Jump to content
Dogomania

Fenomen-skrajnie wyniszczony kaleki staruszek na zawsze w moim sercu Żegnaj kochany śliczny


AgaG

Recommended Posts

niedługo będą jeszcze śliczniejszy bo dziś go kąpię. Pieluchowce trzeba dość czesto kąpać :) a właśnie kaloryfery zaczęły grzać, więc myslę, że się nie przeziębi)

Link to comment
Share on other sites

Te wszystkie starowinki /ludzkie też/to prawie jak niemowlaczki , takie bezradne.

Pozdrowienia dla teamu :kiss_2: ludzko zwierzaczkowego.

masz racje. my Też pozdrawiamy serdecznie Grazynko :) :calus:

Link to comment
Share on other sites

a ja mam prośbę. Mogłabym prosić jeszcze raz (może być priv) o instrukcję zakładania pieluchy? Chyba Marcel będzie już musiał ją nosić, bo zaczął robić na posłanie i spać w tym. I jaka pielucha będzie dobra na małego wychudzonego jamniczka?

Pewnie. :) Dla Marcelka odpowiednia będzie pielucha nr trzy. Jak będzie trochę duża to nie szkodzi, bo i tak rzepami można ten nadmiar zebrać.

Oto instrukcja:

1. Przygotowac szelki (o wiele za luźne na psa i mające regulację), Fenomenek ma takie własnie :) założyć tak, by wszystkie części były o wiele za luźne (i te przy szyji i te na klatce)

2. przygotowac gumkę do majtek.

3. pieluchę obejrzeć i znaleźć tę jej połówkę, na której rzepy są bez kleju (u dzieci jest to przód pieluchy:) Wyciąć dwie dziurki u góry tej części pieluchy w odstępie około 7-10 cm od siebie) (Będą one służyły do przewlekania gumek, którymi pielucha będzie podwiązana do szelek na grzebiecie psa). W tej samej połówce pieluchy czyli tej bez kleju zrobić około 2-3 centymetrowe nacięcie na ogon - około 10-12 cm od brzegu pieluchy)i  mniej więcej na jej środku. Nacięcie powinno być nie za duże, by nie uciskało ogona, ale i trochę go obejmowało.  Nie robić dziury, bo ogon będzie się wtedy chował do pieluchy i psu będzie niewygodnie).. Jeden dość długi kawałek gumki do majtek przewlec przez dziurki.

4. Przewlec delikatnie ogon psa  przez nacięcie w pieluszce. Pies powinien być wtedy w pozycji stojącej, Następnie dół pieluchy (tę połówkę z klejem) przeprowadzić pod ogonem, następnie pod brzuchem psa i rzepami z klejem przykleić ją do górnej części pieluchy, Nie zostawiać za dużo luzu, bo inaczej pielucha się zsunie. Dwoma końcami przewleczonej gumki przywiązać pieluchę do części grzbietowej szelek. Należy sprawdzić, by po tym podwiązaniu pies nie miał skrępowanych ruchów. 

5. W przypadku samców (zwłaszcza ruchliwych) czasem trzeba jeszcze zastosować dwa osobne podwiązania z gumek dla dolnej części pieluchy do boku szelek. Bo zdarza się, iż siusiak psa wydostaje się poza pieluszkę.

6. Zawsze należy sprawdzić po założeniu pieluszki, czy przykryła to, co powinna, i czy szelki nie krępują ruchów psa. (czasem zdarza się, że podczas snu pies tak przełoży łapę, że poszczególne części szelek znajdują się nie tam, gdzie powinny i szelki go uciskają)  

 

Dobrze założona i podwiązana pielucha służy doskonale w przypadku psów nie trzymających siku. Jeśli pies nie trzyma kupki, a nie ma biegunek, też może się przydać, ale zdarzają się wypadki i część kupki i tak wyleci na podłogę. W przypadku piesków mających biegunki pielucha nie da zbyt dużo, bo kupka i tak wypłynie zazwyczaj, a nie wpłynie do pieluchy. Choć sprzątania jest nieco mniej, )  

Należy pielęgnować skórę psa, który nosi pieluszki. Chusteczkami dla niemowląt można pielęgnować podczas przewijania, a tak poza tym, to szamponem pielęgnacyjnym dla psów, w którym trzeba kąpać dość często, by pies ładnie pachniał. :) I TU PODKREŚLĘ, ŻE PIES W PAMPERSACH MOŻE ŁADNIE PACHNIEĆ, JEŚLI JEST ZADBANY. :loveu:

Niektóre psy mimo wieku i schorzeń myją się. trzeba codziennie zostawić na jakiś czas psa bez pieluszki, by się umył.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za instrukcję, zaraz to sobie przekopiuję, żeby nie zginęło

a pielucha nr 3 tzn. jaka?

jak sobie obejrzysz pieluchy -pampersy dla dzieci w sklepie, to zobaczysz, że oprócz informacji na opakowaniu o tym, na jakie dziecko (w sensie wagi ) jest pielucha, podany jest też numer pieluchy. Największe pieluchy dla dzieci to są piątki (jeśli chodzi o pieluchy dostępne w zwykłych sklepach). Ty potrzebujesz mniejszą pieluchą taką jak na 11 kilowe czy troche większe dziecko. Takie pieluchy mają numer 3. :) W biedronce takie są np. Być może nawet 2 by wystarczyły, ale trzeba pamiętać, że w przypadku samca pieluchy muszą być ciut większe, by mu zakryły siusiaka częścią chłonną pieluchy a nie samym jej brzegiem, bo wtedy pielucha przecieknie. 

Link to comment
Share on other sites

Czy ja dobrze zrozumiłam - Aga Ty tak jakby tył pieluchy dziecięcej dajesz na przód psa / tzn. pod brzuszek/? Ja ostatnio też wracałam do napisanej wcześniej przez Ciebie pieluchowej instrukcji bo mam w domu sunię, która się załatwia przeciętnie co 2 godziny i w nocy oraz jak idę do pracy muszę się posiłkować pampersem...

Link to comment
Share on other sites

Czy ja dobrze zrozumiłam - Aga Ty tak jakby tył pieluchy dziecięcej dajesz na przód psa / tzn. pod brzuszek/? Ja ostatnio też wracałam do napisanej wcześniej przez Ciebie pieluchowej instrukcji bo mam w domu sunię, która się załatwia przeciętnie co 2 godziny i w nocy oraz jak idę do pracy muszę się posiłkować pampersem...

Tak właśnie ją zakładam. Przy moich psach ta metoda się sprawdza. :)No i rzepami można wyregulowac ewentualny nadmiar pieluchy

Link to comment
Share on other sites

Panna Marple, a ja przesyłam mizianka dla Romusia :)Fenuś większą część dnia śpi, a jego spacerki niestety są krótkie z tego powodu, że niestety nadal nie zaczął na nich chodzić, więc nawet nie wiem, czy zauważył, że pogoda nienajlepsza. :) Dużo lula, zresztą pozostałe psiaki też ospałe. Wczoraj Pomidorci szukałam po całym domu, a ona pod kołderką naszą spała i nawet czubka noska nie wystawiła. :)

Po ostatniej kąpieli Fenusiek jest pachnący i śliczny, ale nadal muszę bardzo pilnować, by jadł. Mam stale gdzieś pod ręką dwa małe pojemniczki z odsypanymi karmami,  bo Fenuś czasem jedną się nudzi, ale drugiej trochę podje, No i jakoś dzięki temu trzyma wagę. Sądzę, że bez takiego pilnowania schudłby bardzo. Podaję mu też peritol na apetyt. :)

.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na dogo ogłoszenie o sprzedaży zestawu do czyszczenia ząbków i pomyślałam no Fenomenku :) Daję link do ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/zestaw-do-czyszczenia-zebow-u-psa-i-kota-dr-seidel-eurovet-i-trixie-CID103-ID7iHeN.html  może Aga jeszcze czegoś szukasz na te ząbki, a tutaj cena naprawdę fajna:)

No właśnie, a jak tam domowe zabiegi, pomogły? :)

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na dogo ogłoszenie o sprzedaży zestawu do czyszczenia ząbków i pomyślałam no Fenomenku :) Daję link do ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/zestaw-do-czyszczenia-zebow-u-psa-i-kota-dr-seidel-eurovet-i-trixie-CID103-ID7iHeN.html  może Aga jeszcze czegoś szukasz na te ząbki, a tutaj cena naprawdę fajna:)

No właśnie, a jak tam domowe zabiegi, pomogły? :)

Naupali dziękuję Ci bardzo. Zerknęłam, :) może faktycznie coś takiego się przyda dla  Fenusia.

Jutro idę do mojej wetki z Fenomenkiem, bo za bardzo to te domowe zabiegi nie pomogły, w tym senie, że kamień się mocno trzyma, a poza tym musimy recepty na jego leki wziąć. Choć uważam, że z ząbkami najgorzej jednak nie jest, bo dziąsła nie są zaczerwienione. Fenusiaczek czuje się dobrze na szczęście, głównie lula tak jak i staruszka Pomidorcia. 

Link to comment
Share on other sites

Fenomenek już po badaniach. Niestety wciąż jest za chudy, waga nie spada, ale też nie rośnie, więc moja wetka zapisała mu nowy lek na apetyt. - mirton jesli nie przekręcam nazwy. Na razie jedną tabletkę.

Podobno ten lek jest skuteczniejszy niż peritol.

Mam mu podawać  1/6 tabletki codziennie. Z kamieniem nazębnym nic za bardzo się nie da zrobić, Wetki próbowały go usuwać, okazało się, że jest cienki i działanie bez narkozy oznaczałoby dla Fenia ból. Można więc tylko pysio pielęgnować.

Serduszko bije dobrze. :loveu: Pytałam, czy gdyby dawka sterydów była większa, to apetyt by wzrósł ale wetka mówi, że nie.

Pozdrawiamy serdecznie. :)

Link to comment
Share on other sites

Setka ma racje . Wieksza dawka- w sensie ze za duza- moze dać odwrotny efekt. Paradoksalnie. Aga, on raczej nie przytyje. To staruszek- na odbudowę mięśni trudno byłoby liczyć u zdrowego psa. A on ma jeszcze Addisona. Najważniejsze, ze nie ma biegunek i coś je.
U ludzi dawkę sterydy ustala się albo patrząc na poziom elektrolitów ( czesto zawodzi) albo pytając o samopoczucie przy modyfikacji dawki. Fenio raczej nie powie jak się czuje...A za duza dawka spowoduje zanik mięśni i przyrost tłuszczu. A takie przytycie nie byłoby dla niego korzystne. Moze nowy lek pobudzi w Fenusiu wilczy apetyt...;)

Link to comment
Share on other sites

Setka ma racje . Wieksza dawka- w sensie ze za duza- moze dać odwrotny efekt. Paradoksalnie. Aga, on raczej nie przytyje. To staruszek- na odbudowę mięśni trudno byłoby liczyć u zdrowego psa. A on ma jeszcze Addisona. Najważniejsze, ze nie ma biegunek i coś je.
U ludzi dawkę sterydy ustala się albo patrząc na poziom elektrolitów ( czesto zawodzi) albo pytając o samopoczucie przy modyfikacji dawki. Fenio raczej nie powie jak się czuje...A za duza dawka spowoduje zanik mięśni i przyrost tłuszczu. A takie przytycie nie byłoby dla niego korzystne. Moze nowy lek pobudzi w Fenusiu wilczy apetyt... ;)

 

Liczyłam, że choć troszkę sie uda, ale waga stoi. Biegunek nie ma w ogóle. je na zmianę dwie karmy royala: dla psów wybrednych i gastro. Na całe szczęście obie mają małe chrupki, bo ostatnio on jakby węch utracił, nie czuje, że mu coś pod nosek podstawiam, więc odchylam mu wargę i wkładam chrupkę do buzi, by poczuł, że oto pora karmienia.

 

co  mogę jeszcze napisać.. Bardzo go kocham. Nawet przez sen. Ostatnio mi się śniło, że jestem jednocześnie osoba dorosłą i dzieckiem. Jadę na kolonię, nie biorę do plecaka nic, co mogłoby się przydać. Natomiast zabieram z sobą Fenomena, nie uprzedzając nikogo, by mi nie odmówiono, Zjawiam się z nim na dworcu i udaję, że nie widzę zdziwionych spojrzeń wychowawców i dzieci.

Potem śni mi się, że mieszkam w jakiejś szkole. Sale są wspólne - jak to na koloniach, Fenomenek śpi w moim łózku, a ja boję się choć na moment go zostawić. :) :-P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A propos psich snów...kilka dni temu śniło mi się, że przechodzę obok jednego z domów na swojej ulicy, zaglądam przez okno, a tam przy stanowiskach fryzjerskich siedzą psy (siedzą w pozycji ludzkiej, a nie psiej), mają założone fartuszki, a obok uwijają się przy nich fryzjerki. Strzygą, suszą, układają włosy... :Help_2:  :mdleje: . Ze mną chyba jest już coś nie tak...

Fenomenek może nie przytyje, ale najważniejsze, że nie traci na wadze, nie ma biegunek i że ma wspaniale :calus:

Link to comment
Share on other sites

A propos psich snów...kilka dni temu śniło mi się, że przechodzę obok jednego z domów na swojej ulicy, zaglądam przez okno, a tam przy stanowiskach fryzjerskich siedzą psy (siedzą w pozycji ludzkiej, a nie psiej), mają założone fartuszki, a obok uwijają się przy nich fryzjerki. Strzygą, suszą, układają włosy... :Help_2:  :mdleje: . Ze mną chyba jest już coś nie tak...

Fenomenek może nie przytyje, ale najważniejsze, że nie traci na wadze, nie ma biegunek i że ma wspaniale :calus:

 

bardzo lubię takie :nie tak  :) Oby więcej takiego psiego zakręcenia ludzie mieli w duszy, :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...