Jump to content
Dogomania

>>>ZA TM-BEZ SZANSY NA ODZYSKANIE WZROKU, 15-LETNI DIESEL- duży, stary , niewidomy-POMÓŻMY!!!!


Recommended Posts

Nawet nie miałam czasu , żeby napisać parę słów po zeszłoniedzielnych odwiedzinach u Dieselka,

Chłopaczek niezmiernie ucieszył się na naszą obecność , już mnie chyba uważa za „swoją” bo nawet buziaka od niego dostałam.

 

U lekarza był bardzo grzeczny,  zresztą Pan doktor , u którego Dieselek i Czupurek byli na wizycie to taki wet widać z powołaniem , któremu los zwierząt bardzo leży na sercu a nie chodzi tylko o kasę jak to niestety czasami bywa .  W samochodzie siedział spokojnie (był oczywiście przypięty pasami bezpieczeństwa, Czupurek również) był jednak trochę zdenerwowany , bardzo ziajał i bidulinek pluł na drzwi samochodowych , nie ma się co dziwić , niewidomy psiak pewnie bardziej przeżywa zmianę otoczenia.  

 

Miło patrzeć jak chłopaczek biega sobie jak szalony po ogródku, zresztą swój kojec ma wcale  pokaźnych rozmiarów.

ale kaganiec to ma zacny;)

 

A kaganiec to dobermanowy , taki specjalny anatomiczny , nie nagrzewa się a i paszczę psiak może rozewrzeć swobodnie .  Badanie obydwu chłopaczków obskoczyliśmy w tym kagańcu , lepiej leży na Czupurku bo dla Dieselka powinien być trochę innego kształtu ale na czas badania wystarczył.

Dieselek , nasz misiaczek ależ mu musi być gorąco w te upały bo on ma taką gęstą sierść jak niedźwiadek

 

miałam okazję poznać Lupuska , ma urodę wilka , nieźle się trzyma , tak sobie fajnie dreptał i innymi starowinkami k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig

Link to comment
Share on other sites

no i nie było trzeba chwalić, że jest Ok :(

Dieselek od wczoraj był osowiały, dużo pil, nie chciał jeść. Zamówilam przyjazd lekarza z Raszyna - Dieselek ma problemy z wątrobą, jakby czymś się zatruł, nie wiem jak to możliwe skoro nie wychodzi poza ogródek, bo nie chce. Ma jesc beztłuszczowo, najlepiej gotowane. Tak czy inaczej wątrobę trzeba leczyć, dostał pzapalne, katostal ( czy jakoś tak, rozmawiałam przez tel, więc mogłam pomylić nazwę), lekarstwa narazie ma na tydzień,  mamy obserwować, gdyby się nie poprawiało badania krwi. Koszt 180zł.

Link to comment
Share on other sites

Jak on sie czuje? Poleci coś ode mnie

dzięki Olenko :)

 

jak przestały działac pbólowe i pzapalne-znowu było gorzej, dostał wieczorem kolejne ( plus na watrobę, plis witamina B12),  jutro jedziemy z Dorcią do niego i zawieziemy go na badania krwi

Link to comment
Share on other sites

Kochani

 

nie ma tragedii jednak wystraszyłyśmy się porządnie , jak zajechałyśmy do hoteliku to Dieselek nawet nie zareagował , nie ucieszy się,nie podbiegł do siatki żeby nas przywitać ,leżał w swojej budce , wyglądało to źle 

Dieselek miał pobraną krew , żeby ustalić co się dzieje z wątrobą, z wyników wyszło, że ma ostrą infekcję a niestety upały wpłynęły niekorzystnie na jego stan , spotęgowały  tą infekcję , wątrobę miał obolałą

 

po zmierzeniu temperatury okazało się , że ma 41 gorączki :(

dostał antybiotyk + na kolejne 6 dni , do tego probiotyk osłonowy Beatka zakupiła w aptece

 

jak będzie ospały , co może wskazywać na wzrost ciepłoty ciała ma dostać Ibuprom na zbicie temperatury

 

jak wracałyśmy od lekarza już było widać, że się już trochę lepiej czuje ale stracha nam niezłego napędził

 

jak czekałyśmy na wyniki krwi trochę go wyczesałyśmy a sypało się z niego jak ze starego siennika :)

Link to comment
Share on other sites

to już Dorcia wszystko napisała, wklejam wynik badania krwi i epikryzę , ostry stan zapalny organizmu trochę wyniki watrobowe złe, za mało cukru

 

11241613_1598524180409271_42704767061958

 

 

 

razem zapłacone 350zł ( z poprzedniż kotą 180zł), probiotyk 8,90zł. Znowu Dorcia nie chciała zwrotu za benzynę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...