Jump to content
Dogomania

Fenomen-skrajnie wyniszczony kaleki staruszek na zawsze w moim sercu Żegnaj kochany śliczny


AgaG

Recommended Posts

Kurcze trochę martwi to, że nie pił. Może faktycznie należy podać strzykawką? Jeśli chodzi o jedzenie to może jest to spowodowanie stresem, początkowo jadł bo to dla niego nowość była, a teraz się bidula denerwuje. U nas tak było, jak przywieźliśmy naszą suczkę do domu to pierwsze co to się na miskę rzuciła, a później nie chciała wcale jeść. Obecnie po ok 3 miesiącach żarłok z niej niesamowity tzn nadal księżniczka wybredna, ale w misce nic nie zostaje;) oby u Was tak było. Ale jak zaraz jedziecie do weta to on na pewno doradzi.
A jeszcze mi się przypomniało, może zapytaj lekarza czy nie podawać chłopakowi tranu? U nas zdziałał cuda;)

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy już po pobraniu krwi i kroplówce. Czekam na wyniki badań krwi i moczu, bardzo się boję. Też się obawiam, czy to nie nerki, Mialam kiedyś psa z niewydolnością nerek (zresztą też dziadka z krakowskiego schronu) i trochę podobieństw widzę.. Na przykład Fenek tak nieprzytomnie śpi jak pies w śpiączce mocznikowej :( Poza tym jak się przed chwilą odrobinę silniejszy poczuł po kroplówce, to sporo wody wypł, ale nie zjadł nic. Kasanowa pod koniec życia w ogóle nie jadł :( starałam się go strzykawką z papką dla nerkowców karmić, ale w pewnym momencie już nic się nie dało zrobić. Oby u Fenka to nie były nerki!! :placz:tak bardzo chcę, by po tych koszmarnych czterech latach w schronisku poczuł, ze jest kochany.
[B]Felka z Bagien[/B] też mi mówiono,że pies był dokarmiany w gabinecie w schronisku, ale jest skrajnie zaglodzony, a z leków nie dostawał nic poza lekiem na serce. To że od pół roku był w boksie ze starszymi psami, mnie nie pociesza, bo jakiś pies go tam prześladował, skoro ma swieże strupy na pogryzionych uszach. Wiem oczywiście, że schronisku są setki psów i warunki przez to koszmarne, ale stan Fenomena jest po prostu dramatyczny. Dopiero teraz rozumiem, jakim wyczynem dla niego było wyjście na własnych łapach przez bramę schroniska ze mną. Tak bardzo chciał iść z nami albo może chciał pokazać, że jeszcze jest silny i dał radę.
[B]Naupali[/B] jeśli to byłby tylko stres, a stan zagłodzenie jest tylko wynikiem niedopuszczania Fenka do miski przez inne psy, byłabym bardzo dobrej myśli. No ale na razie nie wiem...
[B]Elik[/B] ja się najbardziej boję dzisiejszych wyników krwi.. Fenek właśnie zwymiotował, a jedyne, co ma w brzuchu to tabletka na serce... :( bardzo się boję... :(( chce mi się wyć.
:(:placz:

Dzwoniłam do gabinetu, usłyszałam, że mogło mu się zrobić niedobrze po kroplówce. Oby to tylko z tego powodu...

Edited by AgaG
Link to comment
Share on other sites

Fenuś ma biegunkę... to znaczy żóła ciecz o konsystencji orenżady się z niego wylała. Biduś zasygnalizował,że chce wyjść wstając na łapki. na trwawce zrobił. Dobrze że mam w domu chusteczki wilgotne dla dzidziusia, bo mogłam go powycierać pod ogonem i ogon nie narażajac na kąpiel. Po kroplówce jest ciut silnieszy, bo parę kroków zrobił. No ale jeść nie chce. ciepłe miski ryżu z kurczakiem podstawiam, ale Fenuś odmawia. :(

[B]Kasia Starkiewicz[/B] żaden z dziadków, które miałam nie chorował na niewydolność krążeniową, więc nie mam o tym pojęcia. Jutro o 16 mam być w Arce u dr Derkowskiej - kardiologa psiego. Jak już bęą wyniki krwi i serca, to w końcu będzie wiadomo, jak tego nieszczęśnika leczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gluchypies']Przyszłam tutaj z wątku krakowskich psiaków. Jestem pełna podziwu dla Ciebie AgaG i Twojej rodziny za tą decyzję! Trzymam kciuki za Fenomenka, chętnie się z Wami kiedyś spotkam jeśli będzie już mógł chodzić na spacerki :)

Jeśli przydałyby mu się takie tabletki żurawinowo-rumiankowe ([URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/252744-Preparaty-żurawinowo-rumiankowe-na-choroby-ukł-moczowego-dla-Magika-do-14-maja-21-00?p=22101555#post22101555"]KLIK[/URL]) to mogę 2 opakowania dla niego zakupić :) i dostarczyć jak najszybciej.[/QUOTE]
Wielkie dzięki, na razie nic nie wiem, co będzie potrzeba, czekam na wyniki, będą dziś popołudniu-wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

jak się pojawia nowy wpis, to boję się zajrzeć :-( on teraz po prostu może pozwolić sobie na słabość, już nie musi walczyć. 4 lata walki i teraz organizm odpuszcza.
I AgaG, on na pewno czuje się kochany!! ciekawe ile osób widziało co się z nim dzieje i nie zareagowało..

Link to comment
Share on other sites

Pytałam wetkę dziś o to właśnie, czy mimo tej słabości, Fenuś czuje, ze jestem i że jest już bezpieczny i mówiła, że tak, że jest w pełni świadomy.
Gdy nie spi, to go dużo tulę i głaszczę, przemawiam,by walczył. Dobrze, że mogę czuwać nad nim cały czas dzięki pomocy męża. No gdyby nie mąż, byłoby trudno, przy dwuletkim dziecku i czterech psach w mieszkaniu, ale dajemy radę.

Link to comment
Share on other sites

[B]Jolanta08[/B] dziękuję bardzo,już wysyłam.

Podaję dzisiejsze wpłaty na leczenie Fenusia:

[B]elik[/B] 40 zł
[B]Anula[/B] 20 zł
[B]MALWA[/B] 50 zł
[B]ulka1108[/B] 20 zł
[B]ania75[/B] 20 zł
bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim w imieniu Fenusia. Rozliczenia będą w drugim poście na początku wątku

Link to comment
Share on other sites

AgaG: Dwie ososby decyzyjne Skarpety im. Talcott przyznały pomoc dla dziadusia :loveu:- w kwocie 150zł.
Proszę o pw do agusiazet (Skarbnika Skarpety) z numerem konta do wykonania przelewu.
Potem proszę o potwierdzenie na temacie Skarpety (link powyżej zamieściłam).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lenka_Toruń']jak się pojawia nowy wpis, to boję się zajrzeć :-( on teraz po prostu może pozwolić sobie na słabość, już nie musi walczyć. 4 lata walki i teraz organizm odpuszcza.
I AgaG, on na pewno czuje się kochany!! ciekawe ile osób widziało co się z nim dzieje i nie zareagowało..[/QUOTE]
nawet pomimo gęstego futra widać, że to szkielet. Natomiast skoro podobno codziennie był dokarmiany i były mu podawane tabletki w gabinecie schroniska, to chyba ktoś go ważył?? a jeśli nie ważył, to musiał podnosić na stół do badania? czy do podania leków i co?? na nikim to wrażenia nie zrobiło, ze podnosi piórko?? (bo tu dodam, ze Fenuś jest średnim a nie malutkim psem a waży 6 kilo! _ i potem to piórko lądowało we wspólnym boksie wsod psów które go szarpaly za uszy?? jak o tym myślę, to ....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']AgaG: Dwie ososby decyzyjne Skarpety im. Talcott przyznały pomoc dla dziadusia :loveu:- w kwocie 150zł.
Proszę o pw do agusiazet (Skarbnika Skarpety) z numerem konta do wykonania przelewu.
Potem proszę o potwierdzenie na temacie Skarpety (link powyżej zamieściłam).[/QUOTE]
bardzo dziękuję, już piszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Fenuś ma biegunkę... to znaczy żóła ciecz o konsystencji orenżady się z niego wylała. Biduś zasygnalizował,że chce wyjść wstając na łapki. na trwawce zrobił. Dobrze że mam w domu chusteczki wilgotne dla dzidziusia, bo mogłam go powycierać pod ogonem i ogon nie narażajac na kąpiel. Po kroplówce jest ciut silnieszy, bo parę kroków zrobił. No ale jeść nie chce. ciepłe miski ryżu z kurczakiem podstawiam, ale Fenuś odmawia. :(

[B]Kasia Starkiewicz[/B] żaden z dziadków, które miałam nie chorował na niewydolność krążeniową, więc nie mam o tym pojęcia. Jutro o 16 mam być w Arce u dr Derkowskiej - kardiologa psiego. Jak już bęą wyniki krwi i serca, to w końcu będzie wiadomo, jak tego nieszczęśnika leczyć.[/QUOTE]

Dobrze, z ejuż po kroplówce, to go na pewno wzmocniło.

Ale czemu nei chche jeść?

Tak myślę, że jak człowiek chory to też nie je, ja tak mam, i mój pies też nie je w chorobie, tylko pije, cóż zwierzaki mają podobnie.......

Link to comment
Share on other sites

AgaG a czy weci nic nie dali na tę biegunkę?Choćby smektę,osłonowo ranigast na żołądek.Fenomenek cierpi jeśli kwasy wypalają mu wnętrzności.Tak niestety miał mój piesek przy niewydolności nerek.Ja widziałam ostatnio Fenusia tydzień temu,było z nim nienajlepiej, ale jeszcze się trzymał.Wybrzydzał gdy mu pod nosek podtykałam jego ulubione smakołyki i ewidentnie chciał wracać do boksu.Spacer sprawiał mu ból.W ogóle ten boks posmutniał po odejściu Mark'a.To było dwa tygodnie temu.
Czekam niecierpliwie na info.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']AgaG a czy weci nic nie dali na tę biegunkę?Choćby smektę,osłonowo ranigast na żołądek.Fenomenek cierpi jeśli kwasy wypalają mu wnętrzności.Tak niestety miał mój piesek przy niewydolności nerek.Ja widziałam ostatnio Fenusia tydzień temu,było z nim nienajlepiej, ale jeszcze się trzymał.Wybrzydzał gdy mu pod nosek podtykałam jego ulubione smakołyki i ewidentnie chciał wracać do boksu.Spacer sprawiał mu ból.W ogóle ten boks posmutniał po odejściu Mark'a.To było dwa tygodnie temu.
Czekam niecierpliwie na info.[/QUOTE]

tak, dostał, ponieważ ma i biegunkę i wymiotuje, to biegunkę ma leczoną zastrzykami. ja też czekam na wyniki non stop

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lenka_Toruń']jak się pojawia nowy wpis, to boję się zajrzeć :-( on teraz po prostu może pozwolić sobie na słabość, już nie musi walczyć. 4 lata walki i teraz organizm odpuszcza.
I AgaG, on na pewno czuje się kochany!! ciekawe ile osób widziało co się z nim dzieje i nie zareagowało..[/QUOTE]

Masz racje.
Mam nadzieje ze organizm Fenka jednak nie odpusci i ze pod opieka Agi zacznie walczyc jak lew :modla: !

Jak reszta pieskow reaguje na Fenia ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Masz racje.
Mam nadzieje ze organizm Fenka jednak nie odpusci i ze pod opieka Agi zacznie walczyc jak lew :modla: !

Jak reszta pieskow reaguje na Fenia ?[/QUOTE]
Wellington boję się, czy nie za późno go wyciągnęłam ze schroniska.. nie wiem, czy będzie miał siłę walczyć jak lew. :((

Moje psy są idealne dla Fenia. nie przeszkadzają mu, nawet nie podchodzą do jego posłania, po zamerdaniu i obwąchaniu go w sobotę zakceptowały go od razu bez jednego szczekniecia czy warknięcia. Są tylko odrobinę zazdrosne, że wciąż mu miskę podtykam ze smakołykami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...