Jump to content
Dogomania

A&L

Recommended Posts

Ale bulle to chyba mniejsza korba niż ogólnie asty czy staffiki, nie? Wygląd mnie przekonuje, charakter już nie bardzo. Szczęka mi czasem opada jak słyszę o tych, które sa po prostu leniwe.

Oj nieee :) 

Mini bull to korba porównywalna do staffika .

Standart owszem , znam nawet leniwe duże bulle .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ty to masz dopiero rozbieżne gusta :D TTB trochę daleko do wyżłów xD Pręgusy też są super, ale jako, że w domu pręgowanego psa już mam, to bulmini byłby tri. No i jeszcze asta czarno białego i rudego w łaty też bym chciała... :P
 


No co Ci poradzę :P, choć z TTB to tylko właśnie minika bym chciała ;).
A tak poza tym to w ogóle lista ras, które mogłabym/chciałabym mieć ma ok. 10 pozycji (z tego, co ostatnio naliczył Tz :P) i nie uwierzyłabyś jak bardzo jest zróżnicowana :D...
Link to comment
Share on other sites

No co Ci poradzę :P, choć z TTB to tylko właśnie minika bym chciała ;).
A tak poza tym to w ogóle lista ras, które mogłabym/chciałabym mieć ma ok. 10 pozycji (z tego, co ostatnio naliczył Tz :P) i nie uwierzyłabyś jak bardzo jest zróżnicowana :D...

Dawaj :D

Link to comment
Share on other sites

Cześć :) Ibi fajnie ci rośnie, tak z ciekawości ile ma w kłębie już? :)

 

Widzę, że rozwinęła się rozmowa o bullikach. Jakiś czas temu poznałam fajną białą sunię na łąkach, z którą bawiła się sunia mojej babci. Z wyglądu cudaczek (była z hodowli, ale zapomniałam zapytać o nazwę :P ), charakter też miała fajny, ale III gr to nie moja bajka, jednak podziękuję i posiedzę :P Fajne są, ale u kogoś...jak większość ras w moim odczuciu :D

Link to comment
Share on other sites

Dawaj :D

Ekhm... Dobra zaczynam :P
1. Braque De L'Ariege (póki co bezapelacyjnie wygrywa jako następny w kolejce)
2. Gordon/seter irlandzki choć w przypadku tych drugich narazie spotykałam same popaprane egzemplarze
3. Mini bullik
4. Berneńczyk
5. Sznaucer olbrzym
6. Airedale terier
7. Dog niemiecki (generalnie powinien być wyżej na liście, bo chciałabym bardzo, ale kwestie zdrowotne i zbyt duże ryzyko, że odejdzie bardzo szybko, spychają go niżej)
8. Doberman (powinien być na samym szczycie :P, bo marzę odkąd pamiętam, ale mam jednak wrażenie, że to rasa zupełnie nie dla mnie i że sobie nie poradzę, więc pewnie pozostanie w sferze marzeń...)
9. Rotek
10. Tybetan
11. Leonberger

Tadam :D proszę się nie nabijać :p

Edit:
Zapomniałam! Pudel duży, konieczne czarny! To akurat świeża miłość, ale powinien znaleźć się w czołówce.

Przy czym zaznaczę, że ponieważ jestem typem, który uwielbia się włóczyć bez celu i godzinami to wyżły idealnie wpisują się w klimat, więc pewnie efekt będzie taki, że to one będą mi towarzyszyć póki starczy sił, a do reszty pozostanie mi wzdychać ;)
Link to comment
Share on other sites

A tak serio to zazdroszczę, bo nie musisz przechodzić takich rozterek jak ja :D...

Dobrze, że ja problemu z tym nie mam :D

 

Ale na twojej liście też są psy, do których będę zawsze wzdychała, ale ich nie będę miała, np właśnie pudel duży, przepiękny, ale to nie charakter dla mnie, dog niemiecki odpada ze względów zdrowotnych, dobek również nie mój charakter, berneńczyk i leon są fajne ale czy to to, co bym chciała mieć w domu razem z nf? :p

Link to comment
Share on other sites

Moja lista ;D

 

- Staffik

-Pit bull (możeee kiedyś)

- Mini bull (pewniak)

- Ca de bou ( jak znajdę bez krzywych pleców) 

-Rottweiler  (typ lekki , bez wodogłowia) 

- Belg (najlepiej taka 20-22 kg suczka)

-Pudel średni/duży (pewniak! )

 

I w sumie to nic więcej .

Myslałam że jest gorzej ;D

Link to comment
Share on other sites

Mój komputer w pracy jest gupi i nie mogę zrobić multicytatu :(

vege nie wiem ile ma w kłębie :P Musze to sprawdzić, bo sama żem ciekawa :D

Co do wymarzonych ras, to jeśli idzie o charakter, to chyba tylko TTB w pełni spełniają moje wymagania. Znaczy ja to ogólnie od zawsze wiedziałam, że grupa 3 jest mi najbliższa i raczej nie wybiegałam poza nią, ale jakoś zawsze przyglądłam się "zwykłym" terierkom. Dopiero jakieś 3 lata temu w łeb mnie strzeliło z TTB.

I moje plany na przyszłość raczej nie wybiegają poza tę grupę. Moooże jak będę miała już swój dom z wielkim podwórkiem (nie powiem, że z ogrodem, bo o to przy psach ciężko :D), to ewentualnie jakiegoś stróża bym sobie sprawiła na podwórko, ale to tak w ramach dekoracji bardziej.

Natomiast jeśli idzie o plany, to raczej zostanę przy TTB. Chciałabym jeszcze staffika, bulamini, piczbula i ze 2 asty - czarno białego i rudo białego w łaty. Nie koniecznie wszystko na raz :P :D Myślę też, że jeden "zwykły" terierek w domu to fajna sprawa i do kompletu chcę kiedyś cairn terriera, ale koniecznie pręgowanego z czarna maską <3 o takiego http://www.seglavi.pl/obrazki/strona/Zdjecia/YoghisSealDomino.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oj zazdroszcze osobom, które wiedzą czego chcą...Ja się ciągle waham, czasem myślę, że już wiem, a potem okazuje się, że jest tyle fajnych ras i nie sposób się zdecydować :)

Na dzień dzisiejszy to:

-DA (to chyba najmocniejsze, chociaż doszłam do wniosku, że w dalekiej przyszłości)

-doberman

-BOS

-CTR

-foks (tylko i wyłącznie gładki )

-ast lub pit

-jamniś (broniłam się przed tym rękami i nogami, ale po odkryciu marmurków, wiem, że CHCĘ :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam kilka nowych zdjęć, więc wrzucam. Większość ze wczorajszego spaceru z ulubioną kolezanką Ibi ;)

 

A to takie domowe mówiące "Tam na dole są psy, dawaj idziemy do nich" :D

 

sbsh3n.jpg

 

I tutaj słodko bawiące się amstaffki :loveu: :evil_lol:

 

23p5bp.jpg

 

Oj, stara, górna szóstka do roboty...

2588d42.jpg

 

Od najszybszej do najwolniejszej : D

2njlc7t.jpg

 

2nc31aq.jpg

Link to comment
Share on other sites

a moja lista ras jest dość klarowna :D

1. rotek

2. lekka cctka

3. DA

4. Kaukaz

5. minibull 

6. lekka amstafka

 

ogólnie podoba mi się mnóstwo ras, wiekszosc z molosów, i w sumie mogła bym miec sporo psów, ale zawsze znajdzie się jakas cecha, któa mi nie odpowiada-czy to w wyglądzie czy w charakterze, wiec tak najpewniej to bedzie u mnie zestaw molos + ttb :P

Ogólnie ja nigdy nie byłam przekonana do charakteru ttb, dla mnie były zbyt nakręcone (patrzac na to co miałam na chacie) to były dla mnie demonki z motorem w tyłku. Od wzięcia Rudego wiem, ze mi ta korba pasuje bo to jest korba na spacerze, a w domu to normalny, fajny, bezproblemowy pies.
Podoba mi się ich poziom wkrecenia, te fiksacje, które mozna bardzo łatwo przekierowac, upór i zacięcie. Ogólnie lubię pieski z charakterkiem, wiec wpasował się idealnie w moje upodobania :D

Weekend Rudy + Ibiza tylko mnie w tym utwierdził, że to są fajne piesełki i chce na chacie coś jeszcze takiego w przyszłości mieć. Chociaz Ibiza jest wybitną SUKĄ :P I wcale mi tu nie chodzi o jej piękno ;)

A molosek, to molosek zawsze bedzie na piedestale w moim serduszku :D

Link to comment
Share on other sites

Ibi ma świetną figure :D

 

Ja nie chcę żadnych innych psów jak kanary i rottki plus jakieś molosowate kundle w przyszłości pewnie i zawsze jakiś wypierdek jak Kura :P Cao jeszcze wydaje się ciekawe, ale nie wiem czy kiedykolwiek się zdecyduję :P 

Link to comment
Share on other sites

a moja lista ras jest dość klarowna :D

1. rotek

2. lekka cctka

3. DA

4. Kaukaz

5. minibull 

6. lekka amstafka

 

ogólnie podoba mi się mnóstwo ras, wiekszosc z molosów, i w sumie mogła bym miec sporo psów, ale zawsze znajdzie się jakas cecha, któa mi nie odpowiada-czy to w wyglądzie czy w charakterze, wiec tak najpewniej to bedzie u mnie zestaw molos + ttb :P

Ogólnie ja nigdy nie byłam przekonana do charakteru ttb, dla mnie były zbyt nakręcone (patrzac na to co miałam na chacie) to były dla mnie demonki z motorem w tyłku. Od wzięcia Rudego wiem, ze mi ta korba pasuje bo to jest korba na spacerze, a w domu to normalny, fajny, bezproblemowy pies.
Podoba mi się ich poziom wkrecenia, te fiksacje, które mozna bardzo łatwo przekierowac, upór i zacięcie. Ogólnie lubię pieski z charakterkiem, wiec wpasował się idealnie w moje upodobania :D

Weekend Rudy + Ibiza tylko mnie w tym utwierdził, że to są fajne piesełki i chce na chacie coś jeszcze takiego w przyszłości mieć. Chociaz Ibiza jest wybitną SUKĄ :P I wcale mi tu nie chodzi o jej piękno ;)

A molosek, to molosek zawsze bedzie na piedestale w moim serduszku :D

Mi wizualnie też się wiele ras podoba,ale na tym się kończy. Mogę sobie powzdychać patrząc, ale charakter zdecydowane mi nie odpowiada. Prawda też taka, że wiele ras znam tylko z  teorii i być może przy bliższym poznaniu zmieniłabym zdanie, ale póki co prym wiodą ttb. Fajnie, że na zlocie poznam kilka molosków bom ciekawa jak to to się zachowuje ; )

 

Ibi ma świetną figure :D

 

Ja nie chcę żadnych innych psów jak kanary i rottki plus jakieś molosowate kundle w przyszłości pewnie i zawsze jakiś wypierdek jak Kura :P Cao jeszcze wydaje się ciekawe, ale nie wiem czy kiedykolwiek się zdecyduję :P

 

Dzięki, teraz wygląda dobrze, bo był czas, że była za chuda, ale zdjęcia tego nie oddawały, co nie Kasiak? : P Jaram się fchuj, że ma taką lekką budowę, bo to jednak rzadkie wśród astów, moim zdaniem pod tym względem jest najfajniejsza suką z miotu. Zobaczymy jak się będzie dalej rozwijać ; )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...