Jump to content
Dogomania

Wyrzucanie woreczków z psimi odchodami do śmietników na odpady komunalne


Pollynka

Recommended Posts

Hej! Mam takie pytanie jak w temacie, tj. czy można wyrzucać woreczki z psimi odchodami do zwykłych śmietników jakie stoją przy chodniku? Szukałam w internecie, ale są same artykuły z roku 2012 i wcześniejsze, a nie wiem czy coś się nie zmieniło w tym temacie :) niedługo odbieram psa i chcę się na wszystko przygotować :D pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

a dzieciece pampersy to niby gdzie lądują jak nie w śmietnikach?
Nie popadajmy w paranoje- woreczek z psią kupą w koszu na smieci to nie bomba biologiczna która zatruje pół miasta
i zdecydowanie lepsze to niz ta sama kupa zostawiona na trawniku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mieszkam w Krakowie na dużym osiedlu i do najbliższego pojemnika na psie kupy mam z kilometr jak nie więcej i mam iść z tym woreczkiem z kupa przez taki odcinek, to chore :) albo zanieść do domu i tak wrzuce do odpadów komunalnych ? :)

Szkoda że tak mało robi się dla psów, brakuje mi wybiegów (są już takie na niektórych osiedlach, ale to daleko i wciąż mało) - specjalnie zagrodzone tereny gdzie psiaki mogą pobiegac luzem, pobawić się z innymi psiakami :) za to tworzy się na potęgę place zabaw dla dzieci, które swiecą pustkami, bo dzieci wolą czas spędzać przed komputerem. Ehhhh ...

Link to comment
Share on other sites

No nasza widzi codziennie jak tak robię i nic nie mówiła :) jedynie przywaliła się że drzwi od klatki schodowej wybrudzone były bo Psiak nosem rwąc się do wyjścia otwierał drzwi :) ale już oduczone teraz siedzi przed drzwiami i czeka na "OK" by wyjść :)

Link to comment
Share on other sites

W Lublinie miejski regulamin głosi wszem i wobec, że woreczki wyrzuca się do specjalnych pojemników, ale gdy ich nie ma do normalnych komunalnych. I właściwie nie ma wyboru, na palcach jednej ręki można policzyć oznakowane pojemniki. :angryy:
Ty się Arth nie skarż na Kraków, wasi urzędnicy nawet do nas przyjeżdzali, żeby uświadamiac lubelskich urzędasów, że wybiegi to normalne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. I co? I jak zawsze. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wg mnie ważne żeby zebrać i wyrzucić bo jakoś widzę że społeczeństwo nie bardzo to robi. Z resztą tak jak ktoś wspominał - pampersy ląduja w zwykłych śmieciach, nie widzę więc różnicy. A niestety tych oznakowanych że na psie odchody jest niewiele i do tego często zapełnione zwykłymi śmieciami, bo komuś za daleko było do normalnego śmietnika

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zwykłe, a co w przypadku gdy na osiedlu domków nie ma żadnych śmietników tylko te zielone, prywatne? Mam lecieć z kupą w worku przez całe osiedle,żeby do swojego śmietnika wyrzucić? :angryy:

Ciężko im postawić normalny śmietnik co ileś tam metrów? A potem się dziwią,że śmieci na ulicach skoro śmietnika nie ma a do prywatnych nie można, bo jak właściciel zauważy to masz pozamiatane :shake:  a na przystanku śmietnik wypchany tak,że obok jeszcze 2 kupki śmieci się robią

Link to comment
Share on other sites

Zwykłe, a co w przypadku gdy na osiedlu domków nie ma żadnych śmietników tylko te zielone, prywatne? Mam lecieć z kupą w worku przez całe osiedle,żeby do swojego śmietnika wyrzucić? :angryy:

Ciężko im postawić normalny śmietnik co ileś tam metrów? A potem się dziwią,że śmieci na ulicach skoro śmietnika nie ma a do prywatnych nie można, bo jak właściciel zauważy to masz pozamiatane :shake:  a na przystanku śmietnik wypchany tak,że obok jeszcze 2 kupki śmieci się robią

 

a pisałaś/dzwoniłaś do kogoś? czasami wystarczy zwrócić uwagę na problem uprzejmym pismem (możesz też dorzucić zdjęcia wypchanych śmietników i walających się śmieci :P ), potem pognębić trochę telefonami i dla świętego spokoju miasto(gmina) coś zrobi ;) nikt w końcu nie lubi  upierdliwców

 

 

 

 

W Poznaniu można wyrzucać też do zwykłych koszy, o ile są wyłożone workiem na śmieci :p

Link to comment
Share on other sites

Guest Aleksandra Paras

We Wrocławiu niedawno zlikwidowali śmietniki na psie kupy (nie wszystkie) i na zwykłych koszach nakleili znaczki "tu wrzucać" z psem. W mojej okolicy pojawiło się też więcej zwykłych koszy. W końcu ktoś pomyślał  :klacz:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

eh żeby moi sąsiedzi byli tacy nadgorliwi i martwili się czy można do tego i tego kosza (naprzeciwko mojego bloku wzdłuż chodnika i sporego kawałka trawy nad strumykiem są kosze co paręnaście metrów, oba rodzaje). Oni to nawet nie sprzątają.

 

Ja zawijam worek i wyrzucam to pierwszego lepszego kosza na śmieci, ponieważ najbliższy kosz na odpady psie znajduje się jakieś 10 minut drogi od domu. Sprzątam - sprzątam, więc nikt nie może mi niczego tak naprawdę zarzucić, bo nie będę biegała z psią kupą przez całe osiedle, bo tam jest jeden jedyny kosz na psie odpady, który pewnie i tak jest cały zawalony odpadami zupełnie nie powiązanymi z psią kupą. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...