybrzydzania, potem widać, że nie bardzo jej pasowała. 

Za to starsza dostała biegunki, wczoraj mama pilnie musiała kupić jej coś innego. Jadła karmę dopiero od niedawna, bo wcześniej jadła swoją joserę. 

Nie wiem co z tą karmą, ale Tina nigdy przez ponad 9lat jak mieszka z nami nie miała biegunki po suchej karmie. Wracamy więc do josery, a dla młodej będziemy szukać jeszcze czegoś. 

Link to comment
Share on other sites

Moze Tina zjadla cos innego w domu albo cos na dworze?

 

Raczej nie, ona nie z tych dojadających na spacerach, już zbyt dostojna dama z niej. W domu dostaje to co zawsze, rodzice jej nie kupują żadnych nowości. Z resztą ona od ok 8 lat nie miała żadnych problemów trawiennych, zdarzały się jednodniowe sraczki, ale nie takie długotrwałe jak po tej karmie. 

Mama kupiła na szybko mały worek brita senior i od razu wróciła do normy. Tina nigdy nie miała problemów po suchej karmie, więc byłam trochę w szoku. Jadła już naprawdę bardzo dużo różnych karm (przez 9 lat jest co testować), po żadnej nic jej nie było. Nawet po tym boschu plus ze pstrągiem - też super, a ta półwilgotna beznadziejnie. 

Link to comment
Share on other sites

Mój zjadł mały worek soft+ z kaczką i było bardzo ok :) Aczkolwiek u mnie sucha karma to tylko dodatek, pies 17kg jadł 2,5kg przez ponad 2 miesiące, więc nie wypowiem się na temat codziennego, długofalowego stosowania. Teraz przymierzam się do wersji z sarniną, bo próbka zasmakowała, a to nie zdarza się często  ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Mój Ciap jadł Bosch HPC Soft Senior Kozina & ziemniak.

Karma miała mega intensywny zapach i dość inny kształt, ale psu bardzo smakowała i co najważniejsze przy naszej alergii nie było żadnego drapania. Pewnie jeszcze nie raz ją kupimy.

 

No i przy okazji DDD kupiłam Boscha pstrąga z ziemniakami. Ale ją dopiero za jakiś czas będziemy próbować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kaczka zdała egzamin, ale szybko się wybredniakowi znudziła -_-

Ale bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie wersja mini z sarenką! Chyba pierwszy raz od tych jego 9 lat wylizuje miskę z suchą karmą do czysta :O Przejadł dopiero jakieś 2 kg także za dużo powiedzieć nie mogę, ale kupy są optymalne, nic się z sierścią nie dzieje, więc chyba trochę przy niej zostaniemy :D

Chciałam próbować też sturusia i kozy, ale tam w składzie już prawie same ziemniaki, mięsa tyle co kot napłakał...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...