Jump to content
Dogomania

>>>ZA TM-BEZ SZANSY NA ODZYSKANIE WZROKU, 15-LETNI DIESEL- duży, stary , niewidomy-POMÓŻMY!!!!


Recommended Posts

dzięki za wpłaty, są stale od agat, milagros, mdk :)

przelałam za 5 dni u Izy, za listopad u Agi, do oddania dorci za puszki do Izy ( ok.36zł-karma za początek listopada, troszkę dużo wyszło, ale nie będziemy się kłócić o 1 czy 2 puszki :) ), jeszcze do oddania Ralfowi za częśc syropku na stawy, nie wiem ile, więc nie wliczxam

 

w tej chwili na minusie  -572,23zł

zapraszam na bazarki, trzeba jakoś pomóc Dieslowi

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy w weekend u Diesla. Dałam hasło, że jedziemy, bo jak wyjrzałam przez okno - nie padało. Na miejscu jednak padało :) i dość szybko trzeba było odprowadzić Diesla do pokoiku :(.

Jak nie chce wracać to chowa się pod tuję i myśli pewnie, że nikt go nie znajdzie.

Wycwanił się psiak i jak uważa, że ma już dosyć spacerku i staje przed schodami i szczeka oraz wyje :) :). Wie, gdzie zaczynają się schody ( tam jest takie podwyższenie, do którego dochodzi i czeka) i po wzięciu go za obrożę, SAM , schodek po schodku, schodzi w dół. Ma nową wielbicielkę - Minni całuje go po mordce i myje uszko. W domku siedziałyśmy z nim pewnie z godzinkę, został wyczesany, wygłaskany.

Nie mam zdjęć, bo nie wzięłam  ani komorki ani przygotowanego aparatu. Dorcia porobiła zdjęcia, ale był już zmrok, więc nie wiem czy wyszły.

Link to comment
Share on other sites

AAAAAA, njus!!!!!!! tylko pierwszego dnia było siusiu w pokoju!!!!! teraz czeka ze wszystkim do wyjścia do ogródka!!!!! TAKI MĄDRY!!!!!

To jest zdumiewające, przynajmniej 6 lat w budzie, bo nie wiadomo gdzie mieszkał przedtem, do tego niewidomy, więc, być może, powinno być mu wszystko jedno, trawka czy kocyk :), a jednak potrafi!!!!! Te psy mnie zdumiewają.

Hm,uruchomił wycie na żadanie. Jeżeli nie ma przy nim Agnieszki albo jej nie słyszy bo np jest za rogiem domu, to szczeka, ale bardziej wyje :). Również wyje o 5,30 rano, przy wyjściu na pierwsze siusiu , wtedy ogłasza, że już po i pora do ciepłego domku :) . Wspomnę tylko, że to dzieje się w osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie ludzie śpią normalnie, czyli dłużej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kopiuję swój wpis z fb

W piątek byłam u Dieselka.Na początku był smutny, cały czas przytulał się, wkładał łebek pod rękę i domagał się głaskania. Będzie ten smutek i niepewność widać na filmie i zdjęciach. Nie wiem , może bał się, ze znowu chce go gdzieś zabrać, można tylko się domyslać.
Potem już miał lepszy humor i to widać na zdjęciach. Wobec tego zdjecia od uśmiechniętego Diesla do smutnego. Na filmie widać też wariatkę Minni, zawsze z piłką, cudownego Greya, prawie ślepego Dadi, nowego, odmłodzonego kolegę Rollo.

Diesel, po 6 latach mieszkania w budach jest teraz w domku i nie ma żadnego problemu z wejściem, nawet jak   pierwsze dni mieszkał w "jedynce", dla swojego bezpieczeństwa, bo nie wiadomo było jak będą reagować widzące psy na ślepka np chodzącego po nich w nicy , to stawał przed schodkami w dół ( widać na filmie ) i po prostu wył, żeby Agnieszka przyszła i sprowadziła go na dół. W pokoju tylko pierwszego dnia załatwił się, potem już tylko w ogródku. Jak go nie kochać :-). Wszystkie psy z filmu były uważane w schronisku za wrogów innych psich samców, do domów tylko  z suczkami. Tutaj, od pierwszego wejścia do domu nie sprawiają żadnych problemów, nie zaczepiają innych psów. Cuda. Widać, jak warunki, stres w schronisku, zmieniają psy.

PS nie mogę skopiować linku do filmu, może jutro się uda

 

Link to comment
Share on other sites

Dieselek na pewno z czasem zadomowi się całkowicie w nowym domku gdzie ma cieplutko, nie ma wilgoci a to na jego spondylozę jest najważniejsze , dodatkowo jest pod b.dobrą opieką. 

Relacje z psimi domownikami są ok. a o to najbardziej się martwiłyśmy.  

Mieszkanie w domowych warunkach bardzo mu odpowiada już się zrobił wrażliwy na zimno jak nie pies ras północnych  pies-ruchomy-obrazek-0058

kilka zdjęć z zeszłego piątku, Dieselek w pokoiku na kołderce sobie leży , kochany puchatek 

 

IMG_20161111_152657.jpgIMG_20161111_152709.jpgIMG_20161111_152718.jpgIMG_20161111_152725.jpgIMG_20161111_152742.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...