Jump to content
Dogomania

Pies ciągle sapie ( od zawsze )


knittingforpets

Recommended Posts

Witajcie moi drodzy, jestem nowa na tym forum więc wybaczcie jeśli popełniłam jakiś błąd jeśli chodzi o wybór subforum.
W lipcu 2012 roku pod nasz dach zawitał nowy członek rodziny :) Dakar to obecnie 2 letni szpic wilczy .
Bardzo martwi mnie to, że piesek właściwie od momentu zabrania go do domu, do teraz , bez względu na pogodę , wysiłek lub jego brak, ciągle bez ustanku sapie. Weterynarz stwierdził, że taki z niego nerwowy psiak i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak z biegiem czasu zaczyna mnie to coraz bardziej niepokoić.
Piesek oprócz tego nie ma żadnych niepokojących objawów.
Każda odpowiedź będzie pomocna i z góry za nią dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Czy weterynarz osłuchał chociaż słuchawkami pracę jego serca?
Może to być faktycznie naturalne ale praca serca i jego kontrola w takich przypadkach jest wydaje mi się podstawową czynnością weta.Jeżeli masz wątpliwości zmień weta idź do innego na konsultację

Link to comment
Share on other sites

No to może to jest taka oznaka charakterystyczna dla tej rasy. Ze szpicem wilczym nie miałam do czynienia w moim otoczeniu znajomych też nikt takiej rasy nie posiadał. Ja miałam białego szpica polarnego. Zachowywał się normalnie oddychał zawsze spokojnie.Może twój pies tak po prostu ma lub ma coś takiego jak ludzie jest nadpobudliwy i dlatego jest taka jego reakcja.Moja obecna sunia jest tylko nakręcona potwornie jak tylko wyczuje że idziemy daleko na spacer lub będziemy biegać. Ale w domu jak jest sama potrafi być na ciągłym czuwaniu a jak jeszcze dojdzie akurat problem z sercem to wtedy dyszy , sapie i potwornie się kręci.Dostaje wtedy lek na wyciszenie i uspokojenie to jej na jakiś czas pomaga jest spokojna i wszystko wraca do normalności na jakiś czas.Niestety jest to już troszkę starsza pani ale stale jej się wydaje że jest małym szczylem i chce się stale bawić jak szczeniak. Poszukaj może są jakieś przypadłości czy zachowania które są szczególnie widoczne u poszczególnych ras. Może po prostu jest okazem nadpobudliwym lub typem czuwającym jeżeli wet wyeliminował że coś się dzieje z sercem.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobiłam bym jednak najpierw wszystkie badania morfologia itp pod kątem serca, tarczycy, trzustki. Jak wyjdą w normie a piszesz że pies sapie od zawsze to nie jest to wina że nie jest wykastrowany albo że wiosna i panny mają cieczkę. Wtedy dała bym mu na wyciszenie tak jak koleżanka przytoczyła dobry jest Kalm Aid podaje się doustnie lub kupić D.A.P. włącza się jak zapach do kontaktu tylko to jest dla zwierząt bardzo fajnie wycisza i uspakaja zwierzaki Lub ewentualnie ale to taka ostateczność Hydroksyzyna też uspakaja psy ale to więcej Chemia jest i z tego w ostateczności można skożystać jak już nic nie pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...