Jump to content
Dogomania

1StChoice - oryginalne super premium z Kanady


mam psa

Recommended Posts

Bardzo fajne informacje, tyle, że co najmniej 4 użytkowników piszących pozytywy o tej karmie, pisze z tego samego komputera lub z jednej siedziby.

Nadal twierdzę, że to przeciętna karma jakich wiele na polskim rynku, i że z pewnością znajdą się dla waszych psów bardziej wartościowe produkty.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A u nas się nie sprawdziła. Mała sunia York nie radziła sobie z wielkością granulek i ich kształtem a ponadto dostała rozwolnienia co po żadnej karmie dotychczas się nie zdarzyło. Starszy pies staffik nie chciał kompletnie jej jeść a jak już zjadł to potem też była biegunka. Kolejne i ostatnie moje podejście do kanadyjskich karm!!!
Ale co do samej karmy nie mam zastrzeżeń aczkolwiek zapach tej karmy nie jest przyjemny jak i sama tekstura- bardzo twarde i suche granulki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ktrebor']Zmiany wyglądzie psa wynikające ze zmiany karmienia, widoczne są najwcześniej po około 45 dniach.

Biorąc pod uwagę skład jak i cenę to karma ta jest jednym z wielu standardowych / przeciętnych produktów jakich wiele na polskim rynku.[/quote]

Możesz w takim razie polecić jakieś karmy wg ciebie najlepsze pod względem składu ?

Natrafiłem na jakąś ulotke 1st choica i z tego co tam wypisują to procentowy udział mięsa jest podawany jako suche mięso, a w wiekszości innych produktów jest to mięso normalne tzn takie gdzie około 80% to woda, krew itd... Dlatego analogicznie patrząc to np w acanie extrem którą wczesniej karmiłem jest 70% mięsa więc po wysuszeniu tak naprawdę jest go około 14% natomniast w karmie 1st choice jeżeli to wszystko co jest tam napisane jesyt prawdą to w karmie jest 160% miesa czyli wygląda na to że z 1,6kg mięsa jest robiony 1kg karmy. Niema soi ani innych tanich wyoelniaczy no sam niewiem - myśle że jak narazie tochyba najlepsza karma oferowana na rynku. Sam testuje ją dopiero niecałe 2tygodnie ale pies je ją chętnie a był strasznym niejadkiem co do innych objawów-efektów to jeszcze za wcześnie żeby coś zauważyć.

Link to comment
Share on other sites

Aż tak z czystej ciekawości zerknąłem na stronę dogfoodanalysis i tam karma oceniana jest na dwie gwiazdki (na sześć możliwych) i nie jest polecana. Właśnie ze względu na:
* niewystarczającą ilość mięsa,
* kontrowersyjne wypełniacze,
* składniki niskiej jakości (ryż warzelniczy czy kukurydzę).
Jak do tej pory ich opinie uważałem za bardzo pomocne i jakoś nigdy się nie naciąłem na tym co polecają (a nie ma tego w Polsce zbyt wiele w sprzedaży)

Link to comment
Share on other sites

Jezeli często zaglądasz na dogfoodanalysis to może wiesz jak mam znaleść tam Acane bu szukałem to w 5* znalazlem acane sport ale to nie była ta oferowana w Polsce tylko sport&agility i opakowanie tez inne a karme którą karmiłem tzn Acana Extreme ME 4950 wogóle tam nie mogę znaleść. Niewiem czy jest tak slaba ze jej niema czy tak dobra ze ma 8* i jest ponad rankingiem :)

Link to comment
Share on other sites

Okno główne>reviews>w okno SEARCH wpisujesz "Acana" i po kłopocie;D
z tego co widziałem to teraz się pojawiają nowe wersje tej karmy, mają dobre noty, więc sam jestem tym zaciekawiony (ponoć w Polsce od października)
stare wersje ACANY miały 3 gwiazdki
i to na tyle,bo zaraz nas pogonią za nietrzymanie się tematu;D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='ktrebor']Bardzo fajne informacje, tyle, że co najmniej 4 użytkowników piszących pozytywy o tej karmie, pisze z tego samego komputera lub z jednej siedziby.

Nadal twierdzę, że to przeciętna karma jakich wiele na polskim rynku, i że z pewnością znajdą się dla waszych psów bardziej wartościowe produkty.[/quote]

to dośc stary post, ale mam pytanko : czy Dogomania jakoś walczy z takim spamem???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jako, że dawno nie było tu żadnego postu,

[B]a skład:
[/B]
suszone mięso z kurczaka - dehydratyzowane (26%), ryż , kasza jęczmienna perłowa, kasza owsiana, tłuszcz z kurczaka, suszona pulpa buraczana, suszone pomidory, hydrolizat wątroby kurczaka, całe nasiona lnu (źródło kwasów tłuszczowych omega-3), sól, wyciąg z drożdży (źródło mannanooligosacharydów), wyciąg z cykorii (źródło fruktooligosacharydów, naturalny prebiotyk), skorupka krewetki i kraba (źródło glukozaminy), nowozelandzkie zielone małże (źródło glikozaminoglikanu GAG), strzykwa (źródło chondroityny), wyciąg z rośliny Yucca schidigera, żelatyna, suszone algi, wyciąg z suszonej zielonej herbaty, suszona mięta ogrodowa, suszona pietruszka.
[B]ILOŚCI ANALITYCZNE:[/B]


[LIST]
[*]Białko: 23%
[*]Tłuszcz 13%
[*]Włókno 4,5%
[*]Wilgotność 10%
[*]Popiół 8%
[*]Wapń 1,2%
[*]Fosfor: 0,5% minimum
[*]Witamina A 23000 IU/kg minimum
[*]Witamina D3 2000 IU/kg minimum
[*]Witamina E 140 IU/kg minimum
[*]Glukozamina (siarczan) 500mg/kg
[*]Chondroityna (siarczan) 250mg/kg
[*]AAFCO Dog Food Nutrient Profiles.
[/LIST]

jest wg mnie zachęcający.
Karmi ktoś? Zna?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

skład mini adult ze strony internetowej [COLOR=#666666][FONT=Arial]suszone mięso z kurczaka - dehydratyzowane (30%), ryż, kasza jęczmienna perłowa, kasza owsiana, tłuszcz z kurczaka, suszona pulpa buraczana, suszone pomidory, hydrolizat wątroby kurczaka, całe nasiona lnu (źródło kwasów tłuszczowych omega-3), sól, wyciąg z drożdzy (źródło mannanooligosacharydów), wyciąg z cykorii 0,05% (źródło fruktooligosacharydów, naturalny prebiotyk), wyciąg z rośliny Yucca schidigera, suszone algi, wyciąg z suszonej zielonej herbaty, suszona mięta ogrodowa, suszona pietruszka,wyciąg z oleju słonecznikowego.


calkiem niezle, lepiej niz Royal, tam w ogole nie ma miesa, ale nadal nie najlepiej (np Sam's Field ma 65% mięsa)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Joven']skład mini adult ze strony internetowej [COLOR=#666666][FONT=Arial]suszone mięso z kurczaka - dehydratyzowane (30%), ryż, kasza jęczmienna perłowa, kasza owsiana, tłuszcz z kurczaka, suszona pulpa buraczana, suszone pomidory, hydrolizat wątroby kurczaka, całe nasiona lnu (źródło kwasów tłuszczowych omega-3), sól, wyciąg z drożdzy (źródło mannanooligosacharydów), wyciąg z cykorii 0,05% (źródło fruktooligosacharydów, naturalny prebiotyk), wyciąg z rośliny Yucca schidigera, suszone algi, wyciąg z suszonej zielonej herbaty, suszona mięta ogrodowa, suszona pietruszka,wyciąg z oleju słonecznikowego.


calkiem niezle, lepiej niz Royal, tam w ogole nie ma miesa, ale nadal nie najlepiej (np Sam's Field ma 65% mięsa)[/FONT][/COLOR][/QUOTE]


W tej karmie, niestety, również nie ma mięsa, jest to typowa karma mączkowa. Nie należy się sugerować opisem w wydaniu polskiego dystrybutora, który wyraźnie "polepsza" skład karm tego producenta. Wystarczy zajrzeć na stronę producenta i przeczytać skład: tam jest wyraźnie napisane, że jest to "chicken meal", czyli mączka z kurczaka i właśnie to powinno być dla nas miarodajne. Zresztą, wielu importerów z innych krajów również podaje skład używając nazwy "mączka z kurczaka": Włochy, Rosja, Szwecja, Finlandia, Ukraina, Norwegia, Hongkong. Reasumując, jest to bardzo przeciętna karma podobna do setek innych na polskim rynku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...