Jump to content
Dogomania

Unguentum Neomycini


Orzełek

Recommended Posts

Mam do Was pytanie.
Mojej suczce łzawią i ropieją oczy. Byłem u weterynarzy, jeden stwierdził, że to od kurzu, drugi przepisał kropelki z antybiotykiem... Nie pomogło.
Dowiedziałem się, że pomóc może maść Neomycyna, kupiłem więc takową w aptece i ze zdziwieniem czytam na ulotce, że jest to maść do skóry!
Niby w internecie znalazłem maść do oczu z tą samą substancją czynną - siarczanem neomycyny.
Czy tą, którą kupiłem mogę posmarować skórę dookoła oczu psa? Czy może różne wersje tej maści mają inny skład substancji pomocniczych (w przypadku mojej to: wazelina biała i parafina ciekła) i nie powinienem ją stosować blisko oka?
A może to to samo, tylko ma dwie wersje handlowe?
Czy ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat, którą zechce się ze mną podzielić?

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoń do weta i już, ale na wlasną rękę nie dawaj nic do oczu, co do oczu nie jest. Co z tego, że takie same stężenie, ktoś bez powodu nie pisze, że to jest do tego, a to do tego. Tak samo jest z detreomycyną, stężenia te same, a każde maści i krople mają swoje przeznaczenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasikz']Zadzwoń do weta i już[/QUOTE]
Widzisz, nie pomyślałem o tym :)

Tak jak pisze Nienor - nośnik w takiej maści jest inny, gdyż substancja czynna musi przeniknąć warstwy skóry, inaczej niż w przypadku maści do oczu i lepiej nie stosować jej w tym przypadku.
No nic, wątek zostanie dla potomnych, może komuś się ta informacja jeszcze przyda :)
Dzięki za odzew!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...