Jump to content
Dogomania

Szczeniak szczeka


Południca

Recommended Posts

Mam pewien problem... mam od kilku dni szczeniaczka z adopcji. Poświęcam mu dużo czasu (w sumie przez cały czas z nim siedziałam, bo w końcu długi weekend był), dużo się z nią bawię i staram się wychowywać. Jest w trakcie nauki komendy siad którą ochoczo wykonuje (gdy nie ma akurat głupawki). Piesi zdarza się mnie podgrywać, ale wiem, że to normalne i zawsze pod ręką mam jakąś jej zabawkę.
Z pewnymi aspektami psiego wychowania wydaje mi się, że potrafię sobie poradzić czy to za sprawą wiedzy z książek, czy doświadczenia z wcześniejszymi psami.

... no ale przejdę do problemu

Sunia szczeka (tzn zdarzyło jej się to przez te parę dni kilka razy) i to zawsze w podobnej sytuacji - kiedy ktoś nie zwraca na nią uwagi. Ktoś, czyli ja albo kot. Widać, że chce żeby się z nią bawić i o ile ja jestem w stanie spełnić jej oczekiwanie to kot niekoniecznie wie o co jej chodzi.
Staram się w takiej sytuacji nie odwracać w jej kierunki i dopiero jak się trochę uspokoi to się odwracam i ją czymś zajmuję.
Tak jak już pisałam, zdarzyło się to jak dotychczas kilka razy, ale jeśli tylko zauważam problem to staram się jak najszybciej naprawiać.

Link to comment
Share on other sites

Musisz nauczyć sunię, że nie powinna zwracać na sb uwagę szczekaniem. Postaraj się ignorować, jak jest spokojna (nie szczeka) to nagródź ją. I ucz ją samodzielności, mam na myśli zostawanie w domu póki masz czas, bo potem będziesz mieć problem jak będziesz musiała gdzieś wyjść bez psa.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałam, ja ją właśnie ignoruję. Bardziej chodzi mi o koty, bo o ile na mnie szczeknie trzy razy i przestaje jeśli nie widzi reakcji to przestaje. Do kotów szczeka długo (aż jej nie przerwę), boją się jej wtedy i sądzę, że to ją prowokuje.

Jeśli chodzi o samodzielność to zostaje sama bez problemu. Dziś musiałam wyjątkowo wyjść na 6 godzin z tym, że po 3 godzinach przyjechałam zobaczyć co u niej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...