Jump to content
Dogomania

Boi sie szczekania?


lukas

Recommended Posts

A czy te 9 tygodni to nie za wczesnie na spacerki po dworze? Ma juz wszystkie szczepienia Twoja sunia?

A teraz na temat. Moja sunia (foksterier) tez sie bala szczekania a w szczegulnosci duzych.Teraz juz sie nie boi ale czasami sie jeszcze wystraszy (ma teraz 5miesiecy)

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Mój labrador jak był młodziutki to też potrafił przestraszyć się szczekania, pewnie dlatego, ze było to dla niego coś nowego czego nie znał. Nie martw się Twój szczeniaczek wyrośnie z tego. Gdy znowu przestraszy się szczekania, pogłaszcz ją i powiedz, że nic jej nie grozi. Będzie wiedziała, ze jest bezpieczna i powinna się uspokoić. :)

Link to comment
Share on other sites

Gdy znowu przestraszy się szczekania, pogłaszcz ją i powiedz, że nic jej nie grozi. Będzie wiedziała, ze jest bezpieczna i powinna się uspokoić. :)

Nie wiem czy z tym glaskaniem to jest dobry pomysl bo jak bedziesz to robila to pies to odberze jak pochwala i przyjmie,ze zawsze ma tak reagowac.Ja bym nic nie robil po prostu bym odszedl od miejsca w ktorym szczeka pies.Moja sunia juz sie nie boi a wlanie tak robilem.

Link to comment
Share on other sites

Moj Plaster mial dokladnie to samo. Kiedy mial 8-12 tyg i mial jeszcze kwarantanne spacerki odbywal w naszym ogrodku. Kiedys niestety przestraszyl go szczekaniem pies sasiadow i mielismy problem na pare miesiecy. Kazdy pies szczekajacy w oddali powodowal panike u Plastusia. Na szczescie po paru miesiacach minelo mu to bezpowrotnie.

No a teraz co robic, zeby sie nie bal. Absolutnie nie glaskac i nie pocieszac psa, zachowuj sie jakby nic sie nie dzialo (bo przeciez sie nie dzieje). Jesli pies szczeka za plotem mozesz powoli do niego podejsc, mowic cos i tym samym pokazac swojemu szczeniakowi, ze nic zlego sie nie dzieje. Ty sie nie boisz, wiec on tez nie musi.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...