Jump to content
Dogomania

A&L

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi podobają się umięśnione psy. Lekki pies, to nie musi być pies bez mięśni :P Wzdycham cały czas do pit bulli ze sportowych linii, myślę, że kiedyś strzelę sobie takiego psa. Teraz to by było bez sensu, bo nie miałabym możliwości robić z tym psem tego, na co miałabym ochotę. Pit zostaje więc na półce "na później". Jeśli idzie o AST, to teraz preferuje się niskie i ciężkie baryły bez charakteru. Ja akurat wolę ASTy bardziej w terierzym typie o lekkiej budowie i na dłuższych łapach. Ibiza w rodowodzie ma sporo takich psów i podoba mi się jak rośnie. Moją ulubienica jest jej pra pra babcia, która wyglądała tak http://pic.pedigreedatabase.com/pictures/1524695.jpg:loveu:

No ale eksterier jest na drugim planie dla mnie i patrzeć nie mogę na to, co dzieje się z astami. Zresztą mało która popularna rasa zachowała swój pierwotny temperament i charakter. Coraz częściej ast to piesek na kanapę, któremu nie chce się podnosić dupy na spacer. Na szczęście są jeszcze hodowcy, którzy rozmnażają swoje psy zwracając uwagę nie tylko na to, że pies ma klatę jak Burneika i łeb jak sklep :D

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przez to, że coraz trudniej znależć asta z fajną budową skłaniam sie bardziej ku pitowi, ale to właśnie jak mówisz 'na kiedyś'.

 

Dlatego tak się zachwycam Ibizą (jest babka tez miodzio), bo rzadko teraz widuję psy, które mają wszystko tak jak powinny.

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem za tym żeby każdy kto myśli o picie ze sportowej lini odwiedził kilka PBS zanim go kupi ;D + odwiedzil hodowce i wyszedł z nim na spacer , taki codzienny w mieście .

I wtedy zdecyduje czy na pewno chce :)

Ast przy staffiku to flegma (większość astów) a przy picie to nawet nie przychodzi mi żadne porównanie :)

 

Ibiza jest w fajnej kondycji :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przez to, że coraz trudniej znależć asta z fajną budową skłaniam sie bardziej ku pitowi, ale to właśnie jak mówisz 'na kiedyś'.

 

Dlatego tak się zachwycam Ibizą (jest babka tez miodzio), bo rzadko teraz widuję psy, które mają wszystko tak jak powinny.

Znaczy wiesz jeśli idzie o eksterier, to to jest tylko kwestia gustu. Ja lubię lekkie asty, inni nie będą mogli patrzeć na Ibi, bo np. nie ma łba szerszego od barków :D

Natomiast charakter ast mieć powinien, nie może być mameją i to już nie podlega wątpliowści.

 

A ja jestem za tym żeby każdy kto myśli o picie ze sportowej lini odwiedził kilka PBS zanim go kupi ;D + odwiedzil hodowce i wyszedł z nim na spacer , taki codzienny w mieście .

I wtedy zdecyduje czy na pewno chce :)

Ast przy staffiku to flegma (większość astów) a przy picie to nawet nie przychodzi mi żadne porównanie :)

 

Ibiza jest w fajnej kondycji :)

gops, dobrze, że jesteś, dzięki za rady :P Nie wiem czy mam tak ogromną wiedzę, jak Ty, ale wydaje mi się, że właśnie dlatego, że wiem co to sportowy pit kupiłam sobie asta, a o tym pierwszym tylko marzę póki co, bo nie mam warunków. Oczywiście mogłam wziąć sobie po prostu pita z jakiejś niesportowej linii, ale tego pod uwagę nie brałam. Wahałam się też trochę między staffikiem a astem, ale po pierwsze chciałam większego psa, a po drugie chciałam psa, na widok którego nie będą mnie zbytnio boleć oczy :D Niestety staffiki są dla mnie w większości zwyczajnie brzydkie, ale myślę, że kiedyś i tak u mnie zawita. Lubię te kurduple. To prawda, że asty są zazwyczaj mamejami w porównaniu do staffików, zapewne dlatego, że staffiki nie są popularne (i całe szczęście), ale można jeszcze znaleźć amstaffa z fajnym charakterem. Ja ogólnie wpadłam po uszy z TTB i w sumie każdego mogłabym mieć. No może poza bulterierem standardem.

 

Co do Ibi, to dzięki, staram się, żeby wyglądała dobrze ;)

 

 

edit.

gops, bo zapomniałam zapytać. Czyli kupując jakąkolwiek inną rasę nie trzeba jej poznawać? Bo jak na moje, to nieważne czy kupujesz APBT czy mopsa to bardzo ważne, by poznać rasę jak najlepiej, a o odwiedzaniu hodowli nie wspomnę. No bo umówmy się, chyba nikt tutaj nie jest aż takim debilem, co by kupił psa w ciemno, bo ładny i na filmikach tak fajnie łapie frizbi <3 

Link to comment
Share on other sites

Oj odebrałaś zbyt osobiście :) 

Nie chodziło konkretnie o Ciebie, ale przeraża mnie że ostatnio sporo osób piszę że chciałoby sportowego pita a jestem pewna że na oczy takiego nie widziały a co dopiero poznały .

Btw i to nie jest tak że ze staffika nie można zrobić besti , niestety można mam u siebie w mieście staffika z tak zwichrowaną psychiką że atakuje mijających ludzi .

A skoro jest taki w moim małym mieście to pewnie znalazłoby się ich kilka gdzie indziej , niestety -mnie to przeraża i nie wiem co musi się stać by o tego dorpowadzić . 

 

Ja również wpadłam po uszy w ttb , nie wykluczam pita ze sportowej lini ale widzę że da się dużo osiągnąć ze staffikiem więc chyba nie będę sobie utrudniać życia :p

A staffiki owszem trzeba pokochać razem z wyglądem żaby. W Polsce 3/4 mi się nie podoba , jest zaledwie kilka o których myślę "o mogłabym po nim/niej mieć szczyla" , za to w Czechach widziałam sporo psów w moim typie  . A jak wiesz mój typ to nie jest lekki staffik jak np HKS , mam kiepski gust wiem ;D .

Poznałam ostatnio 2 mini bulle na tyle że wiem że kiedyś muszę takiego kupić , zadziwiająco podobne do staffików jeśli chodzi o ten speed w tyłku .

Amstaff to będzie jak mi się kiedyś skończy misja "zawody" , i będzie sobie rekreacyjnie ciągał oponke dla ładnej sylwetki o .

 

Planujecie coś w strone sportów czy bardziej wystawy ? 

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedziałaś na mojego posta, więc odebrałam osobiście ;)

Ja akurat mody na sportowe pity nie widzę, poza tym uważam, że hodowców takich psów jest na tyle mało i wkładają w pracę z psami tyle pracy, że byle komu psa by nie sprzedali. Szkoda, że w mało kórej rasie jest tak hermetyczne środowisko.

 

Z każdego psa można zrobić bestię, wystarczy tylko trochę się przyłożyć :D Z pieskami skłonnymi do agresji jest o tyle prościej, że agresję dość łatwo przekierować. TTB są dobrym przykładem, bo większość osobników mijanych na ulicach ma problem z agresją i to nie tylko w stosunku do innych zwierząt. Często mijam astopitopodobne psy rzucające się z pianą na pysku na każdego przechodzącego osobnika. A ttb to tak naprawdę najlepszy przykład na to jak duży globalnie mamy problem z wychowaniem psa i z wiedzą na temat behawioru. Dla mnie pies z wrodzoną miłością do człowieka, który staje się agresywny w stosunku do niego to najgorsze co może być, dla przeciętnego posiadacza ttb to powód do dumy.

 

Staffików, które uznaje za ładne jest bardzo mało, ale ogólnie ttb to nie jest mój ideał, jeśli idzie o wygląd. Najbliżej niego jest pit, ale jeśli kiedyś kupię sobie staffika, to będzie sobie mógł być najbrzydszym psem na świecie, w ramach równowagi kupię sobie bulamini  trikolorka :D

 

Mam zamiar pobawić  się w wp, ale w takim sensie jak mówisz - dla ładnej sylwetki i dla funu. Nie mam parcia na zawody, wiadomo poza tym, że nic bym na nich nie zdobyła mając w stawce sportowe piczbule :D My to tak rekreacyjnie wszystkiego po trochu, zobaczymy co tam się Ibi spodoba. Chce też pobawić się we frisbee, no ale jakieś efektowne vaulty raczej odpadają xD Wzięłam ją raz na rower, to miała misję ciągnięcia, więc myślę, że amatorskie wp będzie jej się podobać. Chcę żeby była mięśniaczkiem, więc coś tam sobie podłubiemy, na razie ze sportów nie robimy nic z oczywistych względów, choć przymierzam się do zakupu jakiś szelek i przyzwyczajenia jej, że coś tam za nią się ciągnie. Na wystawy też będziemy sobie jeździć, zobaczymy z jakim skutkiem. Tak naprawdę nie mam na nic parcia, mam psa, który zaspokaja moje potrzeby i cieszy moje oko - wystarczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy wejść na "forum ttb" na facebooku i widać że niestety moda na pity , i te sportowe i te mniej jest coraz większa .

I niestety nie każdy hodowca w Polsce "jest dobry" są tacy co dają psy byle gdzie , nie będę pisać nazwami .

A moda na staffiki to już w ogóle mnie przeraża ... oczywiście kupowane jako mniejsza wersja amstaffa co mniej zje (guzik prawda :p ) .

Nie ma ich dużo w schroniskach bo raczej na bieżąco sa chętni jak jest jakiś do adopcji .

 

Na pewno jej sie wp spodoba :) Będę Was śledzić na bieżąco :p

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy wejść na "forum ttb" na facebooku i widać że niestety moda na pity , i te sportowe i te mniej jest coraz większa .

I niestety nie każdy hodowca w Polsce "jest dobry" są tacy co dają psy byle gdzie , nie będę pisać nazwami .

A moda na staffiki to już w ogóle mnie przeraża ... oczywiście kupowane jako mniejsza wersja amstaffa co mniej zje (guzik prawda :P ) .

Nie ma ich dużo w schroniskach bo raczej na bieżąco sa chętni jak jest jakiś do adopcji .

 

Na pewno jej sie wp spodoba :) Będę Was śledzić na bieżąco :P

Może dlatego, że nie jestem na forum ttb (ehm... :P) nie widzę tej mody. Śledź, śledź i nie zapomnij się na zlot zapisać :D Chyba już wiesz kiedy są pbs ;>

Link to comment
Share on other sites

Minibulle poznałam, kocham je! i Będę mieć na pewno. 
W zasadzie kolor mi obojętny byle nie biały ;) 

Burboniasty ma kumpele bulkę miniaturę i to jest love story jak z Ibizą co najmniej ;) Fajne małe skaczaco-biegajace sprężynki. Nasze minibullowe ziomale 

Gops ten bull jaki kabaniasty :P  Ale czarne bulle są mega! klik klik 

chociaż znalazłam tez takiego cudaka i  dorosły  ;)

Link to comment
Share on other sites

Bullik tri jest też na mojej liście na "kiedyś" :D albo ewentualnie cały rudy, alboooo czarny pręgus taki jak Black Velvet z Bullwitmo <3

Ty to masz dopiero rozbieżne gusta :D TTB trochę daleko do wyżłów xD Pręgusy też są super, ale jako, że w domu pręgowanego psa już mam, to bulmini byłby tri. No i jeszcze asta czarno białego i rudego w łaty też bym chciała... :P

 

Bullik dla mnie jedyne słuszne umaszczenie to ma czarne i choćbym miała szukać go za granicą to to zrobię ;D

(chodzi mi o umaszczenie ze zdjęcia nie o konkretnego psa) .

http://i269.photobucket.com/albums/jj55/EdytaNowacka/bigblackjack_zps7eba12d1.jpg

Oesu co Ty za baryłę mi tu wstawiasz xD Kolor spoko, na pewno lepsze to od białego, ale jednak jakoś mnie nie urzeka.

 

Ja od początku byłam zakochana w Zaduszce, to mój typ pita, po prostu idealna :D

http://i1210.photobucket.com/albums/cc403/izanin2/2011-05-09/IMG_7157.jpg

 

hodowla http://www.maximuskennel.com/naszepsy.htm

 

Maximus ma piękne psy, choć Zaduszka jest dla mnie taka se. Moim ideałem jest Kapsel <3 http://www.maximuskennel.com/pics/casper/58.jpgBaaardzoo cieszą moje oko takie psy.

 

Minibulle poznałam, kocham je! i Będę mieć na pewno. 
W zasadzie kolor mi obojętny byle nie biały ;) 

Burboniasty ma kumpele bulkę miniaturę i to jest love story jak z Ibizą co najmniej ;) Fajne małe skaczaco-biegajace sprężynki. Nasze minibullowe ziomale 

Gops ten bull jaki kabaniasty :P  Ale czarne bulle są mega! klik klik 

chociaż znalazłam tez takiego cudaka i  dorosły  ;)

 

No, trzeba i tutaj się pochwalić, że Burbonek groźny piczbul traktuje Ibi jak młodszą siostrę. Ona ciągnie go za uszy, obgryza łapy i inne takie suuuuuuuuuuupeeeeeer zabawy, a ten biedak nawet nie warknie. asiakowa miała wesoły weekend z tą dwójką : P

Żeby wam starczyło czasu na te wszystkie rasy, które chcecie mieć i które na pewno będą... Albo miejsca w domu. ;)

Pfy, człowieku małej wiary. To się robi tak: kupujesz psa, cieszysz się nim i w ogóle jest super, a jak Ci się już znudzi, to tego sprzedajesz i kupujesz kolejnego. Voila! : D

 

Ale bulle to chyba mniejsza korba niż ogólnie asty czy staffiki, nie? Wygląd mnie przekonuje, charakter już nie bardzo. Szczęka mi czasem opada jak słyszę o tych, które sa po prostu leniwe.

Bulemini to nie jest mniejsza korba niż staffiki, myślę, że mają podobny poziom pobudzenia i temperament. Standardy to tak mniej więcej jak dzisiejsze asty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...