Jump to content
Dogomania

Fenomen-skrajnie wyniszczony kaleki staruszek na zawsze w moim sercu Żegnaj kochany śliczny


AgaG

Recommended Posts

[quote name='MALWA']Jakie są wyniki krwi z rana? Wiadomo już coś ?[/QUOTE]
Tak,są wyniki i są one optymistczne :) UFF! są tego całe dwie strony, łącznie z Troponiną I (jakiś parametr sercowy). (ta troponina ma wynik 0, 23 a max może być mniej niż 0, 2 )
Na razie badania krwi wskazują na anamię, niedożywienie, stan zapalny. Fenuś dostał na drugiej wizycie dziś betamox, metacam, peritol. Do domu dostałam jeszcze diadog (przeciw biegunce).
NAJWAŻNIEJSZE, że NIE MA NIEWYDOLNOSCI NEREK!:multi: Dostał lek na apetyt, mam jeszcze coś w aptece kupić na ten apetyt. Wetka mówi,że najważniejsze by nabrał ciała, bo bez tej masy mięśniowej jest bardzo słaby.

A PRZED CHWILĄ ZJADŁ mi z ręki GARŚĆ gastro intestinal! (karma specjalistycza sucha) i pomerdał!!! :loveu:
Trzymajcie kciuki! jutro badania serca i ustawienie leczenia kardiologicznego,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Zjadł, wspaniale!!! A jak z piciem u dziadzia?

I ktoś tu pisał mądrze o samym żółtku z jaja kurzego...[/QUOTE]
Pije. Nawet raz sam do miski wstał. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Tak,są wyniki i są one optymistczne :) UFF! są tego całe dwie strony, łącznie z Troponiną I (jakiś parametr sercowy). (ta troponina ma wynik 0, 23 a max może być mniej niż 0, 2 )
Na razie badania krwi wskazują na anamię, niedożywienie, stan zapalny. Fenuś dostał na drugiej wizycie dziś betamox, metacam, peritol. Do domu dostałam jeszcze diadog (przeciw biegunce).
NAJWAŻNIEJSZE, że NIE MA NIEWYDOLNOSCI NEREK!:multi: Dostał lek na apetyt, mam jeszcze coś w aptece kupić na ten apetyt. Wetka mówi,że najważniejsze by nabrał ciała, bo bez tej masy mięśniowej jest bardzo słaby.

A PRZED CHWILĄ ZJADŁ mi z ręki GARŚĆ gastro intestinal! (karma specjalistycza sucha) i pomerdał!!! :loveu:
Trzymajcie kciuki! jutro badania serca i ustawienie leczenia kardiologicznego,[/QUOTE]
Ale wieści!Toponina podwyższona świadczy u ludzi o zawale.Jak rośnie to zawał nadchodzi, a jak maleje to znaczy,że już zawał minął.Taką mam wiedzę sprzed 10 lat, a jak jest teraz?Ale trzeba by tę troponinę kontrolować,nawet codziennie.

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam przypadkiem na ten wątek. AgaG cudowna jesteś, że go wzielaś do Siebie. I cudownie, że Twoje psiaki przyjmują do swojego stada obce dorosłe, czy starsze psy. Nie to, co moja "zołza" Amiga, która toleruje tylko szczeniaki.
Jak tak czytam o Fenomenku, to mi się od razu przypomina mój Bonuś. Też mialam wrażenie, że biorę na ręce wydmuszkę. Walczył z Cuschingiem przez 3 lata.
Fenomenek, mam nadzieję też się zabierze do walki. Trzymam za to mocno kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Poleciał przelew dla Fenusia (100zł). Też mam starszaczka, któremu w schronie większe psy zmiażdżyły tchawicę, bo nie chciały go dopuścić do miski z jedzeniem. Rok temu ledwo chodził na krótki spacer, a teraz 2 godziny w lesie codziennie:lol:. Fenuś też da radę!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felka z Bagien']I ktoś tu pisał mądrze o samym żółtku z jaja kurzego...


Całe popołudnie spał po tym obiedzie, jaki w końcu zjadł. Zaraz mu ugotuję żółtko. :)
[B]Felka z Bagien[/B] absolutnie nie bagatelizuję tego parametru sercowego, to moja wetka zdecydowała, ze trzeba robiąc badanie krwi go uwzględnić. Jutro jestem umówiona do dr Derkowskiej z Arki na echo serca i rtg, i oczywiście wszystkie wyniki krwi zawiozę, leczenie kardiologiczne on musi mieć caly czas, bo serce jest bardzo kiepskie.
i wiem, wiem, że Ty i Beata głaskałaś go nie raz w schronisku i póki mógł to na spacerki z Wami chodził. :) Bardzo doceniam to, co robicie dla psów z krakowskiego schronu

[B]Amiga [/B]pamiętam Bonusia i jak o niego walczyłaś, psy ciężko doświadczone i chore wymagają od nas dużo opieki ale ich miłość jest niezwykła. Ja tak pamiętam Kasanowę i nigdy nie zapomnę,choć tylko dwa lata udało się wywalczyć dla niego.

Edited by AgaG
dodaję
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Marple']Poleciał przelew dla Fenusia (100zł). Też mam starszaczka, któremu w schronie większe psy zmiażdżyły tchawicę, bo nie chciały go dopuścić do miski z jedzeniem. Rok temu ledwo chodził na krótki spacer, a teraz 2 godziny w lesie codziennie:lol:. Fenuś też da radę!!![/QUOTE]
Bardzo dziękuję. Wiesz więc dobrze, co ja czuję i co myślę....

Fenuś przed chwilą podniósł się z legowiska, co jest znakiem, że chce wyjść. Mąż go zniósł i mówił, że jak Fenek stanął na trawce, to pomerdał :loveu: i dopiero si zrobił

[B]Lenka_Toruń[/B] masz rację nie ma piękniejszego widoku jak merdający ogonek zwłaszcza psa, który parenaście godzin wcześniej wydawał się bliski śmierci.. No ja w każdym razie no stop sprawdzam jak on śpi, czy oddycha

Od teraz wierzę, że chyba wyjdzie z tego koszmarnego stanu, choć czasu dużo upłynie z pewnoscią.

Toska1 dziekuję bardzo, już wysyłam

Edited by AgaG
dodaję
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lenka_Toruń']zaglądam przed snem.. jedzonko, trawka, miłość, ma chłopak powody do merdania :) dobranoc :thumbs:[/QUOTE]
Może uda się mu jutro jakies zdjęcie zrobić, bo juz mam czym. Fenus prawie nic nie widzi, więc się chyba nie zestresuje. Jest kochany.

Podaję kolejne wpaty z dzisiaj;
[B]Jolanta08 [/B]50 złotych
[B]Naupali [/B]20 złotych
bardzo dziękuję i już wpsuję w drugi post.

Na razie u moich wetek zapłaciłam 210 za badania krwi, moczu, usg oraz wszystkie podane leki. Jeszcze nie wiem ile mam zapłacić za wizyte w niedzielę. jak zrobię zdjęcie paragonu, to będzie wstawiony w poście drugim.
Trzymajcie kciuki by wyniki kardiologinych badań nie były tragiczne.

Edited by AgaG
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Tak,są wyniki i są one optymistczne :) UFF! są tego całe dwie strony, łącznie z Troponiną I (jakiś parametr sercowy). (ta troponina ma wynik 0, 23 a max może być mniej niż 0, 2 )
Na razie badania krwi wskazują na anamię, niedożywienie, stan zapalny. Fenuś dostał na drugiej wizycie dziś betamox, metacam, peritol. Do domu dostałam jeszcze diadog (przeciw biegunce).
NAJWAŻNIEJSZE, że NIE MA NIEWYDOLNOSCI NEREK!:multi: Dostał lek na apetyt, mam jeszcze coś w aptece kupić na ten apetyt. Wetka mówi,że najważniejsze by nabrał ciała, bo bez tej masy mięśniowej jest bardzo słaby.

A PRZED CHWILĄ ZJADŁ mi z ręki GARŚĆ gastro intestinal! (karma specjalistycza sucha) i pomerdał!!! :loveu:
Trzymajcie kciuki! jutro badania serca i ustawienie leczenia kardiologicznego,[/QUOTE]


Dobrze, ze przy takim stanie zagłodzenia pies ma całkiem dobre wyniki! TYlko ta troponina nieco mnie zmartwiła...........mam nadzieję, ze teraz kiedy je, pije, dostaje leki będzie już lepiej......


Czekam z niecierpliwością na jutrzejsze badania serduszka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...