Jump to content
Dogomania

Zmiana miejsca zamieszkania


Kamilos

Recommended Posts

Sprawa wygląda następująco w najbliższym czasie z psami będę się przeprowadzał. Do tego stracą one kontakt z obecną drugą właścicielką. Jeden pies ma 2 lata a druga suczka 12-13. Ona jak i on są przywiązani do mnie jak i do właścicielki przez co obawiam się jakichś komplikacji związanych z przenosinami. Pytanie oczywiście jest takie czy słusznie się mogę obawiać i jak tak to jakich tych komplikacji i jak na nie zaradzić ?

Link to comment
Share on other sites

Psiakom nowe miejsce musi się dobrze kojarzyć, więc ja wprowadzając swoje psiaki - pierwszego dnia rzucałam im smakołyki na podłogę żeby szukając mogły swobodnie poznać cały teren ... i to faktycznie pięknie zadziałało.

Oczywiście zwiększona ilość i długość spacerów - aż same po kilku dniach dały mi do zrozumienia, że jest ok. więc powoli wróciło wszystko do normy. Psiaki bardzo szybko zaakceptowały nowe mieszkanie i nowy teren. Na początku oczywiście denerwowało je wszystko, każdy szmer, nowe odgłosy- od razu wielki alarm robiły, ale to się stopniowo wyciszyło i wróciło do normy.

Więc myślę, że na początku na pewno będzie Ci się wydawać, że jest ciężko - ale dużo smaczków za jakiekolwiek pozytywne zachowanie plus zwiększona ilość fajnych spacerów na pewno pomoże wam przejść przez tą sytuację jak najmniejszym szwankiem :)

Link to comment
Share on other sites

Kamilos na początku zawsze jest ciężko hhmmm co do właścicielki ... pewnie będą na początku tęsknić ale musisz je czymś zająć najlepiej sobą, pozytywnymi doznaniami, spacerami, smakami jeśli są z Tobą związane powinno pójść szybko i sprawnie. Ja zmieniałam miejsce zamieszkania 3 razy ( kupowałam 3 kolejne mieszkania ) i psy najpierw mieszkały ze mną i mamą, potem z moim narzeczonym, potem jak się rozstaliśmy z moim obecnym mężem i w trzech różnych miejscach, ale zawsze była jedna rzecz w ich życiu niezmienna - ja... i o to chodzi Twoje psy nie zmieniają właściciela, bo nadal Ty nim będziesz a zmieniają tylko miejsce. Głowa do góry będzie dobrze.
A kiedy się przeprowadzacie i czy psiaki będą miały kontakt z ich drugą właścicielką? Ja tego w moim przypadku nie chciałam to nie było dobre... ale zrobisz jak będziesz uważał. Musisz z nimi po przeprowadzce troszkę pobyć w domu ( w miarę możliwości oczywiście ) nie martw się przyzwyczają się na pewno . Daj proszę znać jak Ci idzie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...