Jump to content
Dogomania

Rzucanie się na psy na smyczy i za płotem


Psia_Chatka

Recommended Posts

Witam, mam młodą sukę whippeta po przejściach. Problem tkwi w tym, że suma obskakuje, jeży się i ujada na większość psów lecz tylko gdy jest na smyczy (ona albo on) oraz na psy za płotem kiedy na nią szczekają. Gdy wzięłam ją do siebie atakowała rzekomo wszystkie psy. Przy mnie bez smyczy to się nigdy nie zdarzyło. Sam "atak" nie jest też próbą zgryzienia czy dominacji. Suka nie gryzie tylko lata i ujada. Bez smyczy zaczyna się bawić z psem. Wcześniej panicznie się ich bała. Co robić? Nie zawsze można psy puścić, jest to dość kłopotliwe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psia_Chatka']Witam, mam młodą sukę whippeta po przejściach. Problem tkwi w tym, że suma obskakuje, jeży się i ujada na większość psów lecz tylko gdy jest na smyczy (ona albo on) oraz na psy za płotem kiedy na nią szczekają. Gdy wzięłam ją do siebie atakowała rzekomo wszystkie psy. Przy mnie bez smyczy to się nigdy nie zdarzyło. Sam "atak" nie jest też próbą zgryzienia czy dominacji. Suka nie gryzie tylko lata i ujada. Bez smyczy zaczyna się bawić z psem. Wcześniej panicznie się ich bała. Co robić? Nie zawsze można psy puścić, jest to dość kłopotliwe[/QUOTE]

Z opisu wynika, że suczka wykazuje agresję lękową. Poczytaj o tym, jak się z takim psem pracuje i ucz ją ignorowania innych psów, gdy idzie na smyczy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Witam, mam młodą sukę whippeta po przejściach. Problem tkwi w tym, że suma obskakuje, jeży się i ujada na większość psów lecz tylko gdy jest na smyczy (ona albo on) oraz na psy za płotem kiedy na nią szczekają. Gdy wzięłam ją do siebie atakowała rzekomo wszystkie psy. Przy mnie bez smyczy to się nigdy nie zdarzyło. Sam "atak" nie jest też próbą zgryzienia czy dominacji. Suka nie gryzie tylko lata i ujada. Bez smyczy zaczyna się bawić z psem. Wcześniej panicznie się ich bała. Co robić? Nie zawsze można psy puścić, jest to dość kłopotliwe

Polecam wybic spbie z glowy wszelkie tematy "dominacji". Sam autor teorii dominacji przyznal sie ze ta cala dominacja jest zle rozumiana. Ale to juz inna kwestia i zbyt wiele pisania.

Polecam przeczytac "sygnaly uspakajajace" Turid Rugaas i juz bedzie wiadomo skad wystepuje stres czy spina u psa na smyczy. Jak cos to poprosze maila to odszukam i podesle ksiazke w pdf (bo nie jest juzwydawana w naszym jezyku).

Dla wiekszosci psow sytuacja spokojnego przejscia przy plocie gdzie jakis pies obszczekuje jest bardzo trudna. Pies jak czuje sie niekomfortowo to by ominal ten plot szerokim ŁUKIEM (na co nie pozwala mu wlasciciel bo jest na smyczy a czlowiek karze mu isc kolo plota...

Przeczytaj ta ksiazke bo a prawde warto! A sama jedynie doradze przejscie na druga strone ulicy z dala od obszczekacza i odgrodzenie psiaka swoim cialem. Jak psiak idzie spokojnie (nie dyszy, nie ziewa, itp) to nagrodzic (wesprzec pozytywne zachowanie).

Skoro psiak tak zle reaguje to nie wystawiaj go na takie negatywne doswiadczenia. Nie u kazdego psa dziala metoda powtorzen czy krokow. Czyli jak zle reaguje to sie cofamy i powtarzamy tak dlugo az przejdzie spokojnie. Bo pies niby przejdzie spokojnie ale caly czas jest mega spiety (czyli zestresowany) - wiec wzmacniamy u niego zle zachowanie.

Potrafilabys przejsc przy plocie gdzie jakis czlowiek sie rzuca na Ciebie i wyzywa do walki? Tez bys sie zdenerwowala. A pewniej bys sie czula gdybys szla po drugiej stronie ulicy a pomiedzy Toba a tym rzucajacym sie czlowoekiem szedlby Twoj "przewodnik"? Pies inaczej patrzy a swiat ale zasada dzialania jest dosc podobna. Z tym, ze ludzie potrafia myslec logicznie - ogrodzenie stanowi bezpieczenstwo. Dla psa ogrodzenie nie ma znaczenia jak inny pies jest wobec niego agresywny.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...