Jump to content
Dogomania

Diego w typie owczarka środkowoazjatyckiego po EKSMISJI - zbieramy DEKLARACJE


rutta

Recommended Posts

Diego miałeś farta, że urzędnicy z Twojego przytuliska nie nazwali Cię agresywnym.

Wczoraj uśpili tego psa, jak widać stwarzał ogromne niebezpieczeństwo dla otoczenia:

[video=youtube;_Gr0zwhROo0]https://www.youtube.com/watch?v=_Gr0zwhROo0[/video]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny po nieobecności chwilowej wróciłam na dogo i całe szczęście " moje" wątki już puste tj psy w domach, szczęsliwe i radosne albo wątki wieją pustką.
Szukam więc na nowo swoich ulubieńców i trafiłam na Diega. No cuuuuudny pies. Kocham takie olbrzymy.

Przeczytałam początek wątku ale proszę napiszcie mi czy one jest w PDT? Ile msc kosztuje jego utrzymanie?
Jakie tam są warunki?

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Zaglądam z zaproszenia. Śliczny psiak.

Wg. tego co pisała Bonsai nie podarowałabym Panu opłaty za ten pierwszy miesiąc hotelowania. Umowa to umowa, jesli facet to podpisał, to trzeba walczyć o swoje. A dla psa to ogromna szansa na to, ze to co na pierwszy miesiąc nazbierane przejdzie juz na kolejny.

A faceta postraszyłabym sądem, komornikiem, i.........ostatecznie zaproponowałabym ugodę, moze sam zapłaci.........


Kolejnej stałej już nie dam rady płacić, ale podeślę 30 zł. Poprosze nr konta.

Link to comment
Share on other sites

i jestesmy :) jutro mija chyba 2 tygodnie odkad poznalismy się z Diego ;) i zachowanie psa nie popsuło się wiec czekamy zgodnie z sugestiami :)
Nadal twierdzę ze jest kompletnie niewychowany i prawie nic nie umie ale ani razu nie dal mi odczuc , ze jest cos nie tak.
A nie robi wszsytkiego na co ma ochotę , bo zaczelismy juz od niego troszkę wymagac w koncu czas na zapoznanie był a teraz czas na naukę i wykonywanie moich poleceń ktore bardziej lub mniej mu pasują ale stara się chlopak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda76']i jestesmy :) jutro mija chyba 2 tygodnie odkad poznalismy się z Diego ;) i zachowanie psa nie popsuło się wiec czekamy zgodnie z sugestiami :)
Nadal twierdzę ze jest kompletnie niewychowany i prawie nic nie umie ale ani razu nie dal mi odczuc , ze jest cos nie tak.
A nie robi wszsytkiego na co ma ochotę , bo zaczelismy juz od niego troszkę wymagac w koncu czas na zapoznanie był a teraz czas na naukę i wykonywanie moich poleceń ktore bardziej lub mniej mu pasują ale stara się chlopak.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Jestem pod wrażeniem. Czy Diego wykonuje polecenia „za darmo” czy na smakołyk? Mnie słuchał tylko „na smakołyk”, no chyba, że nagrodą było wyjście z kojca – wtedy też potrafił się opanować, ale na krótko. Czy ma już u Was styczność z samcami, ew. innymi zwierzakami?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atomowka']Dziewczyny po nieobecności chwilowej wróciłam na dogo i całe szczęście " moje" wątki już puste tj psy w domach, szczęsliwe i radosne albo wątki wieją pustką.
Szukam więc na nowo swoich ulubieńców i trafiłam na Diega. No cuuuuudny pies. Kocham takie olbrzymy.

Przeczytałam początek wątku ale proszę napiszcie mi czy one jest w PDT? Ile msc kosztuje jego utrzymanie?
Jakie tam są warunki?[/QUOTE]

Witaj i zostań z nami :)

Diego mieszka w hoteliku u ruda76, miesięczny koszt utrzymania psa to 300 zł plus wyżywienie (ok. 100 zł). W tym miesiącu karmę zakupiły mu dziewczyny od azjatów, w kolejnych będzie dostawał [COLOR=#000000]Arion Premium Large Breed. Pies ma do dyspozycji kojec i wybieg. Jak tylko otrzymam na maila [/COLOR][COLOR=#000000]zdjęcia Diego[/COLOR][COLOR=#000000], wstawię na wątek.

ruda76 zabiera do na spacery przy rowerze. Dopiero po pokonaniu kilku kilometrów Diego przestaje ciągnąć i zaczyna się przyjemniejsza część spaceru, kiedy można obwąchiwać, węszyć itd. Diego ponoć szczególnie "podobają się" sarny.

[/COLOR]Rozmawiałyśmy dzisiaj i wnioski są następujące: przede wszystkim trzeba zająć się tematem kastracji (w przyszłym tygodniu dowiemy się, jaki to będzie koszt). Można ruszać z ogłaszaniem chłopaka.

[quote name='MALWA']Witam!

Zaglądam z zaproszenia. Śliczny psiak.

Wg. tego co pisała Bonsai nie podarowałabym Panu opłaty za ten pierwszy miesiąc hotelowania. Umowa to umowa, jesli facet to podpisał, to trzeba walczyć o swoje. A dla psa to ogromna szansa na to, ze to co na pierwszy miesiąc nazbierane przejdzie juz na kolejny.

A faceta postraszyłabym sądem, komornikiem, i.........ostatecznie zaproponowałabym ugodę, moze sam zapłaci.........


Kolejnej stałej już nie dam rady płacić, ale podeślę 30 zł. Poprosze nr konta.[/QUOTE]

Witaj i zostań z nami :) Dziękuję za przybycie na wątek! Już wysyłam numer konta.

Historia z byłymi opiekunami Diego jeszcze długo będzie nam stała kością w gardle...
W kwestii wyegzekwowania zapisów umowy pewnie wypowie się Bonsai, ona jest specjalistką od zagadnień prawnych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JJD'][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Jestem pod wrażeniem. Czy Diego wykonuje polecenia „za darmo” czy na smakołyk? Mnie słuchał tylko „na smakołyk”, no chyba, że nagrodą było wyjście z kojca – wtedy też potrafił się opanować, ale na krótko. Czy ma już u Was styczność z samcami, ew. innymi zwierzakami?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/QUOTE]

hehe :) smakołyki to smakołyki a wykonywanie polecen jest bez . On wie o co mi chodzi i juz . ja nie stosuję przekupstwa
nagradą jest to ze go wysmyram, poklepę i pochwalę za wykonanie mojego polecenia. Poki co dogadujemy się bez problemów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rutta']

Witaj i zostań z nami :) Dziękuję za przybycie na wątek! Już wysyłam numer konta.

Historia z byłymi opiekunami Diego jeszcze długo będzie nam stała kością w gardle...
W kwestii wyegzekwowania zapisów umowy pewnie wypowie się Bonsai, ona jest specjalistką od zagadnień prawnych.[/QUOTE]

Rozumiem, nie chcę się wtrącać. Przedstawiłam tylko swoją opinię. NIe podarowałabym i tyle. Zawsze moze wezwać gościa do zapłaty lub wystąpić na drogę sądową z postępowaniem ugodowym.

Obiecane 30 zł prześlę wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

To nie tak - miesiąc hoteliku opłacają wg umowy w przypadku, gdy nie dochowają miesięcznego terminu wypowiedzenia umowy. Owszem, oni chcieli żeby pies był zabrany natychmiast, ale ostatecznie dali nam czas (kręcąc i matacząc, ale dali).

Inna sprawa to kastracja, której nie zrobili = wykonali umowę w sposób nienależyty i należy nam się zwrot kosztów za kastrację. Gdy ta tylko zostanie wykonana, prześlę im za to rachunek.

Inna sprawa, to że stroną umowy z nimi była sharka, i w ewentualnym sporze przed sądem ona musiałaby być stroną - więc muszę to jeszcze z nią uzgodnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']To nie tak - miesiąc hoteliku opłacają wg umowy w przypadku, gdy nie dochowają miesięcznego terminu wypowiedzenia umowy. Owszem, oni chcieli żeby pies był zabrany natychmiast, ale ostatecznie dali nam czas (kręcąc i matacząc, ale dali).

Inna sprawa to kastracja, której nie zrobili = wykonali umowę w sposób nienależyty i należy nam się zwrot kosztów za kastrację. Gdy ta tylko zostanie wykonana, prześlę im za to rachunek.

Inna sprawa, to że stroną umowy z nimi była sharka, i w ewentualnym sporze przed sądem ona musiałaby być stroną - więc muszę to jeszcze z nią uzgodnić.[/QUOTE]


jestem na wątku, w razie czego porozmawiamy na pv lub się zdzwonimy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sharka']jestem na wątku, w razie czego porozmawiamy na pv lub się zdzwonimy[/QUOTE]

Odezwę się do Ciebie wieczorem ;)

Na razie i tak najpierw czeka nas kastracja Diego.

Zastanawiam się, czy przed zabiegiem nie powinniśmy zbadać mu serducha i zrobić podstawowych badanń krwi – z olbrzymami, z tego co słyszałam, trzeba uważać z narkozą.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za zdjęcia Diego, widać, że w odpowiednich "rękach" to prawdziwy przyjaciel człowieka, cieszę się, że mogę go widzieć znowu szczęśliwym, niestety na przytulisku gdzie przebywał, nie mogłem mu poświęcić zbyt wiele czasu, jako wolontariusz. Trzymam kciuki za odpowiedni dom dla Niego:)

Edited by Wojtek7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...