Jump to content
Dogomania

Niezdrowe nakręcanie na żarełko


ammelia

Recommended Posts

Pomocy!
Piesek widzi tylko to co mam w rękach, nie potrafi się na niczym skupić, przez co nie jestem w stanie go niczego nauczyć. Piesek jest malutki, więc nie odgryza mi ręki, jednak i tak nieprzyjemnie się mu podaje nagrodę, kiedy próbuje wyrwać mi to razem z palcami, skacze na mnie i robi kółka z ekscytacji.
Uczę ją spokojnego czekania, tzn. podczas przygotowywania pokarmu nie patrzę na psa, staram się go nie zauważać, udaję, że wyjadam coś z miski (tak naprawdę wkładam tam sobie kawałek ciastka), staję w kącie z miską i obserwując kątem oka czekam tak długo, aż usiądzie, gdy to zrobi kładę powoli miskę na podłogę, jeśli podniesie tyłek miska zostaje zabrana i tak w kółko. Wspomnę jeszcze, że nie odzywam się przez cały czas do psa. Za pierwszym razem stałam tak z miską jakieś 20-30 minut, dziś po prawie miesiącu piesek siada od razu i grzecznie czeka. Jednak wciąż po pozwoleniu na konsumowanie posiłku pies pożera karme prawie jej nie gryząc i tak jest ze wszystkim. Ona po prostu wszystko połyka. Wcześniej mieszkała z dużymi psami z którymi musiała uważać w kwestiach karmienia, ponieważ jej po prostu ją zabierały. Teraz nie mogę jej tego oduczyć. Przegania gołębie na spacerze, bo wie, że tam gdzie one są, tam też jest chleb. Sprawdza miskę po drugim psie (już tego nie robi, bo od razu zabieram miski po zjedzeniu). Aha. Oba psy jedzą odseparowane od siebie nie widząc się podczas posiłku. Nauczyłam ją rezygnacji z przysmaku mówiąc "Be!" i zasłaniając smakołyk. Teraz nie rusza rzeczy na podwórku jeśli wydam komendę, jeśli jednak jej nie dostrzegę zjada od razu. Jest to piesek w większości przypadków bezsmyczowy, zakładam ją tylko jeśli idę przy ruchliwych dużych ulicach. Przy tych mniejszych uważnie pilnuję i odwołuję. Chciałabym to utrzymać, gdyż mam już psa ciągnącego dużego którego muszę mieć przy sobie, a mała się wyraźnie boi przydepnięcia więc idzie bardzo spięta.
Potrzebuję jakiś uwag i sposobów na wyciszenie psa na smakołyki, tak, żebym mogła zacząć uczyć ją czegoś innego niż siad i agility (tam się nakręcenie akurat przydaje). Co jeszcze mogę zrobić, żeby pies się uspokoił?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...