Jump to content
Dogomania

Diego w typie owczarka środkowoazjatyckiego po EKSMISJI - zbieramy DEKLARACJE


rutta

Recommended Posts

Tak, to raczej oni. Nie chcę tam pisać, bo mimo, że piszą nieprawdę lub mijają się z prawdą, to bez sensu jest nakręcać tę sprawę. Trzeba po prostu zabrać stamtąd psa jak najszybciej. Ja dziś dosłownie cały dzień wiszę na telefonach w jego sprawie. Jestem w kontakcie z ludźmi, którzy zajmują się adopcjami azjatów. Koło 22:00 (taka godzina pasowała właścicielowi) pani, u której hotelują azjaty, będzie rozmawiać z właścicielem Ałtaja, by poznać szczegóły ugryzienia z pierwszej ręki. Dostałam też namiary na drugi hotelik sprawdzony pod kątem azjatów i jak nie w jednym, to w drugim umieścimy Ałtaja. Dziewczyny od azjatów nie są w stanie nam pomóc finansowo, ale będą pomagać logistycznie, oraz w adopcji (będę się lepiej czuła, gdy poprowadzi sprawę ktoś, kto się na tych psach zna lepiej).
Koszt hoteliku to 300 zł lub 500 zł, zależy do którego trafi (postaram się potargować, 500 zł jest nierealne w naszym przypadku.
Koło godz. 22:00, po rozmowie z właścicielem, mam dostać info od pani Sylwi jak ona widzi pomoc Ałtajowi i od tego zależy nasz następny krok. Także czekamy do 22:00.
Aha, i dziś właściciel podczas dwóch (choć krótkich) rozmów nie wspomniał ani razu, że dziś Ałtaj ugryzł dziecko w głowę. Pani podobno była ugryziona raz, ale nie tak mocno, i w zabawie - koło miesiąca temu.

Link to comment
Share on other sites

Działamy, działamy...

W międzyczasie musimy zbierać deklaracje... Czy któraś z Was ma chwilkę, by pomóc mi rozsyłać PW z prośbami o deklaracje? Musimy Ałtaja wyciągnąć jak najszybciej, a bez kasy nikt go nie przyjmie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Działamy, działamy...

W międzyczasie musimy zbierać deklaracje... Czy któraś z Was ma chwilkę, by pomóc mi rozsyłać PW z prośbami o deklaracje? Musimy Ałtaja wyciągnąć jak najszybciej, a bez kasy nikt go nie przyjmie...[/QUOTE]

moze hotelik u deksterki...spytajcie ja omiejsce ma reke do psow i jest obecna na dogomanii .......ale sliczny:-(:-( cos wam dorzuce jednorazowo poki co

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']moze hotelik u deksterki...spytajcie ja omiejsce ma reke do psow i jest obecna na dogomanii .......ale sliczny:-(:-( cos wam dorzuce jednorazowo poki co[/QUOTE]

Dziękuję.

Na razie czekam na info hotelików "od azjatów", jak nic z tego nie wyjdzie na pewno zadzwonię do Dexterki - słyszałam o niej dobre opinie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Dziękuję. Na razie czekam na info hotelików "od azjatów", jak nic z tego nie wyjdzie na pewno zadzwonię do Dexterki - słyszałam o niej dobre opinie![/QUOTE] potwierdzam przenieslismy tam ostatnio psa z hoteliku ktorego nie polecam kolo warszawy deksterka spadlanam z nieba i z tego co wiem teraz chyba ma miejsce lepiej szybko zrobcie rezerwacje .....na tydzien przetrzymawam rezerwacje koszt chyba 400zl juz z karma ......nie bede pisac jaki bo zaraz dostane ze robie antyreklame.....biedny pies a taki sliczny michu co za wstretni ludzie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgoska']a gdzie chcecie go umieścić?
behawiorysta co powiedział?[/QUOTE]

W hoteliku - mamy kilka na oku - dwa polecone przez ludzi od azjatów, ewentualnie dexterka, może Amadorka, myślałyśmy też o Magdzie Bartoszewskiej (ale u niej jest b. drogo)

Opinię behawiorysty opisałam tutaj:
[quote name='Bonsai']Rozmawiałam póki co z behawiorystą, jutro przedzwonię do właścicieli - behawiorysta prosił, by dać im trochę czasu na zastanowienie.

Diagnoza jest taka, że Ałtaj jest normalnym psem w typie owczarka środkowoazjatyckiego (?) z wszystkimi tego konsekwencjami. Jest psem pewnym siebie, niezależnym, który dostosował się do warunków, jakie zapewnili im właściciele. Pani Ałtaja rozpuszczała, nie wymagając nic w zamian, więc w sumie stała się dla niego zasobem, który broni. Właściciel z kolei jest zbyt ostry, narzucający psu swoje zdanie, ale nie mający u niego autorytetu - Ałtaj jest psem, który pójdzie za silnym, konsekwentnym i zdecydowanym właścicielem, ale nie takim, który mu coś nakazuje bez zrozumienia. Ałtaj rozstawia ich po kątach - potrafi krążyć od osoby do osoby, nie odpoczywając ani na chwilę. Jest psem bardzo inteligentnym, chętnym do współpracy, ale nie można wobec niego stosować przymusu, nakazu - on podąża za człowiekiem i robi, to co on chce, ale tylko wtedy, gdy człowieka szanuje, a na to trzeba sobie zasłużyć. Do behawiorysty Ałtaj przylgnął i gotowy był zrobić wszystko. Rozmawiali długo, właścicielom zostało wytłumaczone co musieliby robić, gdyby zdecydowali się na pracę z tym psem. Sami muszą się do tego przekonać i podjąć decyzję. Pogryziony właściciel boi się Ałtaja, nie czuje się komfortowo w jego obecności. Rana była faktycznie szarpana - jednak ciężko mówić o Ałtaju jako o psie agresywnym, on po prostu dostosował się do warunków i działał wedle swego charakteru. A jest to charakter pewny siebie i niezależny, bez autorytetu nie można go do niczego zmusić. Państwo mają się zastanowić, i zobaczymy co dalej. Jedno jest pewne: jeżeli będą się go bali, to nie wypracują z nim niczego. Inicjatywa musi wyjść od nich, i jeżeli nie będą pracować z przekonaniem, że im się uda, to po prostu się nie uda.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Jeszcze chyba Hałabajówka ma azjaty i ma fundację i hotelik - ale nie wiem, czy ma miejsce.[/QUOTE]
dzięki, dopytam, jak nie wyjdzie z resztą :)

[quote name='Poker']Dorzucę 100 zł jednorazowo.[/QUOTE]
Wow, dziękujemy Poker! :loveu: Tym bardziej, że na pewno szykują Ci się wydatki z Twoją nową tymczasowiczką. :loveu: Już wysyłam nr konta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...