Jump to content
Dogomania

A&L

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Robokalipsa']Heeej :D Bardzo ładna dziewczynka,fajne krótkie ciałko, główka kształtna. Prosta linia górna,biały froncik.. No,no :diabloti: Będziemy Was często odwiedzać :loveu:[/QUOTE]
Tak, wiem jest piękna :loveu::evil_lol: Zapraszamy, zapraszamy :) Czekamy na lepszą pogodę i okazję do robienia fot ;)
[quote name='Aleksandra95']Zapisuje ;)[/QUOTE]
:kciuki:
[quote name='Kasi i Lena']Co ja widzę :) Nowy szczylek:loveu: Śliczna jest.[/QUOTE]
Nie zaprzeczę :loveu: Mój mały ideał ;)
[quote name='chounapa']Zawsze, ale to zawsze, od dziecka właściwie śliniłam się do amstafów :P Mała jest obłędna ;)
To białe, kudłate też przepiękne, ale co amstaff, to amstaff :)[/QUOTE]
To co u Ciebie w awatarze robi ON? :D Lena jest wyjątkowa, ale spodziewałam się, że większość będzie się rozczulać nad szczylem ;)
[quote name='Collie']Zaznaczam sobie Waszą nową galerię :)
Haha :p [URL]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/845/4ees.jpg[/URL][/QUOTE]
Zapraszam ;)
[quote name='understandme']To zdjęcie na kolanach obłędne :lol:[/QUOTE]
No cóż - cała ona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']
To co u Ciebie w awatarze robi ON? :D [/QUOTE]

Pies z avatara był moim braciszkiem, najcudniejszym stworzeniem na ziemi ;)
Jakbym miała wybrać ON a AST, pewnie bym Owczarka jednak wybrała. Głównie przez sentyment i cechy charakteru, które powinny mieć ONki. Mimo wszystko do amstaffów mam ciągoty straszne.

Na moje szczęście wybierać nie musiałam, mam kundla w całkiem innym typie, więc nie miałam dylematu ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chounapa']Pies z avatara był moim braciszkiem, najcudniejszym stworzeniem na ziemi ;)
Jakbym miała wybrać ON a AST, pewnie bym Owczarka jednak wybrała. Głównie przez sentyment i cechy charakteru, które powinny mieć ONki. Mimo wszystko do amstaffów mam ciągoty straszne.

Na moje szczęście wybierać nie musiałam, mam kundla w całkiem innym typie, więc nie miałam dylematu ;D[/QUOTE]

ON i AST jednak zupełnie inna psychika ;) Ja ONka miałam u rodziców, był przekochany, ale w życiu bym takiego psa mieć nie chciała. Nie ten typ ;) Na szczęście jest tyle ras, że każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Mam kilka zdjęć i jakiś filmik z zabawy dziewczyn ;)
[IMG]http://imageshack.com/a/img838/8536/c0y4.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.com/a/img835/6855/po0b.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.com/a/img835/5441/jxlz.jpg[/IMG]

[video=youtube;diZlyQdYWn8]https://www.youtube.com/watch?v=diZlyQdYWn8&feature=youtu.be[/video]

Link to comment
Share on other sites

Moje pieski lubią mi przypominać, że posiadanie ich to wcale nie sama radość i w związku z tym Ibi ma zapalenie pęcherza, a Lena zaczyna się drapać mocniej niż zwykle (alergia) :loveu: :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Dogadują się. Mała trochę próbuje wejść na głowę Lenie, a ona to taka ci*a, że nie zawsze potrafi/chce się obronić. Akcje w stylu wpieprzanie się do miski - Lena jej wtedy ustępuje. Czy kiedy bawię się z Leną, to Ibi też koniecznie TERAZ chce. Musimy Lenie pomagać ją ustawić, ale myślę, że będzie ok ;) Lena odgryźć też się potrafi, co widać na filmiku, a Ibi rozumie o co jej chodzi. Ogólnie bawią się ze sobą, lubią się, ale młoda jest charakterna, a Lena ciapowata, więc trzeba mieć kontrolę nad szczylem, coby sobie za dużo nie wyobraziła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Większość właścicieli astów skromnością nie grzeszy widzę :diabloti:

:D[/QUOTE]

No a co my mamy poradzić, że to takie piękne psy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Zazdroszczę, że Ci się suki bawią. U mnie młoda bardzo by chciała, ale ze strony księżnej jest nieustanny hejt :P[/QUOTE]

Też się cieszę, bo bardzo na to liczyłam ;) Mam nadzieję, że się to nie zmieni, jak gówno małe podrośnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Dogadują się. Mała trochę próbuje wejść na głowę Lenie, a ona to taka ci*a, że nie zawsze potrafi/chce się obronić. Akcje w stylu wpieprzanie się do miski - Lena jej wtedy ustępuje. Czy kiedy bawię się z Leną, to Ibi też koniecznie TERAZ chce. Musimy Lenie pomagać ją ustawić, ale myślę, że będzie ok ;) Lena odgryźć też się potrafi, co widać na filmiku, a Ibi rozumie o co jej chodzi. Ogólnie bawią się ze sobą, lubią się, ale młoda jest charakterna, a Lena ciapowata, więc trzeba mieć kontrolę nad szczylem, coby sobie za dużo nie wyobraziła ;)[/QUOTE]
U nas tak samo to wygląda, moja charknie na małego tylko, gdy ten wchodzi do jej legowiska, a tak to ustępuje i szczyl wszędzie się pcha. Grunt, że Lena ją zaakceptowała, oby nie dała sobie wejść tylko na głowę :)

Link to comment
Share on other sites

Nie jest tak źle ;) Z dnia na dzień mała coraz lepiej rozumie, że są we dwie i muszą się dogadać. Poza tym Ibi jest karna i mądra, także ogarnianie jej nie jest szczególnie trudne. Niedługo idziemy też do przedszkola, więc mam nadzieję, że obie będziemy mądrzejsze ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

natchnęłam się Twoją Ibizą i zaczęłam z nudów szukać wątków o kopiowaniu, patrz co znalazłam w galerii u Amber :evil_lol:

[quote name='A&L']Ale to zależy od właściciela w jakie ręce odda swojego psa (z resztą zawsze może sam psa wytrymować) i co z nim zrobi. Tak samo jak od hodowcy zależy czy utnie uszy. West nie musi dostać zapalenia skóry, ale może. Tak samo jak doberman może mieć powikłania po kopiowaniu, to też należałoby zaprzestać hodowli? Albo z tego powodu, że nie można kopiować i dobki wyglądają brzydko (bo swoją drogą taka prawda. Jestem przeciwniczką kopiowania, ale dobermany niekopiowane są brzydkie)?. Każda rasa ma jakieś skłonności (np. dysplazja w przypadku ONków, alergia u westów, nawet rasy pierwotne często mają już skłonności do jakiś chorób).
Niestety ingerencja człowieka (hodowla) nie prowadzi do niczego dobrego. Jak patrze na biedne ONki na wystawach, które szorują doopą po ziemi, to chce mi się płakać...
Ja mam w ogóle dość specyficzne podejście do świata hodowli. Uważam, że człowiek nie powinien ingerować (a już na pewno nie chirurgicznie) w wygląd psa, jeżeli to nie niesie dla psa żadnych korzyści. Skoro pies urodził się taki, jaki się urodził, to taki powinien być. Psa się ma nie po to, żeby na niego patrzeć, tylko żeby go kochać. Pewnie powiesz, że po co w takim razie trymuje swojego westa - lepiej żebym go zostawiła takiego, jakim się urodził - więc odpowiem już teraz - trymuję, bo nie chcę jej narazić na choroby skóry. Ludziom się przewraca w głowach i robią z psów przedmioty, którymi można się pochwalić, poszpanować. To jest straszne. Moim zdaniem hodowla powinna ograniczać się do eliminacji "nieudanych" osobników, czyli do nie rozmnażania ich. I tyle. A to, co ludzie robią teraz z psami to się w głowie nie mieści - farbowane pudle z pomalowanymi paznokciami przyprawiają mnie o wymioty. Eh, takich przykładów jest milion, a ludzie zamiast się ogarnąć, to jeszcze bardziej brną w to wszystko...[/QUOTE]

[quote name='A&L']
Może źle się wyraziłam pisząc "Uważam, że człowiek nie powinien ingerować (a już na pewno nie chirurgicznie) w wygląd psa, jeżeli to nie niesie dla psa żadnych korzyści.". Chodzi mi o to, że według mnie nie powinno ingerować się w psa, jeżeli można mu zaszkodzić i sprawić ból , a kopiowanie z pewnością sprawia ból i może też zaszkodzić. Poza tym uważam też, że pies to nie zabawka i np. farbowanie psa czy malowanie mu pazurów jest szczytem idiotyzmu i tylko debil robi coś takiego psu. Jak baba/chłop ma kompleksy, to niech sobie zaoszczędzi na farbowaniu psa i zainwestuje w siebie.
Wolałabym już nie ciągnąć tej gadki, bo Amber w pierwszym poście w galerii pisała, że nie chce takich rozmów, a to w końcu jej galeria i ona tutaj rządzi ;) Jak chcesz dokończyć, to zapraszam do siebie.[/QUOTE]


ah.. ale ludzie i ich podejścia się zmieniają :eviltong: w sumie też kiedyś byłam przeciwniczką kopiowania, ale kiedy to było... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...