Jump to content
Dogomania

Diego w typie owczarka środkowoazjatyckiego po EKSMISJI - zbieramy DEKLARACJE


rutta

Recommended Posts

[quote name='JJD']Rozmawiałam z "hotelikiem". Diego dobrze zniósł podróż i aklimatyzuje się w nowym miejscu. Na razie "rogów" nie pokazał, poza tym, że obsikał wszystko dookoła (u nas zresztą zrobił dokładnie to samo). Czekamy na wieści i zobaczymy jak się będzie spisywał za kilka dni.[/QUOTE]
Diego w Hotelu przebywa w budzie,w kojcu,tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Diego w Hotelu przebywa w budzie,w kojcu,tak?[/QUOTE]

Tak. [FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Jest tam kilkanaście psów, wszystkie mają swoje miejsce. Mają też wybieg, ale wiem, że Diego na razie nie jest spuszczany ze smyczy – musi zasłużyć na zaufanie, ponieważ dookoła wolno chodzą koty i jest też otwarta stajnia. Zaakceptował natomiast jedną (i jedyną chyba) suczkę, z którą miał już kontakt. Dzisiaj szedł „na rower” [/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

O, JJD uprzedziła mnie z wieściami. :) Dzięki!

Dodam tylko, ze tak, Diego też podobno stosunkowo ładnie chodzi na smyczy - pewnie to zasługa JJD :) Jedyne, na co się Sylwia z hoteliku uskarżała, to to, że szczekał w nocy. Ale to zrozumiałe, bo ostatnio miał sporo wrażeń.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][SIZE=3][COLOR=#000000]J[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000] Nie wytrzymałam i zadzwoniłam co u Diego [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][SIZE=3][COLOR=#000000]J[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000] Zadzwoniłam tylko ten jeden raz, bo lepiej, żebyś to Ty docelowo utrzymywała kontakt. [/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#000000]U nas Diego w nocy był spokojny, ale w dzień lubił sobie poszczekać, żeby zwrócić na siebie uwagę. P. Sylwia ma podejście do psów, które określiłabym jako „bez kompleksów i uprzedzeń”, ma też duże doświadczenie z azjatami. Myślę, że Diego będzie tam dobrze. Oczywiście liczę na to, że szybko znajdzie dom.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JJD']Tak. [FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Jest tam kilkanaście psów, wszystkie mają swoje miejsce. Mają też wybieg, ale wiem, że Diego na razie nie jest spuszczany ze smyczy – musi zasłużyć na zaufanie, ponieważ dookoła wolno chodzą koty i jest też otwarta stajnia. Zaakceptował natomiast jedną (i jedyną chyba) suczkę, z którą miał już kontakt. Dzisiaj szedł „na rower” [/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[/QUOTE]

Rowerzysta :evil_lol:

JJD, ogromne dzięki za pomoc z Diego!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hope2']i już otwarte-jutro będę rozsyłać-i jeśli będę mogła, wkleję fotkę przystojniaka :)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253537-Podróż-po-nowe-życie-po-życie?p=22195770#post22195770[/url][/QUOTE]

Hej, zdjęcia z pierwszej strony wątku też możesz użyć. :) Po to są :)

raz jeszcze baaardzo dziękuję Ci za bazarek. Co prawda udało się załatwić transport za 100 zł, ale jeżeli uzbiera się więcej, to będzie na hotelik, kastracje i czipowanie.



Póki co nasz azjata wciąż grzeczniutki. Codziennie pokonuje około 10 km. Sylwia jeździ z nim sama, ba! bierze jeszcze drugą azjatkę. ;) To musi być ciekawy widok... ;) Dziś przed nosem przebiegła im sarna - dał się ładnie opanować. Poznał dziś kolejne suczki i też jest ok. Daje ze sobą zrobić wszystko: założyć obrożę, smycz, przełożyć smycz, jeśli się zapląta. Dziś odwiedził też stajnię i był trochę zaniepokojony, ale dał radę.

Tak z opowieści, to przypomina mi w końcu tego psa, którego ja poznałam! ;multi: Oczywiście nie ma się co cieszyć i otwierać szampana, bo jest na razie zbyt krótko, by powiedzieć, że wszystko jest ok. Ale rokuje dobrze!

Link to comment
Share on other sites

fotki z chęcią wezmę :)
oby udało się zebrać potrzebną kwotę-w lipcu tez postaram się zrobić słoneczku bazarek-będę na pewno robić dla Zośki, więc będzie wspólny :)

Dziękuję za konto-dostałam i od Bonsai i od monika083 :) jak tylko odsikam Zochę będę je rozsyłała do kuujących cegiełki :)

Link to comment
Share on other sites

Aktualizuje wplaty od postu #154



Sharka 50 zl (21.05)
Poker 100 zl (22.05)
Bogusik /V,VI/ 20 zl (27.05)
Jadwiga P.Gdansk 50 zl (29.05)
..........
220 zl
_________
Mdk8 5zl (2.06)
czarna kafka 10 zl (2.06)
monika083 50 zl (6.06)

........
+295 zl


acha, przelalam ta Zibusia do Lilu, za 17 dni maja, 170 zl, zostalo jakies 50 zl z tego, mysle, ze na Diego?
Dokladnie napisze w niedziele wieczorem , lub poniedzialek rano, bo wyjezdzam na weekend.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']Aktualizuje wplaty od postu #154



Sharka 50 zl (21.05)
Poker 100 zl (22.05)
Bogusik /V,VI/ 20 zl (27.05)
Jadwiga P.Gdansk 50 zl (29.05)
..........
220 zl
_________
Mdk8 5zl (2.06)
czarna kafka 10 zl (2.06)
monika083 50 zl (6.06)

........
+295 zl


acha, przelalam ta Zibusia do Lilu, za 17 dni maja, 170 zl, zostalo jakies 50 zl z tego, mysle, ze na Diego?
Dokladnie napisze w niedziele wieczorem , lub poniedzialek rano, bo wyjezdzam na weekend.[/QUOTE]

no właśnie cioca zapomniałam Ci napisac żeby moją stałą po Zibim przekazac teraz na Diego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Bazarek na Ałtaja/Diego [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/253564-kocyki-materia%C5%82y-szklanki-fili%C5%BCanki-torby-na-zakupy-i-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-Do-15-06-g-22?p=22199654#post22199654[/url][/QUOTE]

Bardzo dziękujemy! :)

Link to comment
Share on other sites

Cieszy bardzo, że z Diega nie taki "diabeł straszny" :) I do mnie równiez Sylwia o nim bardzo pozytywnie mówiła........... zobaczymy jak się poczuje " na swoim" My mamy tam Herosa, który z przybycia Diego wcale zadowolony nie jest ;) Umiescimy o nim info na naszej stronie, jaki nr podać do kontaktu?

Link to comment
Share on other sites

witam wszystkich

To własnie u mnie od paru dni mieszka Diego tak szczerze powiedziawszy to sama nie wiem czy to "ten " Diego ale coż.
Czytajac te opisy to chyba do mnie trafił inny pies ale nie chwalmy go zbyt szybko wiec napiszę kilka zdań z jakiej strony dał mi sie poznac do tej pory :)
Po Diego pojechalismy "troszkę uzbrojeni w sprzęt" bo bylismy pewni ze zabieramy niezlego zabijakę a tutaj pelne zaskoczenie i sympatyczny psiak sam z własnej nieprzymuszonej woli postanowil jechac dalej z nami.
Ok, podroz minęła sympatycznie więc dalszych "numerów" spodziewalismy się w domu a tutaj narazie cisza.
Diego jest naprawdę silnym psem , potrzebuje odpowiedniej ilosci ruchu i wlozenia troszkę pracy aby spacer z nim nalezał do przyjemnosci. Na chwilę obecną wyprowadzony na spacer ciagnie jak parowoz , musi wszsytko obwachac po lewej i prawej stronie drogi i w rowie tez czy przypadkiem cos ciekawego sie tam nie ukryło.
Wiadomo, na rowerze jest inaczej po pierwszych kilometrach schodzi z niego powietrze i pozniej bardzo przyjemnie mija nam reszta drogi :)
Po drodze często spotykamy sarny i poki co jestem go w stanie zatrzymac a dodam, ze biegamy na obrozy.
Jest czystym psem nie brudzi u siebie w boksie. Natomiast jak zbliza się pora spaceru to jeszcze musimy popracowac nad wyjsciem z boksu, bo chlopak wtedy jest tak szczęsliwy iż zapomina ze jest jeszcze czlowiek na ktorego nalezało by poczekac :)
Do dnia dzisiejszego nie dostalam zadnego ostrzezenia swiadczacego o jego niezadowoleniu. Ani przy zakladaniu czy zdejmowaniu obrozy, ani przy wyciagniu mu piłki z pyska ani przy karmieniu a tym bardziej przy korygowaniu go nie łapie mi za smycz i tym podobne.
W mojej ocenie na dzien dzisiejszy to duzy, silny , pełen energi i niczego nie nauczony młody pies i mam nadzieję, ze tak zostanie :) a jak będzie to się przekonamy ;)
To chyba tyle co mogę napiac odnosnie jego zachowania u mnie przez te kilka dni.

Jesli chodzi o karmienie to dziewczyny z "ADOPCJE AZJATY " chcą zasponsorowac worek karmy dla Diego :)
Mamy dostęp do Ariona i wlasnie Arion Premium Large Breed -15 kg w cenie 105, 00 moze dostac Diego chyba , ze macie inną propozycję ;)

Niebawem zrobimy zdjęcia a tymczasem pozdrawiamy z Diego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda76']witam wszystkich

To własnie u mnie od paru dni mieszka Diego tak szczerze powiedziawszy to sama nie wiem czy to "ten " Diego ale coż.
Czytajac te opisy to chyba do mnie trafił inny pies ale nie chwalmy go zbyt szybko wiec napiszę kilka zdań z jakiej strony dał mi sie poznac do tej pory :)
Po Diego pojechalismy "troszkę uzbrojeni w sprzęt" bo bylismy pewni ze zabieramy niezlego zabijakę a tutaj pelne zaskoczenie i sympatyczny psiak sam z własnej nieprzymuszonej woli postanowil jechac dalej z nami.
Ok, podroz minęła sympatycznie więc dalszych "numerów" spodziewalismy się w domu a tutaj narazie cisza.
Diego jest naprawdę silnym psem , potrzebuje odpowiedniej ilosci ruchu i wlozenia troszkę pracy aby spacer z nim nalezał do przyjemnosci. Na chwilę obecną wyprowadzony na spacer ciagnie jak parowoz , musi wszsytko obwachac po lewej i prawej stronie drogi i w rowie tez czy przypadkiem cos ciekawego sie tam nie ukryło.
Wiadomo, na rowerze jest inaczej po pierwszych kilometrach schodzi z niego powietrze i pozniej bardzo przyjemnie mija nam reszta drogi :)
Po drodze często spotykamy sarny i poki co jestem go w stanie zatrzymac a dodam, ze biegamy na obrozy.
Jest czystym psem nie brudzi u siebie w boksie. Natomiast jak zbliza się pora spaceru to jeszcze musimy popracowac nad wyjsciem z boksu, bo chlopak wtedy jest tak szczęsliwy iż zapomina ze jest jeszcze czlowiek na ktorego nalezało by poczekac :)
Do dnia dzisiejszego nie dostalam zadnego ostrzezenia swiadczacego o jego niezadowoleniu. Ani przy zakladaniu czy zdejmowaniu obrozy, ani przy wyciagniu mu piłki z pyska ani przy karmieniu a tym bardziej przy korygowaniu go nie łapie mi za smycz i tym podobne.
W mojej ocenie na dzien dzisiejszy to duzy, silny , pełen energi i niczego nie nauczony młody pies i mam nadzieję, ze tak zostanie :) a jak będzie to się przekonamy ;)
To chyba tyle co mogę napiac odnosnie jego zachowania u mnie przez te kilka dni.

Jesli chodzi o karmienie to dziewczyny z "ADOPCJE AZJATY " chcą zasponsorowac worek karmy dla Diego :)
Mamy dostęp do Ariona i wlasnie Arion Premium Large Breed -15 kg w cenie 105, 00 moze dostac Diego chyba , ze macie inną propozycję ;)

Niebawem zrobimy zdjęcia a tymczasem pozdrawiamy z Diego[/QUOTE]

No, to brzmi w końcu jak Diego, którego ja znałam. :) Od A do Z. Młody, nieogarnięty, duży, fajny pies. Strasznie mnie to cieszy.

A propozycja dziewczyn z Adopcji Azjatów jest bardzo miła i z chęcią ją przyjmiemy, dziękujemy. :) Karma na pewno się przyda. 105 zł za 15 kg takiej karmy to bardzo dobra cena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='uzona']Cieszy bardzo, że z Diega nie taki "diabeł straszny" :) I do mnie równiez Sylwia o nim bardzo pozytywnie mówiła........... zobaczymy jak się poczuje " na swoim" My mamy tam Herosa, który z przybycia Diego wcale zadowolony nie jest ;) Umiescimy o nim info na naszej stronie, jaki nr podać do kontaktu?[/QUOTE]

Pierwotnie chciałam, żeby to na kogoś od Was był kontakt - z uwagi na to, że macie doświadczenie w adopcji psów w typie tej rasy. Może zgadamy się na ten temat telefonicznie? Czy możesz podać swój numer telefonu? Zadzwonię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']
A propozycja dziewczyn z Adopcji Azjatów jest bardzo miła i z chęcią ją przyjmiemy, dziękujemy. :) Karma na pewno się przyda. 105 zł za 15 kg takiej karmy to bardzo dobra cena.[/QUOTE]

Na zdrowie :) Zaraz wysle priva.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda76']witam wszystkich

To własnie u mnie od paru dni mieszka Diego tak szczerze powiedziawszy to sama nie wiem czy to "ten " Diego ale coż.
Czytajac te opisy to chyba do mnie trafił inny pies ale nie chwalmy go zbyt szybko wiec napiszę kilka zdań z jakiej strony dał mi sie poznac do tej pory :)
Po Diego pojechalismy "troszkę uzbrojeni w sprzęt" bo bylismy pewni ze zabieramy niezlego zabijakę a tutaj pelne zaskoczenie i sympatyczny psiak sam z własnej nieprzymuszonej woli postanowil jechac dalej z nami.
Ok, podroz minęła sympatycznie więc dalszych "numerów" spodziewalismy się w domu a tutaj narazie cisza.
Diego jest naprawdę silnym psem , potrzebuje odpowiedniej ilosci ruchu i wlozenia troszkę pracy aby spacer z nim nalezał do przyjemnosci. Na chwilę obecną wyprowadzony na spacer ciagnie jak parowoz , musi wszsytko obwachac po lewej i prawej stronie drogi i w rowie tez czy przypadkiem cos ciekawego sie tam nie ukryło.
Wiadomo, na rowerze jest inaczej po pierwszych kilometrach schodzi z niego powietrze i pozniej bardzo przyjemnie mija nam reszta drogi :)
Po drodze często spotykamy sarny i poki co jestem go w stanie zatrzymac a dodam, ze biegamy na obrozy.
Jest czystym psem nie brudzi u siebie w boksie. Natomiast jak zbliza się pora spaceru to jeszcze musimy popracowac nad wyjsciem z boksu, bo chlopak wtedy jest tak szczęsliwy iż zapomina ze jest jeszcze czlowiek na ktorego nalezało by poczekac :)
Do dnia dzisiejszego nie dostalam zadnego ostrzezenia swiadczacego o jego niezadowoleniu. Ani przy zakladaniu czy zdejmowaniu obrozy, ani przy wyciagniu mu piłki z pyska ani przy karmieniu a tym bardziej przy korygowaniu go nie łapie mi za smycz i tym podobne.
W mojej ocenie na dzien dzisiejszy to duzy, silny , pełen energi i niczego nie nauczony młody pies i mam nadzieję, ze tak zostanie :) a jak będzie to się przekonamy ;)
To chyba tyle co mogę napiac odnosnie jego zachowania u mnie przez te kilka dni.

Jesli chodzi o karmienie to dziewczyny z "ADOPCJE AZJATY " chcą zasponsorowac worek karmy dla Diego :)
Mamy dostęp do Ariona i wlasnie Arion Premium Large Breed -15 kg w cenie 105, 00 moze dostac Diego chyba , ze macie inną propozycję ;)

Niebawem zrobimy zdjęcia a tymczasem pozdrawiamy z Diego[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Bardzo się cieszę, że Diego tak się spisuje. Z nami ładnie chodził na smyczy, ale za to w kojcu skakał – głównie na mnie. Do męża miał większy respekt. A smycz gryzł zawsze jak mu się coś nie spodobało. Jego obecne zachowanie dowodzi, że w odpowiednich rękach jest do ogarnięcia. Trzymam za niego kciuki i za docelowy dom z odpowiednim właścicielem. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Jakie są plany co do kastracji Diego? [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Wspaniałe i pocieszające wiadomości potwierdzające fakt,że pies trafił do niewłaściwego domu.
Następnym razem będzie już tylko dobrze.[/QUOTE]

nie chcę być niemiła czy coś, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ;) pies jest w nowym miejscu....5 dni? czy więcej? okres aklimatyzacji średnio wynosi 2 tygodnie, u niektórych czasami nawet dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...